Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan hogy gyógyíthatatlan...

Van olyan hogy gyógyíthatatlan fülgyulladás?

Figyelt kérdés

A kutyámnak be van gyulladva a füle és elvittük dokihoz aki adott rá cseppet. Azt mondta ha pár hét alatt nem javul akkor hívjuk fel. Nem javult ezért felhívtuk. Azt mondta hogy elképzelhető hogy ebből sosem fog kigyógyulni de élhet teljes normális életet mert lehet látni rajta hogy boldog és teli van kedvvel. Megemlítette még azt is hogy van egy másik hasonló kutya akinek ennyire nem akar gyógyulni a füle.

A tünetek viszont még vannak mint pl.: fejrázás, fülek érzékenysége és néha meleg a füle. Ezeken kívül más tünet nincsen.

Nekem először hülyeségnek tűnt de aztán ráhagytam mert ő ezzel foglalkozik csak jobban tudja mint én.


De attól itt rá kérdek hogy egyáltalán van-e ilyen és van-e erről valakinek valamilyen tapasztalata.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 3. 22:45
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Tegnap egy fülpiszkálóval belenyúltam a fülébe de nem túl mélyre hogy átszakítsam a dobhártyáját hanem csak egy kicsit és barna színű váladék kente be a fülpiszkálót.
2020. jún. 5. 13:59
 22/29 anonim ***** válasza:
2020. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
A mintavétel hogyan zajlik? Az orvos mintát vesz a váladékból azt megvizsgálja és rögtön tudni fogja hogy az gomba vagy baktérium? vagy erre több napot kell várni?
2020. jún. 6. 02:16
 24/29 anonim ***** válasza:

Vattás pálcával mintát vesz, lezárt üvegbe teszi és elküldi a laborba. Megjelöli, milyen fajta vizsgálatot kér.

Nekem kevesebb, mint 1 hét volt, amikor megjött az eredmény.

Nagyon felszerelt rendelőben meglehet, hogy meg tudják nézni atka, gomba, vagy baktérium. De arra már kevés az olyan eredmény , hogy azt is megmondják milyen fajta.

2020. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a választ!
2020. jún. 6. 14:21
 26/29 anonim válasza:
Mi sajnos már lassan 8 éve küzdünk ezzel a betegséggel. Nagyon Max 2-3 hónapig tudjuk tünetmentessé tenni. Rengeteg mintavételt, tenyészetet, allergia tesztet elvégeztünk, de a mai napig nem tudjuk mi a kiváltó ok. Hippoallergén tápon élt, majd BARFra váltottunk de a betegséget nem szüntette meg. Maradt a heti többszörös fülmosás, és ha eluralkodik a betegség akkor a doki. Több alternatív (nem antibotikum, vagy fungicid) gyogyszert is próbáltunk de egyik sem volt végleges. Pont egy hónapja használtunk egy gél alapú szert, a doki szerint nagyon új dolog, de ez sajnos egy hónapig szüntette meg a fülfájást. Egyébként a kutyám németjuhász, és kb 1 éves kora óta van ez a dolog.
2020. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a kutyádat :(

Elég idegesítő hogy némelyik esetben ennyire macerás a fülgyulladás kikezelése.

2020. jún. 14. 19:28
 28/29 anonim válasza:
Látszólag eléggé zavarja ha előjön, ha nagyon tucsogós a füle akkor fáj is neki, de van fájdalomcsillapítója addig amíg elvisszük orvoshoz. Sajnos ennek a velejárója sokszor a hallásvesztés is. Kb 5 éves korára fél fülre süket lett... Most a doki azt vetette fel mint végső megoldás, hogy azt a bőrrészt kivágják. Az alap allergia teszt 70.000 volt. Ha gondolod megkereshetem a labor nevét, ahol elvégezték.
2020. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Én szerdán fogom elvinni egy állatklinikára hogy ott mit mondanak. Hátha felirnak valamilyen komolyabb cseppet vagy akármit ami segíteni fog a fülgyulladás megszüntetésében.


Sejtem melyik allergia tesztre gondolsz mert valamelyik nap láttam én is hasonló áron egy allergiatesztet

2020. jún. 14. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!