Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó lenne nekem...

Szerintetek jó lenne nekem ezek közül a fajták közül valamelyik?(több lent)

Figyelt kérdés

Amilyen fajtákba gondolkodok:

Akita

Berni pásztor

Border collie

Bernáthegyi



Illetve az is érdekelné hogy átlagban melyik a legolcsóbb?( tudom hogy vehetek szaporítótol is/de nem akarok/,De úgy értem hogy pl a német dog,corgi egy elég drága fajta míg van olyan ami annyira nem)



Rólam:

Nagytestű/közepes testű(ezekből is a nagyobbak) kutyát szeretnék. Lehetőleg hosszabb szőrűt, mert főleg kint lenne tartva. Van egy pince ahol meleg van,jó állapotú,szép,kutyabiztos, oda lemehetne ha fázik vagy ha vihar van meg ilyesmi. Az udvaron lenne egy szigetelt kutyaháza. Naponta 3×2/2 és fél órás sétára lenne időm plusz otthon 2 óra játék. ( Férjem dolgozik ,azért van ennyi idő). De pl a berninél lehet kevesebb lenne a séta ,mert nem nagy a mozgásigénye. Következetesség megvan,eddig Cane corsoval,leonbergivel,és argentin doggal van tapasztalatom,de most egy új fajtát szeretnék kipróbálni. Hobby célra szeretném ,kiállításra nem szándékozom elvinni. Az egy óra játék mellett kint lennénk a családdal kb egész nap.



Egy kérdés még :A labrador,golden retriever nem házőrzésre alkalmasak. Vagy mégis? ( tapasztalatokra lennék kíváncsi)



Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 14. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Berni pásztor jobb választás lenne.


Goldik és a labik amiket ismerek, nem túl normálisak,és egyre több az agresszív ideggyenge mellesleg,túlságosan pörögnek.


Lehet eddig csak szapis egyedekkel hozott össze a sors,nem tudom.



Törzskönyv nélkül lutri.


Ha nem akarsz pénzt áldozni akkor ugyan olyat tudsz menteni fajtamentéstől is. Hiszen a szapik miatt vannak tele a menhelyek!

Viszont legalább életet mentesz és nem támogatsz egy szapit.

2020. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak és szimpik a kutyák,amik ott vannak. Gondolkozok fajtamentésen is ,de akkor is tudnom kell hogy milyen fajtát nézzek.
2020. jún. 17. 10:01
 13/13 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy 2 kutyám tenyészetből volt, a többit fajtamentestol ,,vettem". Tehát fajta jelleguek azt nem írtam oda de mindegy is. Ezek előtt még volt egy yorki bichon keverékem első saját kutyaként de ez nem hiszem hogy számit itt,ő menhelyről volt.
2020. jún. 17. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!