Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet ezekről leszoktat...

Hogyan lehet ezekről leszoktatni a kutyát?

Figyelt kérdés

1. A guruló kerekeket mindig ugatja, és ha tudja harapdálja is.

Ha az udvarban autóval megyünk futkozik a kocsi körül, ugatja. Másik kocsikra is ugat. Biciklivel, talicskával is hasonlóan viselkedik. Nagyon figyelni kell, hogy ne lyukassza ki a gumiabroncsokat.


2. Slagból folyó vizzel agresszíven viselkedik. Mindig harapdálja, azt hittük csak szereti, de szerintem inkább agresszív. Volt hogy az egész slagot bekapta és ugy harapdálta, utána ökölődött, ha nem húzzuk el, lehet meg is fulladt volna.


3. Másik kutyát nem tud elviselni, múltkor az utcán rá is támadt egyre.


Menhelyről hoztuk, kb 3 éves lehet, szeptember óta nálunk van, mindig ezeket csinálja.

Utána olvasok én is, de minél több vélemény/tapasztalat érdekel.



2020. jún. 8. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek számára ismeretlen és/vagy félelmetes dolgok.

El kell kezdeni őt megnevelni, közömbösíteni és szocializálni más kutyákkal - ha nem is fog velük játszani, barátkozni, de azt el kell érni nála, hogy ne támadjon, hanem közömbösen tudjon mellette elmenni.


Meg kell tanítani, hogy rád (gazdira) tudjon koncentrálni, figyelni, hogy lehessen elterelni a figyelmét. Illetve a hatékony tiltást is meg kell tanítani, amivel bármely nem kívánt viselkedésről le lehet tiltani.


Ezt így nem lehet leírni, hogyan kell megnevelni egy sehogy vagy félrenevelt kutyát, mert erről könyveket írtak, illetve látni kell az adott kutya reakcióját, a gazdi reakcióját stb. Tehát rehabilitációval is foglalkozó kutyaiskolát, kiképzőt keress vele és kezdjetek el járni sulizni.

2020. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg nevelni és szocializálni kellene! De már szeptemberben el kellett volna kezdeni ezeket! Eddig miért nem foglalkoztál vele rendesen?
2020. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon figyelni kell, hogy ne lyukassza ki a gumiabroncsokat."

Vicces a konklúzió, én inkább azért aggódnék, nehogy elüsse valaki.


Próbálj meg felkeresni egy kiképzőt és kezdjetek el rajta dolgozni, mert jelen pillanatban konkrétan veszélyes a kutyád önmagára és más állatokra nézve is.


Lehetne itt módszereket írni, de az a baj, hogy a leírás alapján az érződik, hogy itt a gazdának is hiányosak a tudásai, pl. nem tud különbséget tenni az agresszív és a félős viselkedés között. A slagra is valószínűleg azért szokott rá, mert gondolom még nem hallottatok róla, hogy az ilyesfajta viselkedés rögződhet a kutyában, ha csak nézitek és röhögtök rajta.

2020. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

300-500 ezer forintot fogsz elkolteni teraias oktatora/oktatokra(sok a csalo koztuk,akinek nincs eredmeny,csak penzzel huz le...) ,mire ezekrol leszokik.


Egyszerubb lett volna venni egy jo nevu tenyesztotol egy elonevelt(arban benne van) kolykot...

2020. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne szidjunk már le valakit amiatt, mert örökbe fogadott, és ezzel megmentett egy kutyát a menhelyről.


Tény, hogy foglalkozni kell vele, de bőven nem kell rá ennyit költeni emiatt, egy jó nevű, normális kiképző pár alkalom alatt tud nagyon hasznos tanácsokat mondani, ami alapján a gazdinak kell majd nevelni a kutyát, és ha az alapok megvannak akár mar sima kutyaiskolaba is lehet vinni.

2020. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen ha rendesen lenne nevelve nyilván nem lennének ilyen problémák, de az is probléma hogy technikailag nem nálunk van a kutya, hanem a nagyszülőknél, így nehezebb a dolog
2020. jún. 8. 23:54
 7/10 A kérdező kommentje:
A slagos dolgot sem csak nézzük, de erről nem tudjuk hogyan lehet leszoktatni, mert az érkezése óta csinálja
2020. jún. 8. 23:57
 8/10 A kérdező kommentje:

Az utcán csak pórázzal sétáltatjuk, és arra is ügyelünk hogy ne szökjön ki, régen, mikor új volt neki a hely minden lehetőséget megragadott hogy elfusson.

Ha autóval vagy más kerekes járművel közlekedünk a közelében, akkor megpróbáljuk elvonni róla a figyelmét vagy megfogjuk.

2020. jún. 9. 00:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Szocializálni nem tudjuk egyelőre hogyan kellene, mert nincs kutyás ismerősünk
2020. jún. 9. 00:05
 10/10 A kérdező kommentje:

És köszönöm szépen a válaszokat.

Mellesleg én gimnazista vagyok, ráadásul kollégista, persze kifogást mindig lehet találni, ha nagyon akartam volna nevelni a kutyát, megtehettem volna, de a lényeg, hogy próbálkozik az ember, és még mindig jobb később mint soha.

2020. jún. 9. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!