Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámban elég sok bolha...

Kutyámban elég sok bolha nevelkedik😒😒😒 Hatásos ellenszert szeretnék! Van bolhanyakörve, bolha elleni porral is beszortam már, meg is fürdettük, szedegettük belőle de még mindig nagyon sok van szegénben. valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Bolha

2020. jún. 18. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Meleg szélmentes időben patakban tóban usszon pár hosszt , kiugralnak belőle .
2020. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Meg köll azt nyírni nincs mese, a birkákkal együtt mint a nagyapám szokta, 200 birka után már fel se tűnik, hogy a pulin is átment az olló😆😆😆 viccet félretéve, igen ha rövid a szőr az segít. Pár hétig viccesen fog kinézni de legalább nem lesz bolha. Nyár van, nem fog fázni.


A fekhelyét és kedvenc helyeit is át kell mosni, be kell szórni porral. 60 fok már megöli őket. A népi gyógyászat friss diófa levelet is szokott tenni a kutya alá, ez mondjuk vaják, de egy próbát megér.

2020. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Simparica tabletta,5 hetente kell adni,olyan jó ízű a kutyának,hogy magában megeszi. Belsőleg hat így a hosszú szőr sem akadály. A bolha elpusztul mielőtt szaporodni tudna.
2020. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Vegyetek egy Fypryst spray-t, és nem csak a kutyád, de a fekhelyét is alaposan fújjátok be vele.
2020. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Ecetben fürdesd meg és kész... nem kellenek az erre való "csodaszerek".
2020. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Foresto nyakörv. Nálunk kutyán, macskán az van. Tökéletesen bevált. Nem olcsó ugyan, de teljesen megéri. Fél évig 100%-os védelmet nyújt.
2020. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
88%
Nekem a macskám bolhátlanítására Stronghold-ot ajánlottak. Ez egy kis pipetta, amiből a macska/kutya tarkójára kell csepegtetni a folyadékot, ami egy hónapig hatásos. Nekem állatorvos ajánlotta, brutál jó cucc (szerintem). Az ára attól függ, hogy mekkora az állatka, akire használni akarjuk (a macskámnak 2,5-5 kg-os állatra valót adtak, az 2300 Ft volt/pipetta), minél nagyobb hatóanyagú kell, annál drágább, de ha van rá pénzed, és be is tudod szerezni, megéri megvenni. Nekem még annyit mondott az állatorvos, hogy ha azt szeretnénk, hogy abszolút bolhamentes legyen az állat és a környezet is, akkor legalább 6 hónapon keresztül kell használni, de az én macskámban nem volt sok, így 2 havi adag kiölte belőle az összeset. Remélem, tudtam segíteni.
2020. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyszer volt bolha a kutyában. Fressnapfban vettem insectidice 2000 nevű pumpás folyadékot. Ez mehet a kutyára is meg a környezetére is - mindenhova ahol a kutya alszik, játszik, megfordul.


Hagytam hatni, aztán megfürdettem. A környezetet többször is lefújtam. Spoton nem adható fürdés után azonnal, mert kisebb a hatásfoka, várni kell vele 1-2 hetet.

2020. jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
emellett a féreghatásról se feledkezz meg - ahol bolha van, ott van féreg is általában.
2020. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A Fyprystet azért ajánlottam, mert gyógyhatású készítmény, és jó bolhaekcémára is, ami a sok bolhával rendelkező állatokon nem ritka. Valamint ezzel befújhatod a fekhelyét, míg egy kutyára cseppenthető készítménnyel aligha. Talán nincs olyan neve, mint a Forestonak, de hatásos, kölyökkutyára is használható, és nem egy alkalmas, bármikor előkapod, és újra fújod vele a kutyát, ha szükséges.
2020. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!