Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet motiválni egy...

Hogyan lehet motiválni egy teljesen passzív kutyát?

Figyelt kérdés
A történetünk a következő, és bocsánat de biztos hosszú lesz: 3 napja hoztunk el egy 14 hetes németjuhász kölyköt. Az hogy félős nem kifejezés. Első nap mikor elhoztuk olyan volt mint egy plüss kutya, ahova letetted ott maradt, egy tapottat sem mozdult. A feje leszegve, a farkát szinte a hasa alá húzta be. Ételt is alig fogadott el, főtt husival tudtunk a bizalmába férkőzni. Sokat simogattuk, ölben volt, szólítgattuk. Estére elfogadta a tápot is, a helyével egész hamar megbarátkozott, az udvaron raklapból csináltunk neki egy kis kuckót, oda kapja a kaját és vizet. Amikor nem érezte biztonságban magát egyből bement. Tegnapra jobb volt a helyzet, velem és a férjemmel megbarátkozott, már csóválta a farkát. Mára megint egy fokkal jobb, néha jön mikor hívjuk, örül ha kimegyünk a házból. A gond a következő: próbálnám lefárasztani, játszani vele, mert egész éjjel visít (be van zárva a helyére, mert a kapu alatt ki tudna menni és nem merünk kockáztatni), nappal viszont szinte egész nap alszik amit nem akarok hagyni. Se jutalomfalat, se köteles labda, sípoló labda nem érdekli. A teraszon és a helyén kívül nem ment még el az udvaron sehova, de éjszakára nem merjük szabadon hagyni, mert hiába nem járt még arra, nehogy kiszökjön. Azért gondolom egy ekkora kutyának már lenne mozgásigénye, van is hely rá 1700 m2-es a telek, de a telek végét és a bejárati kaput még nem látta. Létezik, hogy csak lusta, vagy esetleg depressziós, hiányoznak a testvérei? Az is eszünkbe jutott, hogy az előző gazda nem bánt vele túl szépen, vagy normális hogy ennyire fél az emberektől? Ilyet még sose láttam hogy még kajával se megyek semmire nála, egész nap csak fekszik, az éjszakákat meg végig visítja. Mikor lesz ez jobb? Minden tanácsot szívesen fogadok, köszi ha elolvastad.
2020. jún. 2. 15:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%

Ácsi ácsi. Neked fajta jellegű kutyád van. Azok a legbetegesebbek mert folyamat öröklik a rossz genetikát és sok esetben a szapik rokonokat pároztatnak.


Egy teljesen mix keverék már más tészta. Annyi féle fajta van benne hogy bizonyos genetikai betegségek nem jönnek ki rajta mert egyik fajta genetikája üti a másikat és egészséges kutya lesz. De ez se mindig garantált rengeteg beteg keverék van a menhelyeken. Rengeteg küzd allergiával, ilyen olyan problémával.


És igen, ha elmész egy menhelyre nagyon sok kutyát fogsz látni akik egyedül vannak egy kennelbe. Miért? Mert szocializálatlanok, esetleg idegbetegek a szapik miatt.


És nem azzal van a gond hogy olcsón veszitek meg a kutyust hanem azzal hogy nem látod a körülményeket. Gyakori eset hogy házhoz viszik a kutyust vagy megbeszélt helyeb adják át és olyan van mikor családi házba viszik a szülőket is amíg megnézed. Azt látod milyen szép helyen vannak azt elmennek a kölykök a szülőket viszik is vissza a putriba a kis ketrecekbe. A szuka meg már jó eséllyel akkor vemhes mikor elhoztad a kölyköt. Ezzel van itt a legnagyobb baj. És azzal hogy megveszed ettől az embertől a kutyát azzal konkrétan azt csinálod, hogy tessék ittvan 60.000 forint mert nagyon jól csinálod a kutyák kínzását. És ezzel a szaporító azt gondolja van kereslet akkor még több kutyát kell gyártania.

