Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel ?! Tapasztalatok?

Spániel ?! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A barátnőmék csütörtökön kapnak egy spánielt .....



Lenne egy két kérdésem az olyan gazdákhoz akiknek spánielük van .

Köszönöm a vállaszodat előre is !!!


Szóval :

Mekkorára nő ?

Szereti a gyerekeket ?

Sokat kell fesulni furdetni stb.?

Mozgékony ?

Bármi egyéb ? (írhatsz megköszönöm 😉)



2020. jún. 7. 08:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A fekete fehér mit takar?


Képet úgy tudsz ide beilleszteni, ha előtte feltöltöd egy képfeltöltő oldalra, majd bemásolod a linket.

2020. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nos itt a kép.



[URL= [link]

2020. jún. 7. 15:29
 13/20 A kérdező kommentje:
#11 Igazából fekete fehér foltos
2020. jún. 7. 15:30
 14/20 A kérdező kommentje:

Remelem megtudtatok nyitni ha nem (mert én nem ) akkor it van megegyszer


[link]

2020. jún. 7. 15:33
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy Angol cocker spániel lesz, ez esetben az első válasz abszolút helytálló.
2020. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ő egy Angol Cocker, nagyon szép, az egyik kedvenc színváltozatom, Blue Roan.


Az enyém egy fekete szuka, 13 kilós.

Ennél a fajtánál nagyon változó, hogy mennyire szeretik a gyerekeket. Az enyém elég bizalmatlan idegenekkel 33 és gyerekekkel is. Nem harap, de látszik rajta, hogy nem tetszik neki, ha idegenek közvetlenül odamennek hozzá, eleinte ugat is. Kell vagy egy két perc, mire megbízik az új emberekben, azt is csak akkor, ha ott van valaki, akit már ismer. Kivétel az unokahúgom, akit kölyökkora óta ismer. Azt javaslom, hogy ők is kezdjék el hamar a szocializációt.

A mienket nem fésüljük, nem is fürdetjük, mert rövidre van vágva a szőre, olyan vizsla hosszúságúra. Ez azért van, mert nagyon szeret a vadonban bokrászni és minden beleragadna a szőrébe. Tisztogatja magát amúgy. Ha hosszúra van hagyva a szőre, akkor naponta kell fésülni. Fürdetni csak akkor kell, ha tényleg koszos, mert ha túl sokszor le van mosva a bőréről a viasz, akkor azt ellensúlyozni fogja és zsírosodik majd a szőre, ami nem túl szép. Mi csak a lábát, a fülét, meg a farkát szoktuk megmosni, ha esős az idő.

Ha le van vágva a szőre, akkor jóformán nem hullajtja, ezen én is meglepődtem, de örülök neki. Viszont fontos, hogy nem nő vissza ugyanúgy, ha már le van vágva, csak amikor lecserélődnek a hajhagymák, az pedig sok idő. Amúgy a vágott szőr hullámosan nő vissza.

Mozgékony. Az enyém, ha kiviszem órákon keresztül képes futkorászni, szaglászni, ha én meg is állok, ő általában akkor is szaladgál körülöttem. Szeret mászni, nagyanyáméknál felmászik a létrán a kamra tetejére és onnan kukucskál, felmászik a laposabb dőlésű fákra is, legázol a lejtőkön és árkokon. Tehát röviden igénye van a kalandozásra.

Még annyit érdemes tudni róluk, hogy elég makacsak és beszédesek.

2020. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16


Nagyon köszönöm megjegyzem a tanácsokat🥰

2020. jún. 7. 16:02
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Vágni - nem, nem vágni kell, és nem is nyírni. A spániel egy trimmelős fajta, trimmelve néz ki csak igazán jól.
2020. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
9%
Én csak látom, hogy állandóan húz, nem lehet megtanítani neki, hogy rendesen menjen a gazdája mellett.Ezért nem szeretem ezt a fajtát.
2020. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

19-de meg lehet. Miért ne lehetne? Nem a fajta a hibás, ha nem foglalkoznak a nevelésével.

Ha egyedül nem megy, lehet menni trénerhez is segítségért.

2020. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!