Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba dobermann?

Lakásba dobermann?

Figyelt kérdés
Sziaszok, a véleményetekre lennék kíváncsi, bocsi kicsit hosszú lesz. Anyum és a férje még februárban vett Szerbiából egy törzskönyvezett dobermant. Én nem akartam kutyát, mivel nagyszüleimnél van egy törpe pincserem, és egy csivava keverék kutyusom. Össze is vesztünk hogy én miért nem szeretném, de végül megvette. Mostmár 7 hónapos. Szegénynek a farkát csonkolták, és szerintem az anyám nem a legjobban viseli gondját. A lakásunk kb 55m2 körül van. Eleinte a fekhelye a konyhaasztal alatt volt,de mivel nehezen lett szobatiszta, sokszor levizelte ezért ez ki lett dobva. Jelenleg az ágyukban, fotelben pihen. Nehezen lehet vele sétálni, nekem mindig harapdálja a lábam, karom, húz, neveletlen egyszerűen. Nem sokat foglalkoznak vele, mostanában este egy órára leviszik tanítgatni, de naponta összesen max. 3 órát vannak lent vele, sokszor csak pisil de jönnek is fel. Nincs hozzászokva az ingerekhez, rengeteg dologtól megilyed, egész nap ugat. Amikor valaki eszik és ô is enne, ha nem foglakhoznak vele, egyedül hagyják. A nevére se hallgat, folyamatosan rág mindent. Plüssöket, asztalt, székeket, âgyat, kukát...szerintem nagyon keveset kap enni. Egy nap 3db K9 alutasakos, és 3 marék táp. Eddig Pedigreet kapott, majd Jacket, de mostmár csak Julius K9t kap mindenbôl. Megemlítettem nekik hogy szerintem ez nagyon kevés egy ekkora kutyának, de szerintük bôven elég. Amúgy folyton meg a hasa, sokszor hány, de nem hajlandóak elvinni állatorvoshoz, mert így is sokat költöttek rá. Mindent felveszik amit talál. Műanyagot, a tengerimalacom kajáját, tésztát, az asztalról is megeszik mindent. Legutóbb 150g paradicsom és 3 barack landolt a gyomrában, szerencsére mag nélkül. Rengeteget költ rá, de el akarja adni, sokszor mondja anyum hogy leviszi és elengedi. Nagyon sok nyakörvet, pórázt,még hámot is kapott a kutya. Most K9 pórázt és folytó nyakörvet vettek,mert az egyik ismerõs azt mondta erre van szüksége, neki aztán igaza van, meg kell venni. Számomra nagyon elkeserítô ezt látni, hogy ennyit költ rá, miközben nem szereti családtagként, mert csak egy "kutya". Nagyon sokszor ütik, hogy tanuljon a rossz tetteibôl. De nem finoman, hanem rendesen koppan a fején a kéz. Hamarosan elköltöznek, úgy fogják vinni szállítóboxban a kutyát, hogy majd benyugtatózzák, hogy kibírja az 5 órás utat. Sajnálom szegényt, nem tehet róla hogy ilyen helyre került, de anyám sajnos ilyen állat halmozó, ha megunja az állatot továbbadja...

#kutya #lakás #dobermann #Rossz szülô
2020. jún. 12. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

A Dobermann lakásba való kutya a szőrzete miatt vagy kertes házba ki-be járással.


Anyud nagyon rossz gazdája a kutyának és borzalmas a kutya étrendje azért megy a hasa és hány szegény.


Továbbadni viszont nem adhatja a tovább, előbb a tenyésztővel kell beszélni, nem-e kéri vissza a kutyát. Ha nem kell neki és nem is segít gazdit taláni, na akkor lehet gazdát keresni neki.

Mindenképp keressetek neki új gazdát.

2020. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

A tapoktol megy a hasa.

Adnak neki 3 havonta fereghajtot?? Attol is mehet a hasa.

Szunyog,bolha,kullancsirtot adnak neki? ( next guard spectra havonta 1 tabletta)

Egy kolyok dobbermannt szociizslni kell,mas kutyakkal(akivel kijonnek jol ) jatszatni.

Nagyon okos kutya,de kutyat nem szabad megverni.

Van egy nagyon jo profi oktatokonyv: hogy tanitsa anyud a kutyat:


Fulop Norbert: Tanulj meg kutyaul!

