Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessek egy olyan...

Mivel etessek egy olyan kutyát, aki mindent lemozog magáról és folyamatosan kilóg az összes bordája?

Figyelt kérdés

Házikosztot változatosan illetve prémium szárazat is szokott enni, de mégsem az igazi.


Tudnátok tanácsot adni milyen tápot, vagy milyen összetételben etessem?


2010. júl. 30. 21:48
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Sokat segítettetek!

További szép hétvégét nektek!

2010. júl. 31. 22:26
 22/42 anonim ***** válasza:

Szerintem leghasznosabb tanácsot a tenyésztője tudna adni.

A fajtatápokat próbáltad?

2010. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
33%
Inkább egy darabig nagyenergiatartalmú prémium tápot adj neki csak. Aztán ha visszahízott lehet neki készíteni ennivalót a táp mellé, természetesen a táp adagját annak megfelelően csökkentve. Amúgy meg lehet, hogy férges a kutyus, mert, ha energia és tápanyagdús ennivalót eszik és csak fogy, meg csak fogy akkor általában az áll a háttérben. Ugyanis férgektől nagyon le tud soványodni a kutya, akármit , meg akármilyen sokat is eszik, mivel a bélférgek az összes tápanyagot elszívhatják, ha sokan vannak a kutya bélrendszerében. a Kutya könnyen elpusztulhat. Szerintem vidd el állatorvoshoz, vagy hívjál ki állatorvost. Jobbulást a kutyusnak.
2010. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Mivel dolgozom a kutyával, így állandó egészségügyi szűrésre van "kárhoztatva". Rengeteget fut, teljes erő bedobással, kis sztahanovista :P

Mint már korábban is írtam: rendszeresen van féreghajtva (max 3 havonta) és legutóbb vérképet is csináltattam, hogy kizárható legyen az egyéb egészségügyi gond.


Tenyésztője volt az első, akivel konzultáltam, hiszen tőle származik a kutya, ő ismeri ezt a vérvonalat, de sem az nem vált be amit ő mondott, sem pedig, amit az állatorvos, mert mindketten a marha májat javasolták, és ettől ment a kutya hasa.

Fajtaspecifikus táp annyit használt, mintha a hátam mögé dobálám...


Kaptam pár klassz ötletet, amiket mégegyszer köszönök, most 2 hétig az ötletek alapján megváltoztatott étrendet fogja enni (illetve már eszi), utánna beszámolok az eredményről :)

2010. aug. 1. 13:19
 25/42 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos vagy benne, hogy nem férges?
2010. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Bár alapjában nem változtattam meg az étrendjét, most több tojást kap, libazsírt a vacsi tetejére (amikor főzök) és keverem a száraz tápot némi jobb minőségű konzervvel...

Ennek hála, bár nem igazán hízott, nem mindennapi küzdelem, hogy ne álljon ki a bordája. Így is sovány (és színizom), viszont miután este evett másnap evésig nem jönnek elő annyi a bordái, hogy xilofonozni lehessen rajtuk.


Továbbra is szívesen veszem a tanácsaitokat, köszönöm!

:)

2010. aug. 23. 18:36
 27/42 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos. Több figyelmet kap ez a kutya mint némely ember, főleg egészség terén...

Max 3 havonta féreghajtva van, sose volt benne eddig, most közel 3 éves.

2010. aug. 23. 18:37
 28/42 anonim ***** válasza:

Heh, remééénytelen:D

Az enyém detto ugyanez a kiadás.

Kivan az összes bordája, és olyan izmos, mint egy miniboxer labradorkiadásban:) Egész nap rohangál, ugrál, pörög-forog- pattog, mindent. Nem férges, sok kaját kap, mégse hízik. Az állítorvos se szólt rá semmit, ő egyszerűen ilyen. Ha több kaját rakok elé, mint a normál mennyiség, ott hagyja a felesleget.

Egyedül télen szokott hízni, mert akkor szobakutyává avanzsál, és nem mozog annyit. Amikor tavasszal szétvágta a lábát és két hét kényszer szobafogságot kapott, na akkor végre benőtte a zsír a bordáit:D De egy hét múlva megint úgy nézett ki mint egy terminátor csontváz.

2010. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
ha ki tudod fizetni a prémium tápokat, akkor a Royal Canint tudom ajánlani, biztos van valami spec. tápuk ami segít :)
2010. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Akiteki ***** válasza:

[link]

Néhány hónapja próbáltam ki. Mindenki hízni kezdett tőle. Szintén sokat rohangáló whippetek. Még a tenyésztője is elámult mennyit eszik és mégis meg lehetett kapaszkodni a medencecsontjában. Mióta váltottunk kiállítási kondiban van mindenki.

2010. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!