Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora a szórás az...

Miért ekkora a szórás az állatorvosok teljesítménye között, ha mindenki ugyanott végzett?

Figyelt kérdés

Egy helyen van állatorvosi képzés hazánkban, tehát mindenki ugyanott végzett néhány kivétellel, akik külföldre mentek.


Mégis vannak hentesek, orvosok, meg jó és elhivatott szakemberek.

Miért nem vizsgálják felül néha a orvosokat?


Nemrég az én orvosom nem rendelt épp, de kellett egy oltás utazás előtt, ezért elvittem a helyi (IX. kerületi lakótelep) orvoshoz. Esküszöm, hogy részeg volt, és ennyire retkes rendelőt még életemben nem láttam.


Ez csak egy sztori, de találkoztam már mindenfélével. Olyannal is, aki szűrés nélkül adta a kutyámnak 12 éves korában a szívféregre is ható féreghajtót, és a többi.


Eddig még csak 2 igazán jó csapattal találkoztam, és sokkal több a rossz tapasztalat.


Nincs semmi kontroll?


2020. jún. 13. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, az a baj, hogy az is megkapja a diplomát aki épphogy kettes lett. (nem tom hogy működik ez) És ugyan úgy állatorvos lesz. Illetve vannak azok akik a pénzért csináljak csak és nem érdekli az állat jól léte.

A rendelő retkessége az emberi trehányság.

2020. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem ez szörnyű. Emberi orvosoknál repkednek a műhibaperek, ott max azzal találkozik az ember, hogy egyik bunkó a másik nem, de mondjuk magánorvosnál még csak az sem.


Az állatorvosok is magánorvosok, belőlünk élnek, tényleg olyan nehéz lenne orvosként viselkedni?

2020. jún. 13. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert "ezek csak állatok". (Gondolja sok paraszt)

Rengeteg helyen látni hogy a kétségbeesett gazdi nem tudja hova forduljon az idős kutyájával mert a többség már nem akar rajta segíteni mert már minek. Vannak szerencsés gazdik akik a paraszt doki után talál egy kedves jólelkű orvost, aki egy kis gyógyszerrel vagy javaslattal megkönnyíti vagy meghosszabbítja a kutyus életét. (persze szenvedés nélkül)


Az emberek felfogásával nagy a baj egyébként legyen szó orvosról vagy sem. A minap veszekedtem valakivel azon mert hogy szerinte a hörcsögöt nem kell orvoshoz vinni ha beteg. Hát mér ne kéne? Rühesen, atkásan később emiatt csut kopaszan éljen? Mert ettől elpusztulni nem igazán fog, csak szimplán egész életében szenved. Igényes, jó orvos még gipszbe is tudja tenni a höri lábat ha szükséges. Daganatot is távolítanak el róluk.


A másik kedvencem mikor végzettség nélkül az orvos elvállal olyat amihez nem ért. Szomszéd nyuszija hugykő miatt pusztult el. Érted? Hugykő!!! Műthető, kezelhető "betegség". A hülye doki hozzá értés híjján meg altatni akarta. Végül mire jó orvoshoz kerültek már tényleg altatni kellett szegényt, annyira legyengült.


Nehéz jó és kedves és állatszerető orvost találni manapság. Persze akad pár de sok mindenkitől messze vannak az ilyenek. Pedig milyen jó olvasni mikor egy kisállatot megmentenek, kikezelik a csúnya betegségekből és tovább élhet boldogan.

2020. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Én meg azt nem értem, hogy a hozzád hasonló emberek miért hiszik hogy az állatorvosok valami megváltó szent messiások. Van egy rossz hírem, olyan ember mint bárki más, ugyanúgy hibázhatnak van éppen tesznek a melóra.

Amúgy ha valami nem tetszik nyugodtan bepereleheted akármelyik állatorvost, a lehetőség adott.

2020. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy szent messiások, de nekem is van hivatásom, és el sem tudom képzelni, hogy ennyire beleöregedjek, vagy ennyire letojjam. Akkor már inkább pályát váltok. Ez nem jó az orvosnak sem, nem jó az állatoknak sem, és nem jó a gazdiknak sem.
2020. jún. 13. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Az állatorvos zsebének viszont nagyon is jó. A többi meg nem érdekli.
2020. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zzs01 válasza:
Attól függ miben méred a teljesítményt
2022. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért azt ne feledjük, hogy ha valaki hosszú évekig tanult egy szakmát, hogy abból éljen, és emberekkel kerül kapcsolatba, akkor már jogos az elvárás, hogy szeresse a szakmáját, és legyen hivatástudata! Főleg, ha azért kapja a fizetését.


Ellentétben (Bocs a sofőröktől!), van Gipsz Jakab, megcsinálta a hivatásost, majd egész életében a volán mögött ül, és sódert fuvaroz a kőbányából a betonüzembe, vagy az építkezésekre, ő utálhatja a munkáját, lehet antiszociális, de a kollégái ezt valószínűleg elviselik, és a sóder sem fog megsértődni ezen, és amiatt sem vonnak le a béréből, ha folyton káromkodik.


Viszont, ha valaki minden nap emberekkel és állatokkal foglalkozik, ott már mások az elvárások! Na, meg az állatok is megérzik, ha valaki antiszociális velük, és esetenként ennek jelét is adják, főleg, ha ők is azok. (Karmolás vagy harapás formájában.)

2022. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint minden más szakmában is így van. És vannak műhiba perek állatorvosoknál is. Csak ritkábban éri el a sajtó ingerküsszöbét.
2022. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!