Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kis testű kutyátok...

A ti kis testű kutyátok inkább konzervet/alutasakos tápot szeret enni vagy száraztápot? Figyelembe veszitek ezt és veszitek is neki vagy azt kapja ami szerintetek a jobb számára? Esetleg mindkettőt eszi?

Figyelt kérdés

A barf,házikosztos és egyéb etetési dolgok nem igazán érdekelnének.A kiskutyám lassan kilábal abból a korszakból,hogy kölykök tápot ehessen és a royal canin konzervjeiből eddig csak juniort találtam még kiszállítással is.

Ellenben száraztápjuk van külön a fajtámnak is,de ő nem szívesen falatozik belőle,már próbáltuk annak is a junior verzióját több ízben is.


Ti mit javasolnátok ebben az esetben keressek olyan száraztáp félét amit megenne vagy maradjak a konzerves és alutasakosnál amit biztosan szeret is,de keressek olyan márkát ami árul is ilyen termékeket?


Tudom,hogy egészségesebb sok prémium száraztáp a konzerveseknél,de ha egyszer neki nem kell nem tuszkolhatom bele meg nem is akarom.Javasolták,hogy várjam meg ameddig éhes lesz és majd akkor megeszi,de az se megoldás ilyet eszemben sincs.Velem se etetnek olyat ami nem ízlik. :'D

Illetve..csak van még kutya a világon aki prémium nedves tápot szeretne és nem szárazropit. :/

Esetleg valami jó márkát tudnátok is ha maradhatnánk a konzerveknél és alutasakoknál? Ár lényegtelen (száraztáp esetében is),jó lenne ha minél nagyobb részben tartalmazna húst,vitaminokat.


Köszönöm!



2019. okt. 24. 02:15
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A gond hogy a konzervben és az alutasakosban alig van tápérték. Alig van benn hús. A legtöbb része víz.

Na meg a fogai tönkre fognak menni és rengeteg lesz rajta a fogkő.

Válassz ki egy neked szimpatkius tápot. Vacsorakor oda teszed elé egy 10 percre. Ha nem eszi akkor elveszed és megkapja másnap reggel mondjuk de akkor is 10 percre. Ha nem eszi megin elveszed és oda adod neki este ugyan azt az adagot. Egy idő után meg fogja enni, de közbe ne kapjon se juti falatot se semmit mert akkor soha nem fogja megenni.

Legyél határozott, te vagy a falka vezér, te mondod meg mit eszik.

2019. okt. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Keverd ossze a konzervet a szaraztappal mondjuk 80 szazalek konzerv, 20 szazalek szaraztap. 3 nap mulva 70-30, aztan 3 naponta igy tovabb mig csak szaraz nem lesz.


Olyan meg nincs h nem szereti a kutya nem azert eszik mert ez jo meg az jo, neki, hanem letfenntartas miatt.


Ha meg shogy bem kell neki, akkor is hagyd ott, 2 nap utan barmit meg fog enni, csak h taplalekhoz jusson.

2019. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Kell neki a száraz, hogy ne legyenek fogproblémái.

Ha csak nedvestápot adsz neki, nem rág, fogköve lesz, és kihullanak a fogai.

A royal tápok egyébként sem olyan jók, mint amennyire drágák, sokkal jobb is van az árkategóriájában. Próbálj ki más tápot, és ne hagyd, hogy a kutya a fejedre nőjön.

Ő nem ember! Nem úgy működik, mint mi.

2019. okt. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Én kénytelen leszek főzni az enyémnek, mert a tápoktól vakarózik, bármilyet kap, valami adalékanyag, színezék lehet a probléma. Megeszik szinte bármit, ha éhes. Nem vagyok semmilyen etetésnek elvakult híve, azt nézem, mi jó a kutyának, az enyémnek az lesz jó, ha főzök neki.
2019. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem eszik szarazat, tönkre megy az allpakcsa és hosszútávon a fogainak sem tesz jót....

Ez olyan, mintha a gyerek elé letennéd a brokkolit és a hamburgert. Melyiket fogja választani?

Akkor onnantól kezdve csak azt az egyet adod neki?

2019. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak puhát kap, akkor a fogai fél-1 év alatt olyan szinten tönkre mennek, íngyulladása lesz,hogy majd ki fog potyogni,sőt inkább ki kell húzni.


Mellesleg hiába a jó minőségű konzerv, akkor sem az igazi.


Én havonta 1x adok a kutyámnak Real Nature-es konzervet,felbontok egy 400 grammosat és két kanállal keverek a táphoz. Aztán amíg kitart ez addig keverem a táphoz. Mellesleg onnan tudom,hogy nem hasznosít belőle,hogy a konzerv keverős napokon dupla annyi a széklet. Szóval a konzerv tényleg csak adalék,ízesítő semmi több. Hosszú távon ezzel nem etetnék az fix.


