Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet annak következménye, ha...

Lehet annak következménye, ha rosszul tápláltuk a kutyát kiskorától egészen 2 éves koráig?

Figyelt kérdés

Újszülötten találtuk a 4 kiskutyát, akiből pár napon belül csak ő maradt. Próbáltuk felnevelni, de bevallom, sajnos nem néztünk utána semminek, csak kigondoltuk magunk, hogy hogy legyen. Én és a tesóm otthon maradtunk, hogy cumiztassuk. Apunk a faluban vette a házitejet, azt cumizott. 5 hetesen kezdtük el etetni. A házitejet vízzel feleztük, abból híg, puding állagú tejbedarát főztünk és kevertünk bele májkrémet, nagyon jó illata volt, emlékszem. Aztán vágtunk bele parizert. Aztán vettünk neki kutyakonzervet és azt tettük a tejbedarába. De az is tescos valamilyen volt. Azután mikor már tudott rendesen rágni, kb 1 hónap múlva akkor vettünk neki csirke farhátat, amit vízben megfőzve, a levébe kenyeret áztatva kapott. És azóta is csirkefarhátat-kenyérrel eszik. Kb 30 kilós a kutya. Oltást is csak a veszettség ellenit kapta meg. Meg egy db féreghajtót. Onnan tudok ezekről, mert mostanában kezdtem olvasgatni itt ilyenekről és jobban utána kerestem. Úgy érzem szörnyű emberek vagyunk és azt se tudom hol kezdjem kijavítani a hibáinkat. Egyáltalán ki lehet-e, mivel a kölyökkora lett volna a leglényegesebb, amit mi pont elcsesztünk, mert hanyagul bántunk vele. Segítenétek egy alap normális kutyaéletet kialakítani neki? Az etetéssel, orvosi dolgokkal kapcsolatban.

Előre is köszönöm!



2020. jún. 11. 11:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem, fressnapfban a nagyzsákos kiszerelés 1500/kg. Így kb 13-15ezer/hó-ra jön ki. Ha tényleg 300 gramm körül eszik naponta.

Rendben, megveszem, hálás köszönet!

És jó állatorvost ajánlanátok?

2020. jún. 12. 03:03
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát pesten tudok jó állatorvost, de nem tudom te merre laksz.
2020. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Írtam, hogy Zala megyében, egy faluban, Nagykanizsához közel, ezért nagykanizsai állatorvos kéne.

2020. jún. 12. 13:52
 14/17 anonim ***** válasza:

Jajj ne haragudj, tényleg írtad, kiment a fejemből. Hát sajnálom ott nem tudok, hátha más tud ajánlani, vagy próbálj meg a környéken kutyásokkal beszélni, hátha valaki tud segíteni.

Hozzatennem, hogy mi olyan allatorvoshoz vittük a kiskutyánkat amit rengetegen ajanlottak, es azt mondtak az a legeslegjobb, nem is a keruletben van, majd mikor mentunk erte ivartalanitas utan, az ápolónő megjegyezte, hogy vigyük kutyasuliba, mert próbálta megharapni miközben szúrta be az infúziót. (Egy 5 hónapos kb 9 kgos kiskutyáról van szó, akivel egyébként járunk oviba és sosem csinált ilyesmit.) Én teljesen megijedtem, hogy hogy fogjuk erről leszoktatni mikor velünk sosem csinál ilyet, és amikor az oltásokat kapta (egy másik orvosnál) sem volt semmi ilyesmi. Aztán megsérült a szeme es az ugyeletre kellett vinnunk, ott is nagyon jól viselkedett, a kozmetikus akinel voltunk megdicserte, hogy mennyire ügyes volt, szoval kezdem ugy erezni, hogy a sokak által nagyon ajánlott orvossal volt a probléma.

2020. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd kitalálom ecpeccel, hogy melyikhez vigyem:)
2020. jún. 12. 15:22
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Kapott enni = moslékot. Kapott szeretetet=nemtörődést"


Azért ha így lenne tartva az összes kutya Magyarországon, akkor semmi szükség nem lenne a menhelyekre, alapítványokra.


Befogadták, felnevelték, cumiztatták, főztek neki. Jól? Nem. Körültekintőbben kellett volna? Igen. Felismerte a problémát? Igen. Rajta van azon, hogy változtasson? Igen.


Akkor mi a probléma?

2020. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elvittem állatorvoshoz, kapott kombinált oltást, féreghajtót, bolha-kullancs-szúnyog elleni spotont. Egy hónap múlva mindezt meg kell ismételni. Megrendeltem a fressnapfos tápot is közben. Kíváncsi leszek megeszi-e. Mennyi idő, mire változást tapasztalhatok és milyen változásra számíthatok?
2020. jún. 14. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!