Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese antiallergen...

Bichon Havanese antiallergen kutya, es allergiás vagyok ra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Regen volt egy cicám, amire nagyon allergiás lettem, sajnos nem maradhatott. Itt derült ki az allatszor allergia. Kiütéses lettem, kapart a torkom, konnyeztem, folyt az orrom. De semmi gond nem volt amig ivarérett nem lett, csakis utána jelentkezett. Minden vágyam egy kiskutya volt, egy ismeros ajánlotta az antiallergen kutyákat, utána is neztem es kérdeztem es biztató dolgokat hallottam csak. Most fel éve van nálunk a kutyus, most ivarérett. De ugyebar most pollen is van, nemtudom hogy melyik lehet a gond. Nagyon felek, mert nagyon egymáshoz nőttünk.. semmiképpen nem tudnam ot odaadni senkinek. Olvastam hogy sokan aeriust, stb szednek ra évek óta. Nem lehet ebből gond? Vagyis annyi mindent hallok, ha sokaig szedsz egy gyógyszert nem fog hatni, illetve azert meg sem a legjobb a szervezetnek sem. Elsődlegesen tapasztalatokat szeretném ha irnatok nekem, kinek van hasonló problémája, es ki hogy kezeli. Koszonom előre is
2020. jún. 24. 04:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Antiallergén kutya nem létezik. Hypoallergén se. A hypoallergénnek kikiáltott fajták annyit tudnak, hogy nem hullik a szőrük.


Amire allergiás az ember az a kutya által termelt mindenféle fehérje. A leggyakoribb allergének a kutya nyálában, elhalt bőrdarabkáiban találhatóak. Ezeket MINDEN kutya termeli, a kutatások szerint is a fajtától, hanem az egyedtől függ milyen mértékben. A nem hulló szőr az abban segít, hogy kevésbé száll a levegőben, hordja szét a lakásban a szőrön megtapadó allergéneket (ugye korpában, nyálban), mint egy szőrhullatós kutya. Ezekre külön teszt nincs és amúgy is a kutatók folyamatosan fedeznek fel újabbakat.

[link]

"most ivarérett" ahhoz köthető allergén is van, egy ivartalanítást megérne, ne feledjétek, sok hét, mire átáll a kutya szervezete.


Külföldön légszűrő berendezést is ajánlanak meg azt, hogy ha megoldható, ne aludjon egy szobában veled, ne járjon fel az ágyadra (nyilván a főbb kutyás tevékenységeket pl. benti tanítás, játék is ajánlott más szobába költöztetni).


Amúgy meglehet pl naplózni a tüneteidet. Én alap esetben viszketős vagyok, szóval gyorsan kiszúrom fürdetéskor, amikor töményen kapom az allergént, jogy baj van.


A hibákért bocsi, korán van még...

2020. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk nem is értem, hogyha az ivarzás a probléma forrása, akkor miért nem az ivartalanítás volt az első gondolat. Megoldáskeresés helyett szegény macskát is inkább lepasszoltátok.


Az allergiagyógyszer meg nem úgy gyógyszer, mint egy fejfájáscsillapító, semmi bajod nem lesz a sokáig szedéstől sem. De kezdetnek (miközben a kutya megy ivartra) allergiavizsgálatra kéne elmenni. Ha kiderül, mi okozza a gondot, akkor lehet megoldást keresni, vaktában pánikolni felesleges.

2020. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Miert nem ivartalanittatod, ha akkor jelentkezik a gond? En nem is ertem, miert nem ez merul fel az allat elpasszolasa helyett...
2020. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Mert lehet, hogy olyan szerződést írt alá, ami tiltja ezt? Én is úgy fogok kutyát venni, hogy le kell majd tennem a tenyészvizsgát és nem ivartalaníthatom, mert a tenyésztőnek szüksége van egy olyan kan kutyára, ami tenyésztésbe vonható. Ez azért jó a tenyésztőnek, mert nem kell még egy plusz kutyával foglalkoznia valamint költeni rá, de fenn tudja tartani a genetikai változatosságot.
2020. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

4, ha tudom, hogy ivaros állatra vagyok allergiás (mert ugye, ő már a macskát is kibaxta ivart helyett), akkor nem választok tenyészállatot házikedvencnek, szerintem ehhez nem kell sok ész. 🤷‍♀️

Amúgy meg attól, hogy te felhoztál egy speciális példát, még nem ez az átlag, a legtöbb tenyészet nem így ad el.


(De B verzióként bennem az is felmerül, hogy a kérdezőnek szapis - vagy legalábbis nem teljesen korrekt tenyészetből való - kutyája lehet, itthon a bichonokat elég jellemzően össze-vissza keverik, és akkor máris érthető, miért jött ki az allergia egy elvileg hipoallergén kutyánál.)

2020. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Ja, szerintem is inkább szapis lesz az. De ha a kutyára van is ilyen szerződése, a macskánál még mindig él a kérdés, hogy miért nem ez volt a megoldás...
2020. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Persze, de azért valljuk be, hogy ha valaki allergiás macskára, az nem biztos, hogy kutyára is az. Először főleg gyerekként nem biztos, hogy leesik neki, hogy az ivarzás miatt lehet . Gyerekkorban pedig valljuk be, hogy a szülők dönthetnek egy állat sorsáról, tehát egyáltalán nem biztos, hogy ő passzolta el.


A második pontban igazad lehet, de ha valaki antiállérgén kutyát akar és utána néz valamennyire a témának, hogy mely fajták is rendelkeznek ezzel a tulajdonsággal, akkor jó nagy hülyének kell lenni, ha mégis tk nélkül vesz ebet ezért nem ebből indultam ki. Főleg azért, mert ahogy te is írtad a szapisok korántsem 100%-osan fajtatiszták.


4-es voltam.

2020. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
"Én is úgy fogok kutyát venni, hogy le kell majd tennem a tenyészvizsgát és nem ivartalaníthatom" - Jó, de ha ilyen jellegű allergiád lenne, kockáztatnád az életedet a tenyésztés miatt?
2020. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

"jó nagy hülyének kell lenni, ha mégis tk nélkül vesz ebet ezért nem ebből indultam ki"


Tudod, mekkora a tájékozatlanság ebben a témában? Fingjuk nincs, mi a különbség a szapis meg a tenyésztett közt, rengetegen azt hiszik, hogy annyi a különbség, hogy a tk-s kutya a sznobok mániája.

2020. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat az előzőben leírtam, ha valakinek macskaallergiája van az nem biztos, hogy allergiás a kutyára is. És elképzelhető, hogy nem is gondolnék rá főleg nem az ivarzásra, mint a probléma forrására. És igen ilyen módon lehet, hogy belefutnék. De ha már akkor tudtam volna, hogy különböző állatok ivarzása váltja ki az természetesen más tészta.
2020. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!