Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítással kapcsolatos tippek?

Tanítással kapcsolatos tippek?

Figyelt kérdés

Megjött az étvágya, így ma elkezdtem tanítani a 9 hetes kiskutyámat. Kismillió oldalt, könyvet, blogot átbújtam már, de gyakorlatban sokkal nehezebb. Tudom, hogy 5 perc alatt nem fogom megváltani a világot, de inkább megkérdezem most, minthogy rosszul neveljem.


Az ülést kezdtem el tanítani, de nem nagyon megy. A nevére hol hallgat, hol nem, ülni pedig magától ül le, nem azért, mert én mondom neki. Úgy próbáltam, hogy a feje fölött hátrahúzom a falatot, de nem ül le, hanem két lábra áll, utána elesik. Valamint nagyon könnyen elterelődik a figyelme. Első kutyám, és fogalmam sincs, hogy hogy kellene nekifutnom, olvasva sokkal könnyebbnek tűnt.


Megpróbálkoztam a fekvés tanítgatásával is ülésből, de a fenekét folyton felemeli és úgy megy a falat után.


Valami ötlet?



2020. jún. 12. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 hetesem van. Én kétszer lenyomtam a popsiját, és harmadjára már csinálta. Nem jött be nekem se az, hogy megvárom amíg leül. Inkább videókat is nézz.
2020. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még pici, sok türelem kell hozzá.

Ha a figyelme elkalandozik az normális.

Nem baj ha magától ül le. Ha leül magától akkor mond gyorsan hogy ül és jutalmaz. Később rahön hogy lekell ülnie.

Ha te akarod leültetni akkor a falatot ugye hátra fele húzod, de úgy hogy ne álljon fel, tartsd alacsonyan a falatot, had nyalogassa a kezed és nem baj ha hozzád ér. Jó közel a fejéhez húzzad a falatot.

Fekvésnél ha mindig feláll tedd a popi fölé a kezed hogy ne tudja felemelni. Ne tartsd erővel lent, csak mintha egy plafon lenne ott ami megakadályozza.

2020. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
9 hetes kutyától még ne várj csodát. Az odébb van, hogy tanulni akarjon és élvezze, most még nem köti le a figyelmét. Ilyen korban még nem is szoktak neki állni a tanításnak, nem véletlenül.
2020. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 már nagyon kicsiként elkell kezdeni tanítani az alapokra. Csak nem kell azt elvárni tőle mint egy felnőtt kutyától.
2020. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, hogy 9 hetesen nem lehet. Nagyon figyelt már az enyém akkor is, még ha nem is tudta pontosan, hogy mit várok el tőle. 12 hetesen már ül, marad, pacsizik, fekszik, kúszik. Nagyon okos. Falat nélkül is megy már a nagyja. Pedig higgyétek el, egy örökmozgó fenevad.
2020. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
#3 Vagyok. Nem azt írtam, hogy nem lehet. Csak hogy ne várjon csodát, mert annyira kölyök még, hogy nem köti le a figyelmét a tanulás. Istenem emberek...
2020. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!