Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jövőre szeretnék egy...

Ha jövőre szeretnék egy bizonyos fajtát, célszerű már mostfelvenni a tenyésztőkkel a kapcsolatot hogy terveznek e almot esetleg 2020-ra?

Figyelt kérdés

Magyar vizsláról van szó, volt nekünk magyar vizslánk, sajnos meghalt. Őt 1 évesen kaptuk tenyésztőtől, most állunk készen rá, hogy a gyász után egy kis kölyköt is vegyünk. Tévedés, nem pótléknak kell.


Érdemes-e már most felvenni a tenyésztőkkel a kapcsolatot? És szerintetek ez a fajta mennyire kelendő? Tehát mennyire esélyes hogy nincsenek lefoglalvva már ennyire előre a kutyák?


Vajon van lehetőség részletfizetésre a tenyésztőnél? Mivel jövőre lenne esedékes, jó eséllyel akkora össze jönne már a pénz rá.


2019. nov. 1. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Jo kerdes, ez engem is erdekelne, csak nal amstaffrol lenne szo. Bocsi az offert
2019. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Részletfizetésről nem tudok, de lehet van "foglaló". Mindenesetre már most vedd fel a kiszemelt kennellel a kapcsolatot, ugyanis van várólista.
2019. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, jobb ha előre jeleztek, ha már tuti biztos, hogy abból a kennelből akartok kiskutyát.


Mindenképp előnyt élveztek majd, nehogy úgy járjatok, hogy már mindet lefoglalták, amikor ti odaértek.


Amstaffos válaszoló:


Én akikkel nyáron beszéltem tenyésztők, ők azt mondták, hogy mindenképp már márciusban keressem fel. (Kék kiskutyát kerestem, ugye azokat hamar elviszik)

2019. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha felkeresel egy tenyèsztőt tud informàciót adni arról hogy jövőre mikor születik új alom ès ha megszületnek akkor megmondja mennyi van ès lefoglalhatod de ha ràmèsz jófogàsra 5 ès fèlmillió hirdetès kihoz magyarvizslàkról.
2019. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yankovich Aletta ***** válasza:

Szia. Hogy érted, hogy kaptátok 1 évesen a tenyésztőtől? Valós tenyésztő volt? Mert nem szoktak ingyen oda adni, ha már felnőtt akkor is el kérnek egy bizonyos összeget.



Én 2013 óta beszélgetek a " kiszemelt " tenyésztővel!

Német juhász tenyésztőről van szó. Illetve a tenyésztő jó szemmel nézi ha hamarabb fel keresed őt, mint amikor még nem lehet de már érdeklődsz, mint amikor azonnal írsz neki, találkoztok és pár hét múlva meg vásárolod a kiskutyát. Mert így, hogy még csak tervben van a kiskutya vásárlása ki alakul nálatok szerintem egy bizonyos kötelék.

Már most ha tenyésztő lennék, akkor én nyugodt szívvel adnék el olyannak kiskutyát aki a tervezett kiskutya vásárlása előtt ír rám, és kezdünk ismerkedni, mint amikor ki teszem a posztot, hogy kiskutyák gazdisodnának és úgy rám írna valaki.


Viszont ha meg van a ki szemelt tenyésztőd, akkor érdemes fel venned vele a kapcsolatot, és írj magadról. Hogy hol lesz a kutyus, bent a házban, vagy kint az udvaron, esetleg a lakásban. Mivel rövid szőrű így gondolom bent lesz veletek. Írj arról is, hogy kivel laksz, mennyi időd lenne a kiskutyára ilyesmi.


