Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan hogy gyógyíthatatlan...

Van olyan hogy gyógyíthatatlan fülgyulladás?

Figyelt kérdés

A kutyámnak be van gyulladva a füle és elvittük dokihoz aki adott rá cseppet. Azt mondta ha pár hét alatt nem javul akkor hívjuk fel. Nem javult ezért felhívtuk. Azt mondta hogy elképzelhető hogy ebből sosem fog kigyógyulni de élhet teljes normális életet mert lehet látni rajta hogy boldog és teli van kedvvel. Megemlítette még azt is hogy van egy másik hasonló kutya akinek ennyire nem akar gyógyulni a füle.

A tünetek viszont még vannak mint pl.: fejrázás, fülek érzékenysége és néha meleg a füle. Ezeken kívül más tünet nincsen.

Nekem először hülyeségnek tűnt de aztán ráhagytam mert ő ezzel foglalkozik csak jobban tudja mint én.


De attól itt rá kérdek hogy egyáltalán van-e ilyen és van-e erről valakinek valamilyen tapasztalata.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 3. 22:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

Válts orvost. Kezelés nélkül először külsőfulgyulladás, majd közép, belső, és végül altatás.


Egyébként igen, nagyon fájdalmas a kutyának. Mintát kellene venni, és célzottan kezelni, nem össze vissza próbálni bármit, hátha kialakul a fülében egy multirezisztens baktérium, amit aztán a jóisten se irt ki.

2020. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"És így ez a fülgyulladás nagy szenvedés kutyának? "

Nem tudom, fájt-e valaha a füled?

Állandó viszketés, fájdalom.

2020. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 4. 16:11
 14/29 A kérdező kommentje:

Ameddig nemtudom elvinni másik állatorvoshoz addig esetleg én valamit tehetek érte?


Van még itthon a maradék fültisztitóból és van ez az aloe vera spray is.

Ezeket használhatom? vagy inkább nem?

2020. jún. 4. 16:22
 15/29 anonim ***** válasza:

Én kövirózsa cseppet vettem a patikában, nálunk az bevált, az a sok szar amit végigpróbáltunk, nem használt. Ha visszatér, akkor úgy szoktam, hogy Clorexidermmel kimosom, aztán csepegtetek bele kövirózsa cseppet. Így tudom szinten tartani, aztán elmulasztani.


Mi tényleg rengeteg dokit végigjártunk, műtétek, kezelések stb, végül ez volt az, ami bevált.


Egyébként igen, viszket neki és fájdalmas is.

2020. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni hogyha tényleg fáj neki akkor nem levertnek kéne lenni aki nem akar meni szaladgálni? Tényleg csak kíváncsiságból szeretném tudni.


Nemtudom hogy milyen a fülfájás mert nekem még sosem fájt csak amikor a fogamnak volt valami baja és belenyilalt a fülembe a fájdalom.

2020. jún. 4. 18:18
 17/29 anonim ***** válasza:

Sheila fültisztítóját próbáld ki, vattára kell önteni belőle alaposan kitisztítani, saját kutyám fülgyulladása elmúlt ettől, 4 napig minden nap kitöröltem vele! Illetve ismerősöm spánielének is akinek állandóan gennyes volt és már vagy 4 féle fülcseppet is kapott se múlt el. De ez a fültisztító helyre rakta!


[link]


Ha ez nem, akkor clorexyderm oto

[link]


De viszont ha ezek sem, akkor másik állatorvost javaslok.

2020. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Nekem az állatorvos otidine nevű fültisztított adott és ez drágább volt mint amit linkeltél. Akkor a Sheila-val is szerencsét próbálok.


Itt a gyakori kérdéseken olvasgatam hasonló problémáról és sokan írják azt hogy csak a sokadik próbálkozásra oldódik meg. Miért van ennyi csepp ha nem valami hatásosak...

2020. jún. 4. 19:42
 19/29 anonim ***** válasza:
Az enyém is szaladgál, ugrál a séta előtt és játszik, de attól még fáj neki, hogy nem levert. Ha hempergés közben ráfekszik, akkor zeng az egész kerület mert visít. Fülpucolás közben szintén. Maximum nem mindig foglalkozik vele.
2020. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A clorexyderm oto gombás fertőzés ellen való. Én is ezt használom, mert sajnos mallasia gombás a kutya füle és időnként kiújul.

Viszont első körben megcsinálták a labort, mi okozza a fül problémát.

Van, amikor baktérium a gond és van, amikor mindkettő.

Az itt felsorolt tuti használt szerekkel csak az a gond, nem tudni, mi okozta azt a fülbajt.

Természetesen próbálgathatod bármelyik " nekemhasznált" kezelést, de az kb olyan lesz, mint az orvos próbálkozásai, ha az egyik nem jó, ott a másik.

2020. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!