Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy nem fejlodnek olyan...

Igaz hogy nem fejlodnek olyan szepen a koran ivartalanitott Amstaffok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam kisebb lesz a fejuk es nem lesznek olyan szelesek, ennek van valosag alapja?

2020. jún. 22. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Mit jelent hogy korán?


USAban gyakran csinálnak 8-10 hetes ivartalanításokat, azok igenis hatással vannak a kutya fejlődésére.


Nekem a 8-9 hónap is korai, de ebben a korban valójában mar nem igazán van hatása, legalábbis nem készült erről semmiféle felmérés vagy kutatás, amennyire én tudom.


Mindenesetre nem ajánlott nagyon korán és ez egyáltalán nem attól függ hogy most amerikai staffordshire terriered van vagy angol pointered.

2020. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen. Osszeesettek,nincs tesztoszteronjuk eleg. Az allkapocs szelessege embereknel is a tesztoszteronszint magassagatol fugg..

meg az izomzat kialamitasahoz is tesztoszteron kell!!!

A tesztoszteront meg a here adja...

2020. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Elvileg bizonyítottan (a tudomány mai állása szerint) nincs semmien negatív hatással a korai ivartalanítás. Gyakorlatban viszont vissza maradhat, mivel a ivari érés az agy bizonyos pontját izzítja be, ami nem csak a szaporodással van összefüggésben, hanem a viselkedésre, agyi kapacitására, fejlődésre és az egész életére. Ha azt veszed, hogy egy embert baba korban sterilizálnak, na abból sem sül ki jó dolog. Persze a kutya az csak kutya, aki felett az ember uralkodik és ő dönti el, hogy mi "jó" a kutyának (vagy inkább saját magának).
2020. jún. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem igaz, sot pont az ellenkezoje tortebik igazabol. A korabban ivartalanitott kutyak valamelyest magasabbak, robosztusabbak lesznek mivel a nemihormonok nem kapcsoljatok ki a novekedeset. A kutyak hormonrendszere mashogy mukodik, mint az embereke. Kerdezd meg az allatorvost is nyugodtan, nekem ezt mondta, anno amikor en is gondolkoztam az ivartalanitason (1 evet vartuk meg mert addigra fejlodnek ki megfeleloen a hugyuti szervei)

Amugy a szukak is robosztusak es nekik aztan nagyon keves tesztoszteronjuk van....

2020. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
A korábban ivartalanított kutyák növekedése később zárul le, ez igaz, viszont nem lesznek robosztusabbak, hanem nyúlánkabbak, kölykösebbek, strukturálisan sokkal rosszabbul fognak kinézni, mint egy ivarosan hagyott vagy 2-3 évesen ivartalanított kutya.
2020. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Hormonok nem csak a nemiseghez kellenek, hanem a kutya teljes kifejlodesehez is ... eppen ezert az ivartalanitast nagyjabol 1,5 eves kor korul ajanlott elvegeztetni, addigra mar testileg teljesen kifejlett egy kutya.
2020. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az állatorvos mondta, hogy főleg a kutya végleges személyiségének kialakulását befolyásolhatja. A korán ivartalanított kutyák lélekben kicsit kölykök maradnak, játékosabbak és szétszortabbak.

Azt, hogy testfelépítésben miben lesz más, nem tudom, de szerintem abban is vannak különbségek.

2020. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!