2020. jún. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Anyud az a típus, akit el kellene tiltani az állattartástól. Ha tenyésztőtől van a kutya, nagyon nem nézte meg, kihez kerül. Fel kéne keresni azt, akitől vették.
2020. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Féreghajtót kapott, Advantix csepegtetôt raknak rá. Amikor hazahozta, felhívta a tenyésztôt, aki azt kérdezte, hogy hogy tetszik neki a kert? Anyum mondta hogy a 2.nehezen van kert...ez amúgy sokadik kutyája. Eddig volt egy kuvasza, aki Apumnál maradt. Egy kaukázusi, akit szintén apumhoz vitt. Az én kutyám mamáméknál van. Tavaly elõtt szerzett egy csivava keveréket, azt is a nagyszülôköz vitte, majd rámagyarázta hogy az az én kutyám. Azelôtt volt egy kiskutyánk, az is kikerült, meg isteníti az egyik régi,meghalt keverék kutyáját, de azt is mamának ott hagyta. Ma csak a kaukázusi, az enyém és a csivava él. Ezeknek semmit se vesz, egy tápot se, de az ô dobermannja mindent megkap...
2020. jún. 13. 10:10
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Erős a gyanum, hogy az nem tenyésztő volt. Aki kiad x százezret egy törzskönyves dobiért, az nem pedigrével fogja etetni meg alutaskaos szeméttel. De ez most mindegy, a kutya már megvan: Szerintem itt két járható út van:


1) anyud megembereli magát és felnő a feladathoz, megneveli a kutyát. Nem csapkodással, meg fojtóval meg k9 szarokkal, hanem elviszi egy normális kutyaiskolába, ahol segítenek neki, mit hogyan csináljon. Aztán továbblépnek valami hobbiszintű örzővédőre, hogy az ösztönenergiáit is kiélhesse a kutya. De ez már a plusz, lényeg hogy az alapok, szocializáció legyen meg, még lehet pótolni szerintem. Csak észbe kéne kapni. (Meg az alutasakosat elfelejteni)


2) Felkeresi a fajtamentést, hogy segítsenek egy új, felelős gazdit találni a kutyának, ő pedig örökre elfelejti az állattartást.

Ha tényleg tenyésztőtől van a kutya, akkor neki elővásárlási joga van, őt kell felkeresni először. Bár ezt kétlem...


Anyud szerintem még lebelül egy gyerek. Nem tudja vállalni a tettei következményeit, és ezt a kutya fogja leginkább megszívni. Ne haragudj, hogy látatlanban ilyet mondok, de az írásod alapján ez jött le nekem.

Kitartást!

2020. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
5 vagyok, hogy a kérdésre válaszoljak: dobit tökéletesen lehet tartani amúgy lakásban, máshol a rövid szőre miatt nem is igen lehet. De ehez tök jól kell működjön a fent említett egyes pont...
2020. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező ismerőse vagyok.


Az 5. Válaszoló teljesen ráhibázott a lényegre annyi kivétellel hogy ez a nő nem csak a kutyájával ilyen felelőtlen. Amint már előbb leírta:Volt egy tenyésztett gyönyörű fajtatszita kuvasza aki amikor már daganatos lett az ivartalaníttatás után otthagyott az ex-férjének. Volt ugyanazon a helyen egy kaukázusi juhászkutyájuk akit szintén ott hagyott sorsára(idén 8 éves). A kérdezőnek vettek egy német törpepincsert ami a végén a nagymamáékhoz került(a nő akiről szó van min 5 helyre költözött,2 pasival(3-4 év alatt és mindenhova odakellett szoktatni a kiskutyát és a végén mindig a kérdező lett leszidva hogy nem képes gondját viselni a kutyájának(ebben az időben 13-14 éves volt)). Kb 1 éve beszerzett egy csivava keverék kölyköt ami szintén a nagymamáéknál kötött ki. Ezen kívül volt 2 db macskájuk,mindkettőt az előző anyósaira szórt rá. Szintén volt régebben vadászgörényük,teknősük,halaik természetesen nem megfelelő tartási körülményekkel. A mamánál maradt 2 kiskutyát majd az én és kérdező pénzén visszük egyáltalán chipeztetni meg a kötelező oltásokra mert természetesen ez sincsen nekik.


Nem akarok nagyon anyagiakba bemenni de én is úgy gondolom(nem volt még kutyám) hogy egy fajtatszita törzskönyves kutya min 5-6százezer. Fogalmazzunk úgy hogy ő a százezres kategóriát alig üti meg.