2020. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ne vonj párhuzamot a keverék és a szapis fajtajellegű keverékek között. Mindkettő lutri ugyan, de valoban a kis utcai harcos extramixek zömében jó egészségnek örvendenek, viszont a szapis kutyáknál ez pont a fordítottja, ők zömében betegesek. Miért van ez így? Azért, mert míg a mindenfele mixek csak úgy összejönnek, ezért nekik a genetikai kódjuk nagyon heterogén, ellenállóbbá teszi őket a sok sok különféle felmenő keveredése, ezzel párhuzamosan viszont a szapik csak azt nézik, hogy küllemre valamennyire hasonlîtson a megszülető alom a fajtára amit szaporít. Tehát, a szaporításba belevonnak rossz idegrendszerűt, eleve beteget, rátesznek egymásra közeli rokonokat, DE legalább mond ugyanabból a többségi vérvonalból (mert fajtajellegű keverekekről beszélünk ugye). Így tehàt egy tök homogén dns-ú kiskutya jön létre, ami még eleve gyenge minőséget is kap a szülőktől, ezért sajnos, a szapis kölykök zömében tényleg genetikai hulladékok. Ennél érthetőbben nem tudtam leírni. Remélem, erthető volt.


Nade, azt válaszold inkább meg, hogy tuti 14 hetes-e, nem véletlenül inkább olyan 5-6? Illetve mekkora magasságra/súlyra/oltásaiból mennyi van meg? Ezek abban segitenek, hogy meglássuk, normálisa e a viselkedese, es kb marad e igy vagy esetleg nem.

2020. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem idegrendszeri probléma, ez a szocializáció teljes hiánya. Mert a szocializáció alatt nem csak a kutya-kutya kapcsolatot értjük, hanem a kutya kapcsolatát a világgal: emberekkel, tárgyakkal, egyéb állatokkal. Ez a kutya pont úgy viselkedik, mint aki egy sosem találkozott idegen emberekkel és idegen tárgyakkal.


Én amondó vagyok, hogy ha kellett a szapis* kutya, akkor szívjatok! Engedjétek be a házba! Az elveiteken kívül semmit nem vesztetek: 2020-ban alap elvárás egy kutyától, hogy normálisan viselkedjen emberi környezetben is. Akár ha utaztok, tudjátok magatokkal vinni, akár ha séta közben beülnétek valahová sütizni akár ha ne adj isten, beszorulnátok egy panelba. BÁRMILYEN társaság, kötődés hiányzik neki, csak ti éppen szabtok megadni neki a lehetőséget, hogy veletek lehessen, könnyebben megismerjen benneteket, könnyebben kötődjön.


Az orvost én is javaslom: chip, ha még nincs benne, generál ellenőrzés, oltási program átbeszélése (és elkezdése, ha még nem tart ott).


"be van zárva a helyére"

Ha kellőképpen bepánikol, kárt tud tenni magában.


"ölben volt"

Ha nem akartok egy 30kg felnőtt kutyát gyakran ölbe venni, ebből ne csináljatok rendszert.


"szólítgattuk"

A nevét NEM így tanítjuk. A nevét jutalomfalathoz kötve tanítjuk. Így (nyugi, első néhány másodperc): [link] aztán majd szépen, játékosan ki lehet vezetni a falatot. Szólítgatással jobb esetben lassítjátok a folyamatot, rosszabb esetben azt éritek el, hogy pont leszarja azt a hangsort, amire figyelnie kellene. (Te is hasonlóan működsz: gondolj bele hogy random szólongatlak a neveden, de azon kívül, hogy kimondom a neved, nem történik semmi. Nagyon gyorsan megtanulod, hogy nem érdemes figyelni arra, amikor én a nevedet mondom.)


Összességében az oltási program végeztével nagyon rátok férne egy kutyaovi meg egy kutyasuli.

2020. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

Éjjelre engedd be magad mellé (nem az ágyba, hanem a szobába) aludni. Természetes igénye egy kölyöknek a közelség, az egyedüllét természetellenes. Ha nappal alszik, ne piszkáld, ne ébreszd fel, kölyökkutya, ki kell aludnia magát.

Amint lehet, kezdjétek el oviba hordani, majd iskolába. Szocializálni kell, ami eddig elmaradt.

Persze már mindegy, de ilyen helyről nem szabad kutyát hozni...

2020. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem lusta, hanem szerencsétlen egész éjjel stresszel, ebbe fárad bele.
2020. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszi az építő jellegű észrevételeket. Oltási könyve szerint február 7-én született, chipet kapott és egy oltás van beleragasztva Versican plus p néven. Kb 10-15 kg lehet nem tudnám megtippelni. Nem arról szerettem volna véleményt kérni, mennyire csesztük el ezt az egészet azzal, hogy megvettük a kutyust szaporítótól. Ezzel kapcsolatos észrevételeket légyszives hanyagoljuk. Őszintén szólva én is megbántam már, hogy nem jártam ennek jobban utána, de nyilván visszavinni már nem fogom, hanem igyekszem a legjobb körülményeket biztosítani neki. Remélem ezzel azért egyetértetek. Természetesen megyünk állatorvoshoz konzultálni meg az oltások miatt (meg persze kellőképpen meg is ijedtem, én se szeretném ha beteg lenne) és kutyasuliba is tervezünk.
2020. jún. 2. 20:51
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha 10-15 kilo, akkor realis a kora. Viszont a dokit azt kb holnap. Egy oltas az nagyon kevés, bármit elkaphat.


