Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel kutyust szeretnék. Ajánlanátok kenneleket? Személyes tapasztalatokat is szívesen hallgatnék.

Figyelt kérdés

Találtam néhány kennelt de nem tudom melyik lenne a legjobb meg hogy mit kell nézni egy kennelnél meg stb.

És azt is meg köszönném hogy ha némelyik kennelhez írtok egy realitási árat hogy mennyibe kerül egy törzskönyvezett cavalier king sparles spániel kutyus.



2018. dec. 30. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szívesen
2018. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sziaa:) én nem igazan ismerem ezt a fajtát, viszont egyszer összefutottunk dokinál párral, és kiderült h a hölgy a fajtamentőktől jött. Ők Pesten vannak helyileg, én biztos h ott néznék szét először:)
2018. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Külföldön élek így nem tudok magyar kenneleket de azt tudom mondani, hogy az egyik legjobb fajta. Kutyakozmetikus vagyok 20 éve és ez a fajta az egyik kedvencem.

Nem tudom, tudod e két típus van a King Charles és a Cavalier king charles.

Csak azért írom mert nem mindenki tudja és nehogy a "rossz" kennelbe menj.

A Cavalier King Charles kisebb és sokkal szebb..

2018. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

# 1

Köszi a válaszodat, de szerettél volna mást is küldeni? Vagy csak azt a "Szívesen" üzenetet mert én azt kaptam meg.

2019. jan. 1. 20:29
 5/10 A kérdező kommentje:

# 2

Szia! :)

Köszi a segítséget pár darab kennelt már találtam Budapesten meg környékén nagyon sokat segítettél. én se ismertem a cavaliert csak az utcán találkoztam eggyel és egyből meg tetszett a fajta. :)

2019. jan. 1. 20:32
 6/10 A kérdező kommentje:

# 3

És abban tudnál segíteni hogy több információt mondasz a fajtáról? akár itt vagy privátban is jó nekem. mert én találtam ilyen kutyás oldalak amik magyar de nem sokat írnak le róla és a külföldiek meg kicsit másként írnak a fajtáról(sokkal pozitívan mint a magyarok). Igen azt tudom hogy van a Cavalier king charles spániel meg a King charles spániel. De nekem a Cavalier sokkal jobban tetszik főleg ilyen barnában/rozsda színben vagy fehér-barnában. azt esetleg nem tudod hogy mennyivel nagyobb a cavalier mint mondjuk egy máltai selyemkutya? mert nekünk a családba több máltai is van és sétáltattam a máltaimat és akkor találkoztam egy cavalieres gazdával és az a cavalier pár centivel volt a máltaimnál nagyobb és a gazda is azt mondta elv nem lesz nagyobb a kutyusa már.

2019. jan. 1. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem Cavalierem van, bár még kölyök. Így pl. a jelleméről nem sokat tudok mondani, igazi rosszcsont, de még pici. YouTube-on van egy csatorna: Herky the Cavalier, nézz meg pár videót. 2 kutyusuk van, de nagyon eltérő személyiséggel és méretben is egyikük picit nagyobb, de mindkettő benne van a standard-ben. Neten megtalálod a standard súlyt és méretet, össze tudod hasonlítani a Máltaival.


Én vidéki kennelből hoztam. 9 hetesen, chippel, 2 oltással, rendszeresen féreghajtózva, törzskönyvvel. Kaptam 1 kg tápot abból, amit ott evett és amikor 4 hetes volt, akkor személyesen beszéltük meg a részleteket, szóval volt kennel látogatás, láttam az anyakutyust. Ott voltam 1 órát, minden kérdésemre választ kaptam és azóta is tartjuk a kapcsolatot. Érdekli, mi van a kutyussal, előtte is érdekelte, hogy milyen helyre fog kerülni. Szóval szerintem ezek pozitív dolgok. Fontos, hogy a szülők szűrve legyenek a betegségekre.