Amikor én fel vettem a kapcsolatot a német juhász tenyésztővel akkor szinte minden fontos információt le írtam magamról, hogy kikkel élek, hogy házban tartanám, de van el kerített udvarunk is, hogy viszem majd kutya iskolába, kérdeztem, hogy milyen ( minőségi ) tápot vegyek majd neki, mivel tápláljam majd a száraz tápon kívül, kölyök korban nyakörv vagy hám, milyen pórázt javasol flexi vagy sima pórázt, esetleg bőr pórázt... Ilyesmi :)


Azóta 1 x már voltam a tenyésztőnél is, mindent rendben találtam, szépen bánt a kutyáival, gyönyörű felnőtt kutyái vannak, illetve amikor mentem akkor volt 2 alomnyi gyönyörűség is :) Meg mutatta, hogy hol vannak az anyakutyák és a kicsik amikor még a kicsik szopiznak, meleg helyen voltak, rendes körülmények között.


Részlet fizetés nem tudom, hogy az adott tenyésztő engedélyezi, vagy szokta engedni, erről kérdezd meg őt. Az " én tenyésztőm " a napokban írta, hogy akár részletre is meg vásárolhatom az egyik 5 hetes szuka kölyköt, csak sajnos jelenleg nincs annyi időm, hogy itthon legyek, mivel reggel megyek délután jövök. Kész káosz lenne a ház mire haza érnék :D


Illetve a foglalás. Előre ki kell fizetni egy bizonyos összeget, ez az ár már bele számít az eredeti árba! Nem tudom, hogy a Magyar vizsla mennyire elterjedt... inkább a bultipusú kutyák elterjedtebb.


Illetve hobbi vagy kiállítási célra szeretnéd vásárolni?

Hobbi kategória : lényegesebben olcsóbb, más " szabályok " vannak mint amikor kiállítási kategóriába vásárolod a kölyköt.

Egy Magyar Vizsla hobbi kategóriába 100.000 és 150.000 forintba kerülhet. A kölyök meg kapja a 2 - 3 oltást, 2 hetes kortól a féregtelenítést ( tabletta vagy paszta ) ezt 2 hetente, illetve a chip-et. A törzskönyvet csak akkor kapod meg ha állatorvosi " bizonylatot " mutatsz a tenyésztő felé, miszerint ivartalanítottad és utána a tenyésztő el postázza a törzskönyvet.

Akár hobbi akár kiállítási céllal vásárolod, mindenféle képen kell szerződés. Ebben bizonyos információk vannak.

A tenyésztő adatai : teljes neve, teljes lakcíme, email címe, adószám ( azt hiszem ) , telefonszáma hasonlók. Illetve a kölyökről minden információ mielött hozzád kerülne, hogy milyen táppal etette a tenyésztő, általában ezzel is kell kölyök korban, hány testvére született ( mennyi szuka, mennyi kan ) , a leendő kiskutyát milyen súllyal született, pontosan mikor év / hónap / nap. Illetve a tenyésztő leírja, hogy mikortól ajánlott az ivartalanítás, ez általában 7 - 8 hónapos kortól!



Kiállítási kategória : általában 200.000 felett vannak, de láttam már 170.000 forint körül is.

Ugyan úgy 2 - 3 oltással kerül majd hozád 8 - 10 hetesen, 2 hetes korától féregtelenítő 2 hetente, chip, illetve a törzskönyvet is meg kapod.


A törzskönyv az állatoknál, ez esetben a kutyáknál olyan mint nálunk embereknél a születési anyakönyvi kivonat. Náluk a törzskönyv ami " bizonyítja " hogy melyik fajhoz tartozik ( Magyar Vizsla ) , kik voltak az ük szülei, minden információ rajta van, és ez egy A4-es lapon van.


Az a " tenyésztő " aki azt mondja, hogy ha hobbi kategóriába vásárolsz kiskutyát, nem jár, vagy nem szokta ki váltani a törzskönyvet, akkor keress másik tenyésztőt, mert lényegében hiába tenyésztőtől vásároltál kiskutyát, lényegében keverékért adtál ki x 10.000 forintot mert nem tudod bizonyítani, hogy tényleg fajtatiszta kutyád van..


Ha nincs törzskönyv nem fajtatiszta, hanem fajtiszta.

Minden állat fajtiszta, de nem mindegyik fajtatiszta.


Kicsit hosszú lett.

2020. jan. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!