Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 év körüli kutyám mostanában...

13 év körüli kutyám mostanában betegeskedik. Orvos szerint semmi komoly, a korral jár. Ugye még nem készül itt hagyni engem?

Figyelt kérdés

Séták során kezdődött a lábremegéssel, aztán olyan volt már 3x, hogy éjszaka közepén elkezdett csuklani, le akart menni, lent kb fél órán keresztül csak ette a füvet, aztán felment. Mostanában meg kb mindentől megy a hasa, vagy nagyon lágy, krémes a széklete, kivéve a hypoallergén táptól. Amit mostanában nem szeret, ezt is mostanában kezdte, eddig imádta.

A tápon túl alutálkás kutyakaját szokott kapni rizzsel és cukkinivel, répával. Ezt estére, ebbe keverek zöldkagylóport, msm-et, csipkebogyót és pár napja kezdtem a pocak-mix nevű gyógynövény keveréket, ami állítólag rendbe hozza az emésztését. Még nem látok változást.

Ezen túl tényleg nem tűnik betegnek, orvos megvizsgálta, láza nincs, gyulladása sincs, a kedve is jó a fentebb felsorolt furcsaságok ellenére.

Valaki, tapasztalatok?



2020. jún. 12. 10:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"A tápon túl alutálkás kutyakaját szokott kapni rizzsel és cukkinivel, répával. Ezt estére, ebbe keverek zöldkagylóport, msm-et, csipkebogyót és pár napja kezdtem a pocak-mix nevű gyógynövény keveréket, ami állítólag rendbe hozza az emésztését."


Csak a tápot kellene adni és pl egy időre elhagyni a zöldkagylóport, és a keveréket.

A táp mellé max az msm-et adni egy ideig.Vagy csak a zöldkagylósat.

2020. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy 13 év nem feltétlen öreg sok kutyánál, a mi keverék tacsink 20 évig élt. A mostani keverék beagle kutyánk 12 éves, de úgy rohangál mint fiatalon. Életében 2x volt beteg, 1x kullancstól, 1x pedig megfázott. Azért meg ne temessetek egy ilyen idős kutyit, kérdezőn pedig látszik hogy törődik vele. :)
2020. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amit még kihagytam, hogy a lábremegés együtt jár egyfajta botladozással. Vagyis időnként séta közben mintha megbotlana, a karmait hallom csúszni a betonon.

Ami még eszembe jutott és minden évben elfelejtek, hogy a nyarat utálja, ilyenkor reggelen kívül olyan, mint a mosogatórongy. Remélem, hogy most is csak ez van, hogy bejött a meleg és ki van dőlve, mint a krumplis zsák. Igyekszem mindent megadni neki. A zöldkagylót az ízületeire kapja, ahogy az msm-et is, az gyulladáscsökkentő valami. A csipkebogyó az csak c-vitamin, plusz segíti az msm felszívódását. A pocak mixet most kezdtem el, mert emésztési bajokra jó hatással van állítólag, csak természetes gyógynövénykeverék. Esetleg a pástétom kutyakaját ha leváltom csirkecombra? Bőr és csont nélkül, vagy zúza, szív? Mert az csak sima natúr hús, az alutálkában meg ki tudja mi van. Talán ez a baja, bár eddig nem volt vele semmi. Aztán ha ez sem ok, akkor ráállok a csak tápra. Csak annyira nem szereti, nem akarom erőltetni. De váltok ízt, aztán hátha.

2020. jún. 12. 14:01
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Nalunk az algaportol remegett mindket kutyank laba: ket fuggetlen helyrol szarmaznak.

En is rosszul lettem az algaportol. Az sem emberi se allati fogyasztasra nem allalmas. Sajnos utolag olvastam el rola,h meg a halak is meghalnak toluk .


A masik a paradicsom,amitol remegett a kutyaink laba ,nekem is.

2020. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát ő ilyeneket nem kap. De én nem remegek a paradicsomtól(?).
2020. jún. 12. 17:57
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éves nagy testű kutyám van. Ebben a korban már nehezebben emésztenek. Közép kategóriás táppal etetek, mert amiben túl sok a hús, az meghajtja, erős már a gyomrának, sokat legelt is utána. Ezt azért írom, mert lehet nálad is ez a gond. Írod, hogy a hypoallergén táptól nincs gond. Nos, a tápot is már rá bízom, volt egy fix, amit kapott, azt már nem eszi meg (nagy szemű táp volt). Most kis szeműt kap, ezt szereti és meg is tudja enni. Válts tápot, nehéz már az evés neki, a szagokat és ízeket sem úgy érzi már. Ilyen korban már a kutya dönt, hogy mit tud/akar megenni, nem a gazdi.

A lábremegés meg izületi dologtól lehet. Figyelj a lábára, ha kíméli, kosztatja a körmét, akkor ideg becsípődés állat a háttérben. Nálunk is ez volt.

Az egy dolog, hogy már idős és fel kell rá készülni, de siratni még nem kell. Kell egy jó orvos, aki rendesen kivizsgálja.

2020. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudvalevő, hogy nem mindig könnyű felismerni egy betegséget a kutyánál, ezért is fontos keresni a különféle finom jeleket, amelyek a potenciális problémára utalhatnak.


Ha a kutyád másképp viselkedik, ha úgy gondolod, hogy beteg, fontos, hogy tudd, mik a figyelmeztető jelek és így meg tudd tenni a megfelelő lépéseket.


Ha a megszokottól eltérő jeleket veszel észre a kutyádon, soha ne könyvekből vagy weboldalakról állítsd fel a diagnózist!


Feltétlen lépj kapcsolatba az állatorvosoddal vagy vidd be a kutyád egy állatklinikára, ahol hathatósan tudnak rajta segíteni!

2020. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!