Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba dobermann?

Lakásba dobermann?

Figyelt kérdés
Sziaszok, a véleményetekre lennék kíváncsi, bocsi kicsit hosszú lesz. Anyum és a férje még februárban vett Szerbiából egy törzskönyvezett dobermant. Én nem akartam kutyát, mivel nagyszüleimnél van egy törpe pincserem, és egy csivava keverék kutyusom. Össze is vesztünk hogy én miért nem szeretném, de végül megvette. Mostmár 7 hónapos. Szegénynek a farkát csonkolták, és szerintem az anyám nem a legjobban viseli gondját. A lakásunk kb 55m2 körül van. Eleinte a fekhelye a konyhaasztal alatt volt,de mivel nehezen lett szobatiszta, sokszor levizelte ezért ez ki lett dobva. Jelenleg az ágyukban, fotelben pihen. Nehezen lehet vele sétálni, nekem mindig harapdálja a lábam, karom, húz, neveletlen egyszerűen. Nem sokat foglalkoznak vele, mostanában este egy órára leviszik tanítgatni, de naponta összesen max. 3 órát vannak lent vele, sokszor csak pisil de jönnek is fel. Nincs hozzászokva az ingerekhez, rengeteg dologtól megilyed, egész nap ugat. Amikor valaki eszik és ô is enne, ha nem foglakhoznak vele, egyedül hagyják. A nevére se hallgat, folyamatosan rág mindent. Plüssöket, asztalt, székeket, âgyat, kukát...szerintem nagyon keveset kap enni. Egy nap 3db K9 alutasakos, és 3 marék táp. Eddig Pedigreet kapott, majd Jacket, de mostmár csak Julius K9t kap mindenbôl. Megemlítettem nekik hogy szerintem ez nagyon kevés egy ekkora kutyának, de szerintük bôven elég. Amúgy folyton meg a hasa, sokszor hány, de nem hajlandóak elvinni állatorvoshoz, mert így is sokat költöttek rá. Mindent felveszik amit talál. Műanyagot, a tengerimalacom kajáját, tésztát, az asztalról is megeszik mindent. Legutóbb 150g paradicsom és 3 barack landolt a gyomrában, szerencsére mag nélkül. Rengeteget költ rá, de el akarja adni, sokszor mondja anyum hogy leviszi és elengedi. Nagyon sok nyakörvet, pórázt,még hámot is kapott a kutya. Most K9 pórázt és folytó nyakörvet vettek,mert az egyik ismerõs azt mondta erre van szüksége, neki aztán igaza van, meg kell venni. Számomra nagyon elkeserítô ezt látni, hogy ennyit költ rá, miközben nem szereti családtagként, mert csak egy "kutya". Nagyon sokszor ütik, hogy tanuljon a rossz tetteibôl. De nem finoman, hanem rendesen koppan a fején a kéz. Hamarosan elköltöznek, úgy fogják vinni szállítóboxban a kutyát, hogy majd benyugtatózzák, hogy kibírja az 5 órás utat. Sajnálom szegényt, nem tehet róla hogy ilyen helyre került, de anyám sajnos ilyen állat halmozó, ha megunja az állatot továbbadja...

#kutya #lakás #dobermann #Rossz szülô
2020. jún. 12. 22:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Akkor most csúnya leszek: valahol jelenteni, hogy nem megfelelő az állattartás? Jegyző, állatvédők?
2020. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A Doberman lakásba való, a szőrzete miatt télen és a hidegebb időben nem lenne meg odakint, ezzel nincsen gond.

De a többi amit olvastam, ha így van akkor anyádra kéne hívni az állatvédőket.

Katasztrófa. A Doberman az egyik legkeményebb munkakutya. Még szerencséd, hogy "csak" ennyire neveletlen. Ha kinyílik a csipája lazán hazavágja bármelyikőtöket. Az a fajta napi 3-4 óra komoly foglalkozást igényel, mind testi lefárasztásban mind pedig agyban. Több éves munka kutyás tapasztalattal rendelkezők sem könnyen "nyúlnak" a Dobermanhoz. Javaslom beszéld rá anyukádat hogy szabaduljon meg a kutyától már most. A Doberman fajtamentők biztos szívesen átvennék, egy lemondó nyilatkozattal egyetemben.

Hiába vesz neki minden csili-vili cuccot ha nincs nevelve a kutya. A kutyakozmetika amúgy sohasem hülyeség, de egy Dobermannál elég évente kb 2x a vedlési időszakban.

2020. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,a barátnômmel akkor nem vagyunk egyedül ezzel a gondolkodással. Ismerem már, most nem fog a kutyától megválni, amúgy sincs valami jó kapcsolatunk. Szerinte teljesen jól van tartva, mondja mennyire szereti. Utánna mondja mennyire elege van belõle, nem szereti, akkor én azt mondom neki hogy nem nekem kellett ez a kutya. Ezek után lecsesz hogy mindig felhánytorgatom ezt neki.


Az a baj hogy ránk aztán nem hallgatnak semmiben mert mi csak hülye elkényeztett gyerekek vagyunk. Az meg hogy jegyzõnél bejelentsük az esélytelen mert így is fenyegetõzik hogy nem fog segíteni semmiben(anyagilag sem) ha elköltöznek.(16 évez vagyok, iskolába járok) A haveromat már így is a család ellenségének tekinti csak mert nem tetszik neki ha a kutyája ráugrál(nagy állatbarátok vagyunk mindketten).

2020. jún. 15. 15:54
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A csávójára nem tudnál hatni esetleg? Hogy győzze meg anyudat, hogy keressen egy jobb gazdit a kutyának. Vagy vele sem vagy jóban? :(
2020. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén az ismerős vagyok:


A faszi a papucsférj definíciója. Engem utál mert a kedves felesége bemagyarázta neki hogy én egy akkor a rossz ember vagyok és hogy mindenféle betegséget terjesztek mert galambokat tartok. Pedig annál többet nem is beszélt velem hogy visszaköszönt.


Ő rohangál a kutyával sétálni és biztos nem szólhat bele a kutya eladásába(hiába az ő nevén van) de a feleség pénzéből lett véve.


A kérdezőt is kb 1-1,5 éve ismeri, alig tud róla valamit.

2020. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kutya egész nap ugat,nyüszít és vergődik az ajtónàl,van ahol leszedte a festéket és az egész fal saras miatta. Mert egyszerűen annyira magányos mert akkor is alig foglalkoznak vele ha itthon vannak(egyébként a kedves feleség munkanélküli tehát lenne rá ideje).
2020. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!