Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiskutyát vegyek?

Milyen kiskutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kis kutyust bentre RÖVID SZŐRREL!Valamint ha lehet ne hulljon neki minden percben :) persze az se baj :) Van rá napi 5-6órám jelenleg de suli időben nem tudom 2 óra lenne kb tehát valami Francia bulldog, Angol bulldog szerűséget szeretnék viszont nem akarom hogy beteges legyen

2020. jún. 10. 09:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőr a legszarabb, csak szólok :D én is azt hittem, hogy azzal majd könnyű lesz, szart, mindenhol kutyaszőr van, naponta porszívózok, van, hogy 2x.

De ha nincs preferált fajta, menhelyi kölyök is szuper szerintem, nekünk is az van, nagyon cuki, nyugis kiskutya. Majdnem 6 hónaposan hoztuk el, addigra már kb látszik a jelleme.

2020. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Ne vásárolj, fogadj örökbe!
2020. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Menhelyit.
2020. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A bulldog extrém beteges fajta, ha időd nem is lesz pénzed legyen rá. A legérzékenyebb kutya a világon, még jó tenyészetből sem 100%-os a kutya, allergizál mindenre, sok a fajtabetegsége- légcsőszűkület, cseresznyeszem, bénulás, patella, stb. Ezek több százezres

műtétek, drága tápok kellenek neki, nem a kétezres panzi fit hanem 12ezres N&D.

Külföldön sok helyen tiltott a tenyésztése mert ezek a kutyák életképtelenek, szenvednek csak egész életükben. Pl nem cuki hogy horkol, azért horkol mert küzd a levegővételért. Egy olyan buci amiben biztos lehetsz, hogy a legjobb helyről van az 2000eurótól kezdődik.

2020. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Menhelyről, fajtamentéstől fogadj örökbe, és ne gondold, hogy a rövid szőr nem hullik, az is hullik, és még szúr is. Nekem félhosszú szőrű kutyám van, az ő lehullott szőre legalább jól látszik és nem szúr. :-)

Inkább fiatal felnőttben, esetleg 1 év körüliben gondolkodj, neki már a mérete sem lesz meglepetés, és megússzátok a kamaszkort, de még vevő a mókázásra, játékra, akár már szobatiszta is lehet (az enyém kb. 1,5 évesen került hozzám, ha jól tippelték, és szobatiszta volt).

A nyomott orrú fajtáknak lehetnek légzési problémáik, egy jól sikerült keverék akár egészségesebb is lehet.

2020. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőr iszonyat szívás. Beleáll a ruhák szálai közé és alig lehet latakarítani. Igaz, hogy egy hosszabb szőrű kutyának jobban meglátszik a szőre, de az kezelhetőbb, csak le kell seperni.


Ha nagyon sarkalatos pont a szőr, akkor pl a yorkshire terrier, törpe uszkár, törpe schnauzer nem vagy csak nagyon minimálisan hullajtja a szőrét. Persze ez azt is jelenti hogy kutyakozmetikába kell hordani kb havonta.

2020. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Uszkár fajtamentés? Az usziknak nem hullik a szőre pl. Viszont havi 1x nem árt elvinni kutyakozmetikushoz.


A bulldog beteges fajta, gondolom suli mellett nem fogsz 250.000 forintot kifizetni egy valóban jó kutyáért, így nem javaslom ezt a fajtát.


Ha nem ragaszkodsz semmilyen fajtához, akkor én is egy menhelyit javaslok. Nézz körül a környéketeken, biztos találsz szimpi kiskutyát. :)

2020. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
12%
Első kutyának a border colliet ajánlom.
2020. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%
Bordert, persze, aminek iszonyat mozgásigénye van, és kb lehetetlen lefárasztani fizikailag-szellemileg egyaránt. Egy borderre rengeteg időt kell fordítani.
2020. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
#8-as, Te magadtól vagy ilyen hülye, vagy van egy testvéred?
2020. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!