Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok? Az...

Melyiket választanátok? Az álom kutyátok vagy a jelenlegi kutyához passzoló kutyatárs?

Figyelt kérdés

Az álom kutyám egy energikus, mozgékony munkakutya. Viszont 2 éve kaptam egy nyugodt, apró termetű kutyát, akit imádok, de nyilván nem egy kategória a 2 fajta. Szóval most lehetőségem lenne (pénz, idő) az álomfajtám beszerzéséhez. Azonban a 2 kutya ég és föld lenne, már csak a méretüket tekintve is. A mostani kutyám annyira nyugodt, mondhatni elég kényelmes típus, de sétálni szeret. Félek, hogy egy nagy mozgásigényű kutya az agyára menne, elnyomná. Nyilván nem szeretnék ártani neki. Mindenképpen szeretnék egy második kutyát, csak nem tudom hogyan döntsek.


Ti mit választanátok?


2020. jún. 24. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Energikus munkakutya
Nyugodt, másikhoz illő kutya
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Én megvenném azt, amelyik fajta a szívemnek kedves. Séta közben is tudnak passzolni, majd a pici sétál veled a másik meg rohangál amennyit jól esik neki. Viszont arra készülj fel hogy vélhetően az energikusabb fajtának nem lesz elég napi 1-2 lötyögés mint a kicsinek, úgyhogy külön őt el kell majd minden nap vinni lemozgatni.


Az meg, hogy az egyik kutya elnyomja a másikat, nem történik meg, ha jó gazdi vagy, mert érzik a kutyák hogy a gazdi mindent kézben tart, úgyhogy nincs szükség a kutyák között arra hogy az egyik dominálja a másikat, mert a gazdi dominálja helyette mindkét kutyát:) Így a kutyák egyenrangú félként tekintenek egymásra, és nincs rivalizálás.

2020. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Én felkeresnék egy tenyésztőt a kinézett fajtából. X kutyám van, mit gondol, tudnának e együtt élni. Ha nem beszél le, akkor bejelentkeznék szabad alomra, viszont úgy, hogy születés után választani tudj. Fajtán belül sem egyformák a kutyák, a tenyésztő fog tudni nyugodtabb kölyköt ajánlani.
2020. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én imádok sportolni a kutyáimmal, versenyeztem is velük, de sajnos az egyiket nyugdíjazni kellett. Nagyon szerettem volna még egy kutyát, de féltem belevágni, ezért lett nyulam és macskám, akiket imádtam, de nem adták meg nekem azt, amit egy kutya adhat. Aztán a másik kutya is kiöregedett és végre meghoztam a döntést, bár menhelyről, de befogadtam egy olyat, akivel lehet dolgozni.


A lényeg, hogy kb ugyanez volt a helyzetem (10+os kutyák is inkább fekszenek mellettem, mint pl húzzák a biciklit, hiába munkásak) és bevállaltam egy aktívabb kutyát. Kellett pár hónap, mire megértette, hogy a legöregebbre vigyázzon, ne ugráljon a közelébe stb., de sikerült és egyáltalán nem bántam meg.

A napi séta együtt van, a fiatallal eljárok edzésre és kiegészítésként biciklizni, az otthoni gyakorlásnál pedig a két öregtől is kérek egy-két könnyűt és nagyon megdícsérem őket.

2020. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy a második kutyát soha nem az elsőnek hozzuk haza, hanem saját magunknak, tehát amíg gazdaként tudjuk koordinálni a két kutyát és az első kutyának tudjuk biztosítani, hogy az ő napi rutinja ne boruljon fel, ugyanazt az életszínvonalat és életmódot tudja követni, addig az elsőnek teljesen mindegy, hogy milyen kutya érkezik, magadnak hozod az új kutyát, ráadásul munkára, nem az elsőnek játszópajtásnak.

Ha meg tudod oldani, hogy az új kutya ne zavarja a másikat, tehát nem azt tervezed, hogy majd a nyugodt, kényelmes kutyád fárasztja le az energiabombát, akkor válaszd azt, amelyiket szeretnéd. Szeparálhatod is őket otthon pár órára, amikor pihenőidő van, egy munkakutyának amúgy is jó, ha boxhoz szokott (a legtöbb versenyen boxban vannak és ha hozzá van szoktatva, akkor ő addig tud pihenni, a verseny előtt nem fárad el a sok új ingertől), és így tutira békén hagyja az idősebbet. Az is jó, ha már a legelejétől a tréningeken vezeti le az energiáit, nem a másik kutyával játékban, egy kölyöknek még minden érdekes, jó ha az elején megtanulja, hogy a közös munka a legjobb energialevezetés, persze először játékosan. Sok többkutyás gazdinak problémája, hogy a kicsi először az idősebb kutyához kezd el szorosabban kötődni, nem a gazdihoz, az egészséges és stabil kutya-gazdi kapcsolat kialakításában is fontos, hogy bőven szánjunk időt a külön-külön foglalkozásra. Lehet, hogy mindezek miatt le kell mondanod a cuki összebújva alvós kutyás képekről, de az tényleg sokkal fontosabb, hogy hozzád kötődjön a legjobban, főleg ha dolgozni is akarsz vele, ez lehet csúnya lesz, de a két kutyának nem kell feltétlenül rajongásig szeretnie egymást, csak az a lényeg, hogy az idősebb életében ez ne hozzon gyökeres változást, neki biztosítsd mindazt, amit eddig is kapott, beleértve a kényelmes pihenést és a törődést, szeretetet is, és akkor nem lesz rá nézve semmilyen negatív hatása.

Összességében csak ismételni tudom magam, sosem a jelenlegi kutyánknak hozzuk az újat, így egy nyugodt, jól szocializált, alapvetően engedelmes első kutya mellé bármilyen másik kutya beilleszthető a családba, ha a szükségleteit ki tudjuk elégíteni.

2020. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem mentett kutyám van és szeretnék is ezen a vonalon maradni. Nincs álom fajtám, az életmódomhoz választottam őt a tulajdonságai alapján. Ha második kutyát terveznék hozni mellé, fontos lenne, hogy jól kijöjjenek egymással a kutyák, még az sem biztos, hogy ugyanattól az egyesülettől fogadnék örökbe.
2020. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kölyköt normál esetben magadnak veszed, nem a kutyádnak. Így azt a kutyát vedd emg, amelyik hozzád illik és alakítsd úgy az életmódotokat, hogy mindkettőnek jó legyen.
2020. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!