Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parommal közepes méretű...

A parommal közepes méretű kutyát szeretnénk. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Ő a kissebb fajta kutyákat szereti én a nagyokat. Ezért maradtunk egy közép termetűbél. Hosszú szőrű nem kellene mert lakásban is lenne, na meg kint is, mivel kertesben lakunk. Első közös kutyánk lenne. Volt már kutyánk. Nem első lenne se neki sem nekem, hanem az első közös.

2020. jún. 21. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a napi rutin? mit tudtok a kutyának nyújtani?


Rengeteg közepes testű fajta van, viszont van amelyik extrém módon energikus valamelyik meg nyugisabb.


Kutyasuli? Sport? Mennyi séta és tanítás férne az időtökbe?


Ezek alapján tudunk majd fajtákat ajánlani.

2020. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sétálni max a barátnőm tudná vinni. Én rendszeresen futok. Szóval ha nagyobb a mozgásigénye az nem baj. A szabadidőnkel nincsen baj. Én korán végzek a munkával a párom meg heti 3x dolgozik
2020. jún. 21. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Hmmm... akkor egy mozgékonyabb fajta is szóba jöhet szerintem.


Esetleg menhelyi kutyus? Vagy mindenképp fajta tiszta törzskönyvest szeretnétek?

2020. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem muszáj törzskönyves, de fajta tiszta legyen. És kölyök
2020. jún. 21. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta az, amelyik törzskönyvezett.

Staffordshire terrier?

2020. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen az egy gyönyörű kutya. Szóval szóba jöhet. Személy szerint a pitbull a kedvenc de barátnőm fél a rossz híre miatt
2020. jún. 21. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem törzskönyves nem fajta tiszta. A törzskönyv igazolja a fajta tisztaságot.

Ne támogassátok a szaporítókat egyrészt azért mert állatkínzók másrészt azért mert nem azt kapid amit elvársz.


Mudi esetleg? Mozgékony, sportos kutya, ha eléri az 1 éves kort mehet veled futni illetve tanulékony is. A napi sétát minden kutya igényli.

2020. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem törzskönyves az amelyik háznál születik. Pl tartanak 1 kan és 1 szuka németjuhászt. Találkoztam már ilyennel vidéken. A Mudinak már nagy a szőre tehát nem jó
2020. jún. 21. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, de az már nem is fajta tiszta. Törzskönyv=fajta tiszta kutya. A mudinak pedig nem túl nagy a szőre, csak göndör. Vannak ilyen kutya fajta ajánló tesztek, amik ajánlanak igény és lehetőségek alapján pár fajtát, ha valamelyikőtök tud angolul (vagy google fordító), nagyon tudom ajánlani.
2020. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem törzskönyves az amelyik háznál születik. Pl tartanak 1 kan és 1 szuka németjuhászt. " - na, ilyen helyről a legrizikósabb kutyát hozni. Akkor inkább egy full keveréket válasszatok, vagy tenyésztőtől vegyetek fajtatiszta kutyát. A fajtajellegű (nem törzskönyves, de "fajtatiszta") kutyáknál fordul elő a legtöbb genetikai rendellenesség, örökletes betegség.

Különösen igaz ez az aktuális divatfajtákra, mint pl. napjainkban a bull típusúak, yorkshire terrier, bulldog, golden retriever.

2020. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!