Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes elkezdeni a dog dancing-et? Melyik fajta a legalkalmasabb erre?

Figyelt kérdés
fél éves kutyával már el lehet kezdeni?
2010. júl. 30. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, border collie leggyakrabban. Fordulékony, könnyen tanuló kutya erre a legalkalmasabb, juhászkutyák pl. de nem feltétlenül csak fajtatiszta kutya.
2010. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
fél évesen a készségfejlesztéssel kell foglalkozni: megkedveltetni vele a tanulás magát, gyakorolni lábnál követéseket, forgásokat, megtanítani tudatosan használni a hátsó lábait (pl. tolatás, dobozba lépés hátsó lábbal, stb), olyasmiket csinálni amiket szeret (az enyém pl. a lábam alatt szeretett bújkálni, ezért szlalom meg ilyesmik az elsők nálunk) megismerni a gyengéit, azokat erősíteni, stb. Klikkerezni fogtok, vagy mi a terv? kb. 7 hónapos kortól már lehet csoportosfoglalkozásra járni kutyaiskolába.
2010. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az első válaszolót. Dog dancingre szerintem a cirkuszban alkalmazott kutyafajták (uszkár,bichon frisé) is jók.
2010. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már akkor elkezdtem neki trükköket tanítani, amikor 2 hónaposan megérkezett, igaz, mi nem dog dancingelünk. A pörgést semmivel nem nehezebb neki megtanítani, mint az ültetést. Fél évesen már simán lehet, de bizonyos trükköket még csak óvatosan gyakoroljatok, pl. ugrás, hátsó lábon állás.
2010. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
klikkert is kipróbálom majd,de jutatlomfalatokkal szoktam inkább
2010. júl. 30. 21:40
 6/6 doggy11 ***** válasza:

a Dog Dancing területén a leghíresebb kutya a Border Collie.

De akármilyen fajtával lehet ezt a sportot űzni!

http://www.youtube.com/watch?v=4BZPT_fxC1s


http://www.youtube.com/watch?v=xtsKIId9Cys


Nekem Spánielem van,és semmivel se roszabb mint egy Border!

a mutató pálca is nagyon hasznos ennél a sportnál.Ha megtanítod a kuty arra,hoyg megérintse a pálca végét,úgy fog menni mitn a karikacsapás!

Üdv.:Mária

2010. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!