Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra hogy a kutyus/cicus bent lehessen a házban?

Figyelt kérdés
Jövő ősszel azaz kevesebb mint 1,5 év múlva kapok egy Mudi kiskutyát és a szüleim meg nem engedik hogy bent legyen. Mondtam hogy csak a szobámba és az udvaron lenne de úgy sem engedik. Azt mondják hogy a bátyámnak (aki nem is él velünk) szőralergiája van ami nem igaz mert ő mondta hogy csak a kutya nyálra alergiás. Nekem van egy kissebb fokú szőralergiám ami nem zavar max tüsszentek és kipirosodik a nyakam. Így is van tengerimalacom és nem is mondog jön elő az allergiám. A mudiról meg köztudott hogy rajong a gazdájáért és hogy nem lehet egész nap kint az udvaron. Tudnátok valamit amivel megpuhítanám őket? Ha csak anyát sikerül rábeszélni ő könnyen rábeszéli apát is.

2020. jún. 18. 09:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsi.
2020. jún. 18. 09:12
 2/24 A kérdező kommentje:
+van egy cicánk akit szeretném ha bent lehetne velem.
2020. jún. 18. 09:13
 3/24 VetDr ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, mekkora szobád van, de ez mégsem egy öleb kutya méret. Ha meg szőrallergiád is van, hiába nem mindig jön elő, beszélj először a háziorvosoddal, hogy hosszútávon nem teszel-e rosszabbat, ha még a kutya szőr is napi szinten jelen lesz. Félre ne érts, én is imádom a kutyákat, de ilyen esetben ez elővigyázatosságot igényel. Mert ha bármi komolyabbra fordulna az allergiád, tudom, van gyógyszer, de körülményessé válHAT az életed. Ha pedig ez bekövetkezne, akkor a kutyust meg el kellene ajándékozni, a te szíved (meg az övé főleg) megszakadna ebben.


Szerintem gondold át ezt még egyszer. Meg mondom, háziorvos véleményét szerintem kérd ki, az allergia miatt. Hiába nem komoly még, de azzá is válhat akár. A Te érdekedben mondom.

2020. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 VetDr ***** válasza:
76%

Még annyit, hogy a kutya vedleni is szokott. Minden csupa szőr lesz. Szerintem ezért nem akarják a szüleid, hogy bent legyen a kutya.

A mi kis csivavánk panelben lakik velünk, nyilván őt se zárjuk ki az erkélyre, meg amúgy is. De tényleg ő is mindent összeszőröz. Néha egy nap alatt egy fél kutyányi szőrt "kienged" magából :D

2020. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%

Egy cicát felelős gazdi nem tart kint! De mivel kint van, így már nehéz lenne beszoktatni.


Szerintem úgy beszéld rá a szüleid a macskára, hogy mutatsz nekik cikkeket, arról, hogy felelőtlenség kint tartani.

A kutya viszont nehezebb lesz, mert a mudi pont egy olyan fajta, aki nagyon jól elvan a kertben. Mondjuk ha szép kertetek van bepróbálkozhatsz azzal, hogy ha folyamatosan kint van, akkor tönkre fogja tenni. De talán a legegyszerűbb, ha éjszakánként engeded be, bár ez az első 1-2 hónapban macerás lesz. De ha hozzátok kerül a kutya, akkor lehet, hogy a szüleid lesznek az elsők, akik úgy döntenek, hogy benti kutya legyen.


„A mudiról meg köztudott hogy rajong a gazdájáért és hogy nem lehet egész nap kint az udvaron."

1. Rajong a gazdájáért, ezért kell vele sokat foglalkozni.

2. Sétálni, kirándulni is kell vele menni, de nem muszáj beengedni.


Nem minden kutya szeret bent lenni. Nekünk 3 kutyánk van, mindhármójuk kinti-benti lenne, de a labradorunk nem szeret bent lenni, úgyhogy ő este bejön maximum 2 órára és kisétál. Mondjuk szilveszterkor és amikor vihar van, akkor ő is bent marad.


Ha a szüleid viszont nem engedik, hogy bent legyen, akkor vegyetek neki fűthető kutyaházat vagy legalább egy jól szigetelt kutyaházat.

2020. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

#4


Minden kutyát mindennap át kell fésülni, így nem hullik a szőrük és vedlési időszakban is minimális az elhullatott szőr.


#5 voltam

2020. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 VetDr ***** válasza:
62%

#6 köszi a tippet! :) Való igaz, mi nem fésülgetjük naponta. De kipróbáljuk :)


#4-es voltam.

2020. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Természetesen minden nap sokat sétálnánk (életkorához függően) és 1,5 éves korától agilityznék vele. Az első nyarán meg elvinném egy kutyás strandra kipróbálni hogy hogyan viszonyul a vízhez de ez még nagyon messze van.
2020. jún. 18. 10:10
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Lehet lepontozás jár a kommentemért, de szerintem ha elég felelősségteljes vagy már és át tudod ezt tiszta fejjel gondolni, inkább ne legyen még kutyád. Várd meg amég felnőtt leszel és külön élsz, akkor úgy tarthatod majd a kutyát, ahogy neked jól esik. Gondolom nem te takarítod a házat, ez plusz gondot okozna a szüleidnek, amit nem szeretnének.
2020. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
9#. Véletlenül sem szabad a kommented lepontozni, mert igazad van.
2020. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!