Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp mellé milyen konzerv...

Száraztáp mellé milyen konzervet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Vagy ha konzervet nem, akkor mit kaphat kiegészítésként?

2020. jún. 26. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A nébih pedig csak azt vizsgálja, hogy a csomagoláson feltüntetett információk megfelelnek e a valóságnak, illetve van e határértéket meghaladó káros anyag benne. Az, hogy nincs benne például káros mennyiségű ólom és mindent felírnak az összetevők listájára nem nagy durranás. Alapvető kéne hogy legyen.
2020. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Arra mondjuk nem tudok mit mondani, hogy 30 éve ez még minőséginek számított. Nem tudom feltűnt e de már nem 1990et írunk. Már nem osztanak körmöst az iskolában, már fűtés korszerűsítés van, már a humán táplálkozással kapcsolatban koplett tudomány foglalkozik, már a kutyát ha rákos, meg lehet gyógyítani. Magyarországon egyáltalán a kutyatápok kb 40-30 évvel ezelőtt "jöttek divatba", előtte nem sokat foglalkoztunk háziállataink táplálásával. A maga idejében bizonyára sokkal jobb alternatíva volt, mint a maradék vagy esetleg a romlott hús.
2020. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem hirtelen váltott tápot. Amúgy ti nem is írtatok semmilyen márkájú tápot. Én legalább 4-et is.


3-as látatlanba nem tudható hogy ki ért és mihez. Én várnék táp márkákat amiket ti ajánlotok a kérdezőnek is segítség mivel több tapasztalat kerül birtokába.


Az állati melléktermék azt jelenti, hogy bőr, csontok. Nyershamu, ezek tulajdonképpen asvanyi anyagok ami letfontossagu mikro es makro elemekbol valamint egyeb szervetlen anyagokbol all. A kutyak reszere keszitett szaraz tapok eeeten 10% alatti a nedves tapoknal 4% alatti az optimalis.


Nyersrost a kutyatapban talalhato emeszthetetlen novenyi rostok. Pl. Celluloz, ezek bizonyos korlatozott mennyisegben hasznosak. Serkentik a bélműködést és szabályozzák a székletet. A szaraztapok idealis nyersrost tartalma 2-3% a nedvestapoke 0,5%. Amennyiben a tapnak tobb a nyersrost tartalma a megengedettnel akkor felfuvodashoz vagy nagyobb mennyisegu szekleturiteshez vezet. A Nébih teszt alapján kb. Két nagyon jo minosegu tapnak volt tobb a megengedettnel viszont a Chapi a teszt egyik reszenel harmadik lett es osszessegeben az elso 10 tap kozott teljesitett. Nem csak laboratoriumi vizsgalatot csinaltak hanem erzekszervi es marka brand valamint csomagolas cimkezest is vizsgaltak mennyire szabalyos.


A Royal Canin elso helyen a Purinara most nem emlekszem mert mar álmos vagyok de majd holnap jelzem. Egyebkent csodalkoztam hogy csak a Chappit vettetek eszre a ket tapot amit irtam nem. A Pedigre is a tesztnel jol teljesitett. Szoval en szam szerint nem emlekszem mar a 90-es evekbe semmi problema nem volt ezekkel a tapokkal.


Az összetételnél nem mindegy milyen %.

Belinkelted az oldalról amit én is láttam de tudod is hogy szám szerint mi az egészséges határ?


Vagy pl. azt tudod-e hogy fokhagymát vagy hagymát miért nem ehet egy kutya vagy macska? Mert a lónak adható, de a kutyának, macskának tilos.


Vagy pl. Csöves csontot miért nem ehet a kutya?


Na mindegy szoval a kerdezo nyilvan tisztaba van azert dolgokkal es van allatorvosa is hogy tanacsot kerjen. A gyakori nem kobe vesett törvény. Mindenki elmondta a véleményét a kérdező meg levonta a következtetéseket.

2020. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es az én gyerekkoromba sem volt körmös már :D, tegezzél nyugodtan hehe. A nagyapám idejébe volt, anyám idejében sem már, és gyerekként nem csak a hasamra ütve adtam tápot a kutyámnak, hanem jól felkészülten én már előtte is kutya újságokat könyveket olvastam, és csak évekkel később lett kutyám. Egész gyűjteményem volt a Kutyarevüből és a Kutya című újságból, a táplálkozásáról is van könyvem, mivel akkor állatorvosnak készültem. Alap dolgok nem változnak csak kiegészülnek a tudásanyagok mivel az ember ahogy előre lép egyre több mindent tud meg, ismer meg, fedez fel.


