Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám...

Hogy tanítsam meg a kutyám lábmellett sétálni?

Figyelt kérdés

3 éves szuka labrador keverék ha sétáltatjuk kissé húz. Szakemberhez nem szeretnénk menni hanem tanácsot szeretnék kérni hogy hogy tanítsam erre meg. Nyakörvel sétál ha az udvaron sétáltatom tökéletetes de ha csak a tesómmal elindulunk sétáltatni akkor kissé húz. El lehet bírni de jobb lenne laza lenne a póráz. Ha kerítés mögött van kutya oda sokszor nagyon menne. Azt szeretnék ha laza lenne a póráz és a kutyákra se indulna meg.

Válaszokat előre is köszönöm.



#kutya #tanítás #sétáltatás #Lábmelletti séta
2020. jún. 15. 12:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Fogd sokkal rövidebbre. Amúgy meg lehet gyakorolni, hogy amikor pl elkezd húzni akkor megfordulsz és a másik irányba viszed
2020. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
És eddig miket próbáltál, hogy leszoktasd? Séta közben mennyit mehet szabadon?
2020. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Az új ingerek miatt húz, a kertet már megszokta. Közterületen tilos szabadon engedni, ott jó lehet a hosszú póráz, de ez más kérdés.

Mennyit sétáltok vele az udvaron kívül? Kirándulni, futni jártok vele? Mióta van veletek?

2020. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#1

A rövidebb pórázt is csináltam már és a megfordulósat is de szerintem most ezt ki is próbálom kerten kívül

Köszönöm

#2

Próbáltam hogy rövidebbre veszem a pórázt ha húz megfordulok vagy ha húz megállok odalépek mellé és elindulunk.

A szabadont hogy gondolod?

Hogy pórázzal messzebre engedjük vagy póráz nélkül?

Pórázzal általában a ha nem húz akkor előrébb engedjük.

Sajnos elengedni nem szoktuk mert nagy eséjjel "rátámadna" az emberekre és ahol kutya van a kerítés mögött onnan elég nehéz lenne elvonszolni.

Köszönöm.

#3

Sajnos nem sokat sétál udvaron kívül ugyanis a papírokon a tesómé a kutyus és hát ha én indulnák el vele akkor szinte birtos hogy felrántana és tudom sajnos hogy naponta többször is kéne de a tesóm dolgozik meg tanul tehát ritka hogy sétálunk. Már csak ezért is jó lenne ha megtudnám tanitani hogy szépen jöjjön hogy töbet is bírna sétálni még ha csak kissebb köröket is de legalább sétálna.

Sajnos nem. Esetleg tudnál ajánlani olyan helyeket ahol kirándulni meg futni lehetne vele és lehetőleg rajtunk kívül más nincs vagy csak messzebb?

Velünk kb. 2 hónapos kora óta van. Azért kb. mert ajándékba kaptuk az egyik ismerősünktől ezért a pontos születését sem tudjuk.

Köszönöm


Elnézés mindenkitől hogy ilyen sokára válaszolok csak.

Szerintetek ha ezeket ház előtt és körülötte csinálnánk és utánna egyre messzebb meg tudna tanulni lábmellet sétálni?

És azt hogy birnánk elérni hogy ne érdekelje a többi kutya?

A tövábbi tanácsokat a lábmelleti sétáról szívesen fogadom.

Leila

2020. jún. 15. 16:27
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha sosincs szabadon engedve sétán, sosem mozoghat rendesen, nem futhat, nem vezetheti le az energiáit, hogy várod el, hogy higgadtan sétáljon? Először te tegyél érte valamit!


Az más kérdés, hogy esetleg nevelni, szocializálni is kellene! De miért nem nevelted eddig normálisan? Hogy ne menjen oda kutyákhoz, emberekhez, mindig behívható legyen?

2020. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#5

Szerinted a séta arról szól hogy póráz nélkül megy a kutya??

Képzeld mozog is fut is és levezeti az energiáit!

"Először te tegyél érte valamit!"

Miért szerinted eddig csak ültem és vártam hogy jól sétáljon???????

Képzeld neveljük és szocializáljuk!

Mièrt ne nevelném normálisan?

Nem megy oda az emberekhez és a kutyákhoz mert van rajta póráz!

2020. jún. 15. 17:49
 7/26 A kérdező kommentje:
Légyszíves most már aki ír segítségeket írjon ne kritizáljon olyan dolgokat amirő nem tud
2020. jún. 15. 17:51
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Jarj vele futni. A szabadba. Orakon at folyamatosan. Fontos,h te is fuss vele. Vagy bicajozz vagy gordeszkazz,rollerezz stb.


Az udvaron futkosas nem eleg neki...igy persze,h huz.


Mindig csodalkoznak,milyen nyugodt a kutyam. Persze,mert heti 3x futok vele meg 1x szabad futkarozas,meg kutyas bandazas. Dehat ez ugye nincs a fejemre irva. Kulonben o is huzna....

2020. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm szépen hogy már többen írnak tanácsot.

Jászárokszálláson lakunk szerinted hol lehetne futni ahol nem zavar minket semmi?

Válaszod előre is köszönöm

2020. jún. 15. 18:03
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem engeded el, hogy mozoghatna mégis megfelelően? Hacsak nem futsz vele naponta tízen kilométereket! Nyilván nem a város közepén kell elengedni, de a kutyának szüksége, igénye van a szabad futásra is! És ha megfelelően nevelnéd, nem húzna, nem menne oda szabadon sem emberekhez és kutyákhoz.


A póráz egy dolog, de rég rossz, ha csak azért nem esik ki a kontroll alól, mert a póráz rajta van. Egy kicsit nézz már utána a felelős kutyatartásnak!

2020. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!