Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámban elég sok bolha...

Kutyámban elég sok bolha nevelkedik😒😒😒 Hatásos ellenszert szeretnék! Van bolhanyakörve, bolha elleni porral is beszortam már, meg is fürdettük, szedegettük belőle de még mindig nagyon sok van szegénben. valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Bolha

2020. jún. 18. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Insectidice 2000 tényleg jó. A visszafertőzés és a szélmalomharcotok alighanem a fekhelye(i) miatt van. Foresto nyakörvnek hatnia kell. Tényleg nem olcsó, de havi szintre lebontva olcsóbb, mint a csepp és fürdetheted is mellette. A hosszú szőrt tényleg érdemes lenyírni, persze ne kopaszra, de jobb most, mint télen.
2020. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Next guard spectra.
2020. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

Irtásra a nyakörvek és rácsepegtetős oldatok nem használnak, csak a visszafertőződés esélyét csökkentik. Ami tényleg jó, az a Neostomosan, ezt állatorvostól kérheted, jó bolhára, tetűre, atkára. Az ampullát másfél liter vízben fel kell hígítani, a kutyát átfürdetni vele. Elsőre kihoz mindent, de ismételni kell egy-két héten belül, nem többször, mert erős vegyszer. Valamint a fekhelyét érdemes magas hőfokon kimosni, a kuckóját is befújni a Neostomosannal, bolhátlanítani.

A bunda lenyírását én nem javaslom, nem old meg semmit, mert rövid szőrben is ugyan úgy megtelepszenek. Pláne mivel nem tudjuk milyen szőrtípusú, lehet nem is tanácsos nyírni.

Utána lehet védekezni élősködők ellen, a leghatékonyabban a tabletta véd, de ez csak csípés után fejti ki a hatását, nem repellens. Előnye, hogy mivel a vérben van a hatóanyag, szívás után az élősködő elpusztul, nem tud fertőzni például babéziával. Ilyen pl a Bravecto, Nexgard Spectra, érdemes állatorvostól olyat kérni, ami szívféreg ellen is véd. (A szívféreg elleni tabletta adását minden esetben szívféreg teszt kell hogy megelőzze!) A második leghatékonyabb szerek a spot-onok, rácsepegtető oldatok, ezek repellensek, de sajnos előfordul, hogy ezek ellenére is megcsípi az élősködő a kutyát. Ilyen pl az Advantix, Frontline. A nyakörveket tartják a legmegbízhatatlanabbnak, ha hosszabb szőrű a kutyus, én elvetném őket. A Forestora nagyon sokan esküsznek, tényleg az egyik legjobb nyakörv, de messze nem száz százalékos a védelem. Léteznek még a kutyára séta előtt fújható szerek is, pl a Piretmix, de ezek hatóideje lényegesen rövidebb, általában 1-2 óra, maximum nap.

2020. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Bravecto rágótablettát szoktak kapni a kutyák 3 havonta, soha se egy bolha, se kullancs, semmi nincs bennük. Állatorvosunk szokta hozni. A Fypryst nekünk a macsek esetében konkrétan olyan volt, mintha sima vízzel próbálkoztam volna.
2020. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a bravecto meg a nexguard, de ezek akkor igazán jók ha a kutya nem bolhás, és szeretnénk, ha nem is lenne az.


Szóval minden jó amit írtak a válaszolók, de egy jelenleg nagyon bolhás kutyánál arra kellene koncentrálni, hogy a környezetéből is ki legyen írtva, és ehhez az az insecticide 2000 remek választás, minél nagyobb kiszerelés, annál kedvezőbb az ára. Illetve ebből lehet fújni a kutyára, fürdetni, és aztán tényleg alaposan befújni mindent újra meg újra.


Rongyokat, kutyaágyakat lehet érdemes kidobni, és lecserélni. Ha a környezetre nem figyelsz, akkor csak egy ördögi kör lesz az egész.

2020. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mindent kidobtunk amin aludt, beszortuk a helyet is, koszi amiket irtatok kiprobalok valamit mert nagyon sajnalom szegenyt
2020. jún. 18. 21:06
 17/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok, csak tudnám miért lettem lepontozva, akinek volt már dolga bolha IRTÁSSAL, az tudja, hogy csepegtethetsz meg tablettázhatsz, mire hat, a fürdetés hatszor kiszedi az összeset. Egy nem bolhás kutyára megelőzésképpen jók ezek a szerek, de a kullancstól sem úgy védenek, hogy ha már belemászott. Megelőzésre vannak, nem kezelésre.
2020. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!