Szintén baj hogy a kutya nem is a nőt inkább annak férjét(ő viszi szinte csak sétálni) és kérdezőt tekinti gazdának. Senkinek sem csóválja a "farkát" csak a kérdezőnek(most ismét költözés lesz és a kérdező nem is megy velük). Szintén az is baj ha már nem neveli de nem is szól rá a kutyára hogyha valami olyat csinál amit nem kéne,rám pl rámugrott,majdnem fellökött,harap,rúg stb. De én mondhatom neki hogy nem de én egy idegen vagyok számára. A nevére olyan szinten nem hallgat hogy a kérdező szobajából csak úgy lehet kivinni hogy kinyitják a kamraajtót és azt hiszi hogy kap enni. Régebben kérdező is levitte sétálni de őt is folyamatosan szétharapta,szintén úgy mint mindent amit lát,bútor,ruha,zacskó,bármi. Legutóbb egy műanyagszatyrot tolt be és ürített ki...Az meg a másik hogy a múltkor összetörte a kérdező laptopját,az anyja annyival reagálta le hogy "már úgy is törött volt"(Nem. Nem volt.).


Enni meg mint már említettük mindent megeszik,lent a macskaszart,zacskót,hányást bármit. És mivel állandóan megy a hasa az ilyen hülyeségektől a farát meg kézzel kell kitörölni...


Cseppet is csak néha hajlandóak rárakni. Eddig 2 kullancs volt benne(mindet a kérdező szedte ki) és valószínűleg rám is mászott belőle egy.


Tápnak úgy gondoljak hogy premium amit kap.


Lakásba pedig azzal gondoljuk hogy baj van hogy maga a lakás 55m²,na kapásból nem mehet be 2 db szobába. Marad neki a folysó/előszoba aminek a felét elfoglaja egy szekrény,a konyha ahova max az asztal alá tud bebújni és egy nappali ahol van 2 ágy és egy fotel tehát konkrétan nincs padló ahol mozoghatna ez az állat. Mert szerencsétlen örüljön ha egy nap kap 1-2 óra sétát ami egy ilyen izomzatú kutyának végtelenül kevés.


A szőréről beszélve,annyit tudok hogy a dobi nem bírja a telet,volt egy kiskabátja télen,volt rajta kb 2 hétig aztán kidobták mert kinőtte és ennyi. És csak szerintem hülyeség kutyakozmetikáztatni egy ilyen szőrhosszúságú kutyát?


Az meg egy utolsó tényező hogy a gazdi kedves most tervez mégegy gyereket tehát a kutyával biztos nem lesz többet foglalkozva a jövőben,sőt kevesebbet.

Ma volt annyi hogy elvitték kutyaiskolába de azt is csak azért mert a gazdi barátnője rávette.(nem hinném hogy fog tartani pár hónapnál tovább)

2020. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Azt akartam írni hogy azért lett daganatos mert nem lett ivartalaníttatva elnézést.
2020. jún. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Uuuuuristen. Ezt végigolvasni is szenvedés volt, nem hogy átélni. Nagyon sajnálom a kérdezőt. :(

Pár gondolat:

Igen, egy fajtatiszta kutya lehet 5-600 forint, dobiban pont ismerek is ilyet, bár ő külföldről jött. Népszerűbb fajták sok tenyésztővel pl. magyar vizsla,150 körül is mozoghatnak, hobbi célra persze.

Kutyakozmetika amúgy nekik sem felesleges, karomvágás, fültisztítás rövid szőrű kutyáknál is fontos, ha a gazdi otthon nem tudja kivitelezni.

A napi 1-2 óra séta valóban kevés, még úgy talán oké lenne,ha az az 1-2 óra valóban intenzív játék és foglalkozás lenne... De így :(

Lehet hogy tényleg kéne neki egy új gazdit keresni, ebben segíthet a fajtamentés. De félő hogy új kutyája lesz majd x időn belül...

2020. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy lesz neki új gazdája ők megvannak győződve hogy ez így teljesen rendben van.


A kozmetika alatt arra céloztam hogy mi az istennek kell egy ekkora szőrű kutyát 1-2 havonta fürdetni. Semmilyen állatot nem kéne olyan gyakran fürdetni.


Ha mákja van a kutyának elviszik futtatóba de ott is leülnek a padra és facebookoznak. A múltkor az apósa labdázott a kutyával. Szintén volt olyan eset hogy ez a nagy állat ráugrott egy kb yorki méretű kutyusra a futtatóban,dehogy szóltak rá ink azzal foglalkoztak hogy biztos leszbikusak a gazdái mert két lány vitte őt sétálni.


Persze ha én is normális kutyát szeretnék(ha rajtam múlna természetesen menhelyről hoznék) de ha vennék akkor nyilván nem sajnálnám a pénzt arra hogy megbízható helyről legyen az új családtagom. Én is mindig így veszem az állatokat.


A séta is annyi hogy rántgatják mert nem hallgat rájuk(emiatt kell ennyi nyakörv meg póráz mert mind tönkremegy),aztán volt hogy elengedték a picsába és kiszaladt egy kocsi elé,majdnem oda is lett.

2020. jún. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!