Nekem hatalmas álmom volt, hogy legyen egy ilyen kutyusom és pici kora óta nálam legyen, ezért döntöttem mellette. Ennek ellenére én is javasolom, hogy nézz szét fajtamentőknél (esetleg menhelyen??), ha az is szóba jöhet. Ha pedig mindenképp kennelből szeretnél, akkor írj privátot, szívesen elmondom, hogy én konkrétan melyik kennelből hoztam el. Csak a szaporítókat ne támogasd, vagy tenyésztő vagy menhely/fajtamentés.

2019. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és nagyon sokat segített főleg YouTube-os videók szerencsére sok mindent elmondtak ott a csatornán olyanokat is amit nem tudtam meg ami külön tetszik hogy a cavaliert is belehet öltöztetni és még szereti is ha jól értetem úgy mint a máltait. És írtam privátban is. :)

2019. jan. 4. 03:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Szintén kölyköm van még :) Hazai tenyésztőt nem tudok ajánlani, de személyes tapasztalatot tudod mesélni.

Ami egy jó tenyésztőre jellemző, hogy már a kölyök eladása előtt többszőr találkoztok, érdeklődik hogy hova kerül a kicsi. Sokat mesél a fajtàról, a szülők hátterèről. Tanácsokat ad kölyökre szabottan is, valamint később is keresni fog és érdeklődik a kicsi iránt. (Mi havi egyszeri hosszabb e-mailben, képekkel telenyomva tartjuk a kapcsolatot minimum 1 éves korig. De ez változó szerintem)


Magáról a fajtáról:

Nagyon kezesbárànyok és imádnak tanulni. Az enyèm mèg a tenyésztőnél megtanulta a mamája mellett az “ül” parancsot. Könnyen és ügyesen szocializàlódnak cicával és más kutyákkal is, mert nincs bennük hajlam a dominanciára. (Egy külföldi kutatás szerint a farkasokra jellemző 15 aggresszív/domináns viselkedési formulából csak kettőt lehet kimutatni, míg a husky mind a 15re hajlamos.) Az én kutyusom főleg a cicákat szereti és a bull tipusú kutyákat. Szerintem titkon ezek szerelemgyerekének tartja magát :D

Nagyon szeretik az embereket és mivel úgy néznek ki, mint egy plüss, ez viszonozva is van. Ezért fontos nevelni, hogy ne menjen oda minden idegenhez. Kisgyerekekkel is hamar megtalálja a közös hangot, ha azok is vevők a személyére.

Nem hajlamosak az ugatásra. Az enyèm csak a labdàkat ugatja meg és a jàtékait.

Szeretnek sétálni, de az egésznapos fetrengésre is hajlamosak.


Amit viszont ajánlok, hogy egy könnytermelési tesztet szükséges elvégeztetni a kicsivel mindig. Mert bàr a szemszárasságra szoktàk szűrni a szülőket, az alultermelés még okozhat gondot.

A másik két gyakori betegségüknek is olvass utána. Az egyik a szívbetegség és másik az agykoponya kicsisége (nem ezek a szakszavak, de könnyebb így leírni). Az utóbbi ha jól tudom a kontinentális állomànyban nem fordul elő, de jobb lelkileg felkészülni, hogy adott esetbe te ezt el tudod-e fogadni.


Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam :)

2019. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

# 9

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Én is azért szeretnék kenneles kutyust hogy mivel ez egy új fajta lesz nekem esetleges gondoknál tudna segíteni a kenneles. lehet hogy cica és bull kutyák szerelemgyereke, az én máltaim folyton a yorkik társaságát és a mopszok társaságát keresi ő meg lehet azok gyereke :D Szerintem is olyan mint egy plüss köszi a tippeket majd a lehendő neveléshez. És a különböző tesztek neveit is köszi meg a másik két betegségre hajlamos tippeket már meg is kerestem őket.

2019. jan. 12. 03:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!