Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon agresszív, mit tehetnék?

Pórázon agresszív, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyám eléggé agresszívan ugatja a többi kutyát. Nem mindegyiket, mert van egy csomó barátja, de emellett sajnos vannak olyanok is, akikkel nincs jóba. Szerintem ott kezdődött minden, hogy a legelső közös sétánknál kb 4 hónapos korába megtámadta egy kutya, most 1 éves múlt és csak nagyon lassan javul..

Egy ideje átváltottam arra, hogy nem csak a hámra hanem a nyakörvre is rácsatolom a pórázát, ez segít, de ez sem mindig használ. (Hámon tanult meg mindent, viszont a pórázt nem szereti, kibújik valwhogy mindig belőle).

Szépen jön láb mellett, de amikor számára nem tetsző kutya jön, akkor megugatja. Nem mondanám, hogy megtámadná őket, mert amikor odamennek egymáshoz semmi probléma, viszont nemigen vannak akik oda engedik a kutyáját az enyémhez, aki hisztizik. Az is furcsa, hogy ahogy távolodunk a házunktól egyre normálisabb. Ezt úgy kell elképzelni, hogy amikor jövünk hazafelé akkor teljesen szétszórt lesz, őrjöng a zebrán az autók miatt és ehhez hasonlók sajnos. Messzebb szoktam sétálni vele, ott kivétel nélkül szeret minden kutyát, nem őrjöng, nem acsarkodik, észre se veszi őket vagy éppen játszanak. Nem tudom ez miért van. Amikor nem reagál a kutyákra, akkor megjutalmazom, de eddig nem nagyon használt, ez is csak a házunk közelébe van. Bosszantó nagyon, mert mindenki elmond mindennek, pedig csak a környéken csinálja ezt.

Lehet, hogy azért mert nem tudom rendszeresen teljesen lefárasztani, de nem minden nap érek rá sajnos.

Egy kutyasuli, ahol az alap engedelmességet megtanítja neki segíthet ezen?



2020. jún. 17. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Az okot hosszú lenne leírni. Menj vele iskolába.
2020. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sima nyakörvből kibújik, rakj rá fojtót vagy retriever pórázt, abból nem tud. Ha elkezd támadni, szólj rá, ha nem reagál, rántsd meg a pórázt és amint abbahagyta, mehet a dícséret. Fontos, hogy a pórázt ne húzd, hanem rántsd oldalra vagy felfele, mindig adj neki lehetőséget, hogy magától befejezze, ne kezd rögtön rángatni, a helyes viselkedést pedig jutalmazd. Ha ennyi nem elég, rakd közvetlen a füle mögé, a nyaka tetejére a nyakörvet és úgy korrigálj. Ha jól csinálod, pár alkalom után meg is szűnik a problémátok.

A suliban is ezt fogják javasolni, de ettől függetlenül még érdemes lehet elmenni, mert ott felügyelet mellett tudtok gyakorolni és tudják javítani az esetleges hibáidat.

2020. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!