Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 év körüli kutyám mostanában...

13 év körüli kutyám mostanában betegeskedik. Orvos szerint semmi komoly, a korral jár. Ugye még nem készül itt hagyni engem?

Figyelt kérdés

Séták során kezdődött a lábremegéssel, aztán olyan volt már 3x, hogy éjszaka közepén elkezdett csuklani, le akart menni, lent kb fél órán keresztül csak ette a füvet, aztán felment. Mostanában meg kb mindentől megy a hasa, vagy nagyon lágy, krémes a széklete, kivéve a hypoallergén táptól. Amit mostanában nem szeret, ezt is mostanában kezdte, eddig imádta.

A tápon túl alutálkás kutyakaját szokott kapni rizzsel és cukkinivel, répával. Ezt estére, ebbe keverek zöldkagylóport, msm-et, csipkebogyót és pár napja kezdtem a pocak-mix nevű gyógynövény keveréket, ami állítólag rendbe hozza az emésztését. Még nem látok változást.

Ezen túl tényleg nem tűnik betegnek, orvos megvizsgálta, láza nincs, gyulladása sincs, a kedve is jó a fentebb felsorolt furcsaságok ellenére.

Valaki, tapasztalatok?



2020. jún. 12. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mekkora termetű a kutya? Egy nagytestűnek ez már eléggé öregecske :(
2020. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném másik dokihoz is, hogy nézzen rá, sajnos nem mind akar segíteni. Ennyit megérne a dolog.

De ha a hypoallargén táptól jó a széklete, akkor nem lehet hogy van egy enyhe ételallergiája? Csak tippelgetek nem értek hozzá.

Egyébként ha elmondásod szerint életvidám, van étvágya akkor nagy gond nem lehet. :)

Az én kutyusom is 12 éves, féltem mindentől.

2020. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám egyik napon még evett, ürített, futkosott, másnap hullamereven húztam ki a házából. Nem mérgezés, senkinek nem volt rá oka, csendes, mindenkit szerető, nem szökős, ivartalan kutya volt. Bő 10 évet élt (pumi). Vizsgáltasd ki, de készülj is fel, mert ketyeg az óra. Nekem nem volt rá időm.
2020. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Beagle méretű mentett foxi-mudi keverék féleség.

#3-as most nagyon megijedtem.

2020. jún. 12. 10:52
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendes orvos, volt vérvételes vizsgálat is. Mindig gyengéden bánik az állataimmal.
2020. jún. 12. 10:52
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Egy vérvételből nem derül ki ha a beleivel van baj, én azért elvinném másikhoz hogy 110% legyen. De ne fessük az ördögöt a falra, valószínű nincsen gond! Elrontotta a gyomrát, olyat evett vagy valamire allergiás.
2020. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Attól, hogy gyengéd az állattal, nem biztos, hogy igazán hozzáértő. Macskánkat vittük egy ideig egy igen kedves orvoshoz, nagyon szépen bánt vele, csak rájöttünk, hogy egyszer sem tudta kideríteni, mi baja az állatnak. Váltottunk, és az új doki nem volt olyan atylapatyala, ellenben már ránézésre is diagnosztizált, és gyógyított, sikerrel.
2020. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

A mi kutyánk is kb 13 éves volt mikor elhunyt.

Betegeskedett aztán hívtuk az orvost az beadott neki valami gyógyszert és rá 1-2 nappal később már olyan rosszul volt, hogy mozogni se tudott. Már a legyek kezdtek rászállni. Hívtuk megint az orvost aki elaltatta.

Azt ha haldoklik észre lehet venni szerintem pár nappal előtte


A kutyádnak nem hiszem, hogy bármi komolyabb problémája lenne de sokkal tovább nem hiszem, hogy eléldegélne.

2020. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, nem volt célom ijesztgetni, de az élet ilyen. Nem kell elhessegetni a halál gondolatát, mert bizony bármikor eljöhet mindennek és mindenkinek az utolsó napja. Lássuk realistán a világot. Ha 2-3 orvos nem tud konkrét dolgot mondani rá, akkor sanszos, hogy hamarosan feladja a harcot. A hit, meg reménykedés ezen nem segít. Ha nincsenek fájdalmai és nincs rá gyógymód, annyit tehetsz, hogy szereted, amíg lehet.
2020. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, ne adj mást, mint a hipoallergén tápot, ha csak attól nem megy a hasa. A fűevés, csuklás is utalhat emésztési problémára. Idős korban már jobban oda kell figyelni.

A teljes vérkép a komoly bélproblémákat is megmutatja. Ha az orvos szerint nincs nagy gond, és a kutyus eszik-iszik, vidám, korához mérten aktív, akkor valószínűleg csak az öregség, amivel sajnos nálunk embereknél is együtt jár mindenféle nyavalya, mint az érzékenyebb emésztőrendszer is.

2020. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!