Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutya mennyire...

Moszkvai őrkutya mennyire kezelhető könnyen? Igaz, hogy akár kezdő kutyásoknak is ajánlott?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem igazán, és nem. Olvass el egy fajtajellemzést.
2020. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én nem tartanék, próbáltam de állandóan jelentget a Kreml-nek.
2020. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvastam jellemzéseket.

Ott azt írják, hogy a kitenyésztésénél, ami ipari szinten történt, az egyik legforróbb szempont az volt, hogy a fiatal orosz katonák se féljenek tőle és tudják kezelni...

2020. jún. 5. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Kétséges. A moszkvai őrkutya nagyon fiatal fajta. 3 fajtából "keverték" ki, és mind küllemre, mind jellemre eléggé heterogén fajta. Nem mindegy, hogy a kau vagy a bernáthegyi vér dominál benne.
2020. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Minden csak rajtad mulik, hogy akarod-e igazan. Foglalkoznal-e vele rendesen, lenne-e megfelelo elettere, kimozgatnad-e napi rendszeresseggel ...

Ha kelloen elhivatott vagy, akkor siman lehet elso kutya is, de szakember segitseget kell kerni es tenyleg kell a kutyaval foglalkozni.

2020. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Területőrző fajtákon belül az egyik legkezelhetőbb. Láttam már hazai tenyésztésű moszkvait engedelmességi vizsgán, sőt szapis moszkvaival van valaki itthon aki dog dancing-ot csinál, nagyon ügyesek.

Ennek ellenére nem ajánlanám kezdőnek első kutyának. Domináns, erőteljes személyiség tud lenni, következetes, nagyon tudatos, és türelmes nevelést igényel, mert ugyan egy kauhoz képest gyorsan tanul közel sem egy Német Juhész vagy Border Coli szint.

Ha nagytestű, jó természetű kutyát szeretnél nagy szőrrel, akár első kutyának is akkor Berni Pásztor, vagy Laonbergi.

2020. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!