Engedjétek be csórit. De ha semmiképp, akkor legalább valami plüsst tegyetek oda, amihez bújhat. Ő még nagyon kicsi, fél, nem tudja, mi van.

2020. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ha lenne egy kis eszed és felelősség tudatod és utána néztél volna (interneted van, így gondolom csak lusta vagy és pont leszarsz mindent magadon kívül), látnád, hogy

1. nem, nem élnek hosszabban a keverékek,

2. igen, a tk-es, normális helyről származó kutyák nagyon nagy részben jó idegrendszerűek, amire a tenyésztő garanciát vállal (persze ehhez legalább pár órát kell járni a tenyésztők után, nem csak a legközelebbi és legolcsóbb hirdetést keresni),

3. a keverékekkel alapvetően a világon semmi baj nincs (szövegértést nem kellett volna kihagyni az általános iskolában), de azzal baj van, hogy az ilyen állattartók miatt van ennyi keverék a menhelyeken, gyepiken, utcákon, láncon! Hogy annyi kutya hal meg kölyökként vagy szenved egész életében örökletes betegségekben (amiket ki lehetne szűrni)! Mert sok millió kutya éli le az egész életét stresszben, pánikban, frusztráltan a rossz idegrendszer miatt!

Nem a keverékkel van baj, hanem az olyan emberekkel, mint te, akik pénzelik a szaporítókat!


Mert kereslet van az agyon elletésre, az agyonszaporításra! A kutyák kizsákmányolására, a beteg, borzasztó idegrendszerű kölykök tömeges gyártására, a szukák állandó fialtatására, a kölyöknevelésben a mindenen spórolásra! Mert neked olcsó kutya kell azonnal...

2020. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Oké utolsó, látom szövegértésből nem csak én voltam egyes :D amellett, hogy igazad van, tipikus bekattant állatvédő szent vagy. Menj el tiltakozni, tüntetni, hozass törvényt a szaporítók ellen. Sok sikert hozzá, komolyan kívánom! De részemről ennyi. Érdekes módon mindenki tud normális hangnemben írni, csak te nem. Hogy jössz te ahoz, hogy ismeretlenül (bár úgy a legkönnyebb) engem elítélj? Fogalmad sincs rólam. További minden jót.
2020. jún. 2. 21:13
 20/33 anonim ***** válasza:
83%

Jólvan, ne szedjétek már le a fejét, írta azóta, hogy most már ő is jobban utánajárt, bánja, hogy nem korábban, de már ez van. Legközelebb okosabb lesz, de ettől még neki most, ezzel a kiskutyával kell valamit kezdenie.

Én is belefutottam ebbe régen, még anyámékkal együtt vettünk német juhászt, NEM szaporítótelepről, "csak" egy vidéki családtól, akiknek volt egy szukájuk, a faluban pedig még egy kan, gondolták, miért ne hozzanak le egy almot. Fogalmunk sem volt, mi a különbség, csak azt láttuk, hogy a tenyésztő egy rahedli pénzt elkér, ők meg 20 ezer forintot, naná, hogy a 20 ezres kell, hát az is fajtatiszta, csak nincs törzskönyv, de nekünk az nem is kell. Bizonyos szempontból megszívtuk, 1 évesen műteni kellett a kutya egyik lábát, porcnövekedési rendellenessége volt, a hátsó lábai is csámpásak. De szerencsére ennyivel megúsztuk, egy nagyon jó idegrendszerű, fantasztikus természetű, gyönyörű kutya, most 10 éves. Nyilván ma már én is okosabb vagyok, most pl. menhelyi kutyust hoztunk haza mellé, mert már tudom, hogy miért nem szabad óccó kutyát venni, annyira meg nem fontos a fajta, hogy százezreket fizessek érte. Akkor még nem tudtam.

Most már bizonyára a kérdező is okosabb utólag, de ettől még ez a kiskutya már nála van.

2020. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!