Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek a törpe...

Milyen tápot vegyek a törpe tacskó kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy éves, 3 kiló, kan, eddig a pedigree mini juniort kapta. Most kéne váltani felnőtt tápra és szeretnék egy jobb minőségű tápot adni. Arra jutottam, hogy fajtatápot szeretnék neki adni. Abban kérném a segítségeteket, hogy melyik legyen: Royal Canin Dachshund Adult vagy Eukanuba Adult Breed Specific Dachshund?
2019. jan. 5. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

RC 28% fehérje


Rizs, szárnyasfehérje (szárított), növényi fehérje-kivonat*, állati fehérje (hidrolizált), állati zsír, ligno-cellulóz, szárított cukorrépaszelet, halolaj, szójaolaj, ásványi anyagok, frukto-oligo-szacharidok, borágóolaj, körömvirágliszt (lutein-forrás), hidrolizátum meszes héjú állatokból (glükózamin-forrás), hidrolizált porc (kondroitin-forrás).


Eukanuba 25% fehérje


Szárított csirke és pulyka (27%), kukorica, búza, állati zsiradék, cirokliszt, árpa, szárított cukorrépa-apríték (2,9%), állati fehérje-hidrolizátum, szárított egész tojás, kálium-klorid, nátrium-klorid, halolaj, nátrium-hexametafoszfát, frukto-oligo-szacharidok (0,38%), kalcium-karbonát, lenmag, glükózamin (436 mg/kg), kondroitin-szulfát (43 mg/kg)


RC-nél a legmagasabb arányú a rizs, én az Eukanuba tápot javasolnám a kettő közül inkább. Ára is jobb, de akármelyiket választod, a pedigree-hez képest mindkettő minőségi ugrás, lehet nehéz lesz az átállás arról a szemétről.

2019. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik se. Mindkettő túlárazott. A fajta specifikus tápok pedig csak marketingfogások. Vannak sokkal jobbak is ilyen árban. Mennyit szánsz rá kilonként? :)
2019. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen a kettő közül szeretném vmelyiket, ha már eddig nem kapott jó minőségűt, akkor most a fajtájának megfelelőt kapja, így fog egészséges maradni:)

Első válaszoló, jobb, ha alacsonyabb a fehérje tartalma? A pedigreejében 30% fehérje volt. Vagy a több hús miatt jobb az Eukanuba, mint a Royal?

2019. jan. 5. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem ettől fog egészséges maradni. Azért adják drágábban, mert egy tacskó van a zacskóra nyomtatva. Ne dőlj be nekik. Pont ez a céljuk, hogy azt higyje az ember, hogy ezzel teszi a legjobbat, mert direkt tacskóknak készült, holott ez csak marketing. Másfélszeres áron tudják eladni, pedig a tacskónak is ugyanarra van szüksége, mint bármely másik kistestű fajtának. Szerinted mennyi értelme van egy golden retrievernek és labradornak külön tápot adni, csak azért mert az egyik goldi, a másik meg labi, miközben az egyetlen különbség a szőrhosszuk?


De persze vegyedn, ha akarod, de ennyi pénzért már szuperprémium tápot kapsz. A Royalban szója is van. Akkor már inkább a Eukanuba. De egyik se egy szuperprémium táp, csak jó a marketingjük.

2019. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem a fehérjét kell benne nézni, hanem a hústartalmat. Minél több a hús a tápban, annál jobb , hiszen a kutya ragadozó.
2019. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, valóban vannak ezektől jobb tápok, a hústartalmak nem nagy szám. Szerintem bármilyen kistestűnek való táp jó, a fajtatáp nem tudom, mennyivel tud többet. Egyik sem gabonamentes, pedig ennyi pénzért "elvárná" az ember.

Nem minden kutya bírja magas hústartalmú tápot, szóval próbálgatni kell. De a kettő közül az Eukanuba szerintem még mindig jobb (mindig az a legnagyobb arányú összetevő, ami a legelső). De ha gondolkodsz más tápban, akkor az alábbi márkák között érdemes lehet nézelődni:

- BRIT Care, N&D, Orijen, Acana, Bosch, Carnilove...

2019. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk (Nemetorszag) a Happy Dog mondhatni jonak, apum forgalmazott meg Eukanubat, de az nem annyira jo. A Pedigreet es ilyen szarokat ne!
2019. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!