Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg bírnál válni a kutyádtól,...

Meg bírnál válni a kutyádtól, külföldi munka miatt, vagy hogy katonának állhass vagy bármi okból?

Figyelt kérdés
Ha nem nagyon van más lehetőséged, akkor megválnál tőle, vagy választanád a sokkal nehezebb utat a talpra álláshoz, ami éveken át is tarthat, ahelyett, hogy külföldi munka vagy katonaságnál megtalálhatnád a helyed?

2020. jún. 3. 08:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
36%

Ha lennének gyerekeid, őket lepasszolnád egy külföldi munka, vagy a katonaság miatt? Ugye, nem (legalábbis bízom benne). Na, ugyanígy van más megoldás a kutya mellett is. Én nem válnék meg tőle.

Ja, tudom, nem gyerek, csak egy kutya. Akit a gyerekekhez hasonlóan én vállaltam, ő nem kérte, hogy hozzam haza. Innentől kezdve felelős vagyok érte akkor is, ha szar van a palacsintában, és nélküle könnyebb lenne.

2020. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
#11 És ha gyereked és kutyád is lenne, és megszorulnál? A gyerek, vagy a kutya kajája mellett döntenél?
2020. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Épp ez az. Hány katona van aki férj és apa, ott hagyják hónapokra a családot, én ezt nem bírom megtenni, pedig nagyon szeretnék katona lenni.
2020. jún. 3. 10:40
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
12: olyan nincs, hogy SEMMILYEN munkát nem lehet találni. Aki semmilyet nem talál, az nem akar dolgozni. El lehet menni takarítani, mosogatni stb. A minimumra az is elég.
2020. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a válaszokat.

Az elhelyezés megoldott, de nem szeretném hátrahagyni őket és ők is nagyon ragaszkodnak, ez kiderült, mikor 3 napot távol voltam.

2020. jún. 3. 10:41
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen, az a másik lehetőségem, valamit csak találok, aztán majd lesz jobb idővel. De legalább ők velem maradhatnának.
2020. jún. 3. 10:42
 17/33 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, a katonaság ezzel jár, öcsémnek van olyan, hogy a szűk család sem tudhatja, hol van, képzelheted, anyánk ilyenkor hogy aggódik érte. Ahol állandóban szokott lenni, ott is csak annyit tudok testvéreként, hogy melyik hegy gyomrában, de semmi többet. Ha neked ez probléma, nem biztos, hogy a katonaság a te pályád.
2020. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

"Ha lennének gyerekeid, őket lepasszolnád egy külföldi munka, vagy a katonaság miatt? "


Ne legyünk álszentek, több ezer gyerek él több hónapon át a nagyszüleivel, mert a szülei külföldön mosogatnak. A kutyatartás felelősséggel jár, de azért nem várható el, hogy lemondjon az álmairól a kutya miatt. Ha nem tudod magaddal vinni, akkor keresni kell egy megbízható személyt, aki foglalkozik vele, te pedig igyekszel időnként hazalátogatni.

2020. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
60%

Most a te személyes sztoridat háttérbe szorítva, csak a fenti kérdésre válaszolva: A nehezebb utat választanám, mégha az sokkal nehezebb is. Én vállaltam őt, nem ő akart a kutyám lenni és jött, hogy fogadjam örökbe. Tehát kötelességem úgy alakítani az életem, hogy ő ne szenvedjen hiányt semmiben.

Nagyon sok lemondással jár, ez tény, de megéri (szerintem). Nem tudnék lemondani róla, mert a társam, olyan mintha a karomat vágnám le.


Egyetlen esetben tudnám elképzelni a végső lemondást, amit már fent is írtak, ha olyan e.ü. állapotba kerülnék, amiből már nem tudom őt ellátni. Bár egy kutya rendkívül alaklamazkodó, és képezhető, szóval el tudnám képzelni, hogy mondjuk egy kiképző segítségével segítőkutyának képezném...de ez más szitu.

2020. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
67%
14/ persze csak éppen nyomorogna az ember és állat is. Nem egyszerűbb akkor már , beadni menhelyre ahol gondoskodnak is róla?
2020. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!