8 éves Havanese-m(4,5 kg) van nulla fogkővel, tápból is mindig nagyobb szeműt rendelek 1 éves kora óta,hogy rágjon! Mini szemüeket csak nyeli. Na annak sincs értelme fogápolási szempontból legalábbis :D


Alultasakos meg szerintem még rosszabb mint a táp :D


Próbáld a hidegen sajtolt kutyatápokat, jobban szokták szeretni mint a simákat.


Royal meg amúgy se jó táp..


Hidegen sajtoltból : Markus,Mühle,Mister mix,Lukulus (mi most ezt próbáljuk majd ki,zoopluson van) De sokféle hidegen sajtolt van egyébként utána kell nézni,sokkal szagosabb jobban szokták enni.



Kutyának le kell rakni elé a kaját,ha nem eszi 5 perc után elvenni, kövi etetésnél újra ugyan ez. Képesek 2-3 napot is éhezni. De ez csak hiszti. Ne hagyd,hogy válogatós legyen,mert akkor kacsamellett is lerakhatsz elé azt se fogja idővel megenni. Mivel tudják,hogy kap mást,finomabbat. Így persze,hogy levágják a sztrájkot.


Én kutyám 5 hónaposan kezdett sztrájkba 2 napig nem evett semmit,így járt. Aztán 3 évesen is volt egy kemény sztrájkja 5 napig nem evett szó szerint semmit. Minden nap 5-10 percre elé raktam,de nem ette. Na azóta bármit amit elé rakok megeszi. Nem szabad hagyni,hogy válogatós legyen!


Te vagy a gazdi,te tudod mi kell a kutyának, veszel neki jó minőségű tápot meg kell ennie,nincs apelláta.

2019. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Száraz és nedves tápot is kap. Szárazból platinum, nedvesből petchef. Mindkettőnek nagyon magas a hústartalma, bármilyen ízben 10mp alatt elfogyasztja. Ezen felül hétvégente kap 1 kutyakekszet (ami szintén húsos), vagy 1 szárított dolgot, amit rágcsálhat (jack márka, csont, marhagége, nyúlfül stb.).


Ha megteheted, próbáld ki. A petchef és a platinum eledeleit is imádják a válogatós kutyusok.

2019. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Igaz, nekem már idős a kutyusom, de én azt csinálom neki, hogy a szárazhoz pici meleg vizet öntök, keverek hozzá konzervet, 1:2 arányban a száraz javára.

Vagy ha van otthon vmilyen leves vagy főzelék, akkor ezeket hígítom és azt öntök rá.

2019. okt. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Ezt ki kell tapasztalni. Nálunk pl úgy van, hogy reggel 7-kor reggeliznek és este 5-kor kapnak vacsit. Emiatt reggel éhesebbek, mert több idő telik el. Ezért ilyenkor adom a tápot, mert este sosem elég éhesek hozzá. Estére pedig nedves tápot(konzerv, alus) kapnak, teszek hozzá rizst vagy vmit. Az enyémek a főtt kaját és a nedves tápot, ami szaftosabb, ízletesebb jobban szeretik, mint a se íze se bűze száraz bogyókat. Viszont az jobban fedezi a tápanyag-, vitaminszükségletüket, ezért azt is adok. Csak ki kell tapasztalni, hogy mikor fogadja el jobban. Esetleg ha sehogy máshogy nem megy, akkor keverd a kettőt, úgy a táp is szaftosabb lesz. Esetleg vmit még tehetsz hozzá, dúsítsd fel, kis húsleves stb, amitől jobb illata lesz, akkor talán jobban megeszi majd.

Ez teljesen normális, vannak kutyák, akikkel kísérletezni kell, hogy hogyan jobb nekik.

Előző kutyámnak teljesen puhára kellett szétáztatni a szárazat, majd hozzákeverni a konzervest, hogy átvegye az ízét, mert csak akkor nem vette észre, hogy azok valójában nem a puha konzervszemek, hanem a beáztatott tápszemek:D Ha egy kicsit is kemény maradt a belseje, már nem kellett neki:D (A rágást játékokkal bőrcsontokkal fedeztük.)

2019. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lizolu ***** válasza:
Nálunk szerencsére pont a konzervet nem eszik meg.Száraztápban nekünk is sokat kellet próbálkozni.dog chow utána select gold,acana és végül az orijen jött be.Imádják.Próbálj ki többet.Feldobhatod langyos vizzel vagy lazacolajjal,én néha vagy főzök valamit vagy az orijen liofilizálttal dobom fel nekik.
2019. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!