Igen tudom, hogy a 90-es évek nem most volt, csak jeleztem hogy akkor minőségi tápnak számított, de utána írtam, két minőségi tápot,ami most minőségi. Én csak leírtam hogy én akkor ezeket a tápokat adtam. De pl. én nagyanyáim ötletét sem utasítom el, mert van hogy egyszerű ötletek lehet nagymértékben segítik a mindennapokat.


Azóta mivel nem volt kutyám nem tudom változott-e összetételben ez a táp, én csak leírtam hogy én mit adtam a kutyámnak, de direkt írtam, hogy 90-es évek. Azóta több táp is van már, de mint írtam nem mindegy miből mennyi van, egyébként. A Nébih nemcsak címke tesztet csinált, laborban is vizsgálták, ahogy írtam tegnap. Pl. én a Chappi tápot csak nedves tápba adtam, száraztáp a Pedigre volt.


"Egy" kutyás vagyok, tehát azt úgy kell elképzelni, hogy gyerekként velem együtt nőtt fel a kutya, és matuzsálem kort élt meg,azóta nem volt kutyám. Érzelmi ok és felelős állattartóként is gondolkozom. De minden oltása meg volt, kombinált oltása is, féregtelenítve is volt fél évente, és folyamatosan kezelve volt a bolha allergiája, mert volt hogy időnként séta közbeni cimbizéskor összeszedett egy két bolhát a többi kutyától. Lakásba volt tartva.


Szakmailag is láttam már több mindent, hogy időnként mennyire felelőtlenek tudnak lenni ilyen téren az emberek, de ez nem feltétlen kutyára vonatkozik. De most nem ez a lényeg. Azóta tudom vannak jobb tápok is mint a Chappi vagy a Pedigre pl. Royal Canin és a Purina. Csak akkor még nem volt internet se, se futárszolgálat, viszont konyhai maradékot ahogy az előző írta nem akartam neki adni, csakis jó minőségű kaját. Természetesen attól függetlenül volt hogy vettünk neki csirkét ami emberi fogyasztásra is alkalmas tehát boltban és diétásan tehát vízben főzve odaadtuk, és volt hogy kunyizott is pl. panírozott húst , az ilyen nasikkal tanítottam meg sok mindenre a kutyám, első körben hogy csak családtagoktól fogadjon el kaját és csak családtagokkal menjen pórázon vagy a keresd szót is. Apum egyik barátja tesztelte is ezt ott kacagott a kutyámon hogy vele nem akar menni mikor a pórázt átvette anyukám kezéből. De ne gondold, hogy nem kuporgattam volna össze a kutyámnak a minőségi tápra a pénzt, ha tudom, hogy van jobb is mint a Pedigre. De mint írtam nem mindegy a kutya fajtája, a kutya testtömege, nem mindegy az individuum, itt értem azt, hogy milyen betegségekkel küzdött meg, és milyen az emésztése és stb. Nekünk ez a táp vált be. De nála figyelni is kellett mit adunk neki, de az állatorvos is mondta. Szóval bármi baja volt első az volt, hogy vittük az állatorvoshoz. Természetesen az út elején vissza akart fordulni, mert tudta hogy megyünk a kedves bácsihoz, aki tényleg kedves volt, csak azért gondolom a rendelő szag minden kutyát macskát eltántorít.


Mivel mi csak helyben tudtuk megvenni a tápot, állatorvos véleményét kikérve ezt ajánlotta legjobbként akkor. Amikor lehetőségem volt iskolába másik városba körülnézni állatkereskedésbe akkor onnan hoztam neki pl. Fogtisztító rágó csontot az is Pedigre márka volt. Vagy születésnapjára kutya jutalom falatkákat.


Tisztába vagyok a modern kor technológiájával és a táplálkozás tudomány fejlődésével is. Nem vagyok maradi, se nem vagyok elavult hagyomány követő, liberális típus vagyok, szeretek új dolgokat kipróbálni.


Szóval még mindig nem mondtatok kutya táp márkákat :) érdekelne, mert mostanában ezzel is elkezdtem foglalkozni, hogy ne maradjak le azért mert nincs kutyám, ezért is válaszoltam itt ezen kérdésre, hátha írtok márkát azon kívül amiket én írtam, és kíváncsi voltam a reakciókra a tápokat illetően hehe, hogy összetudjam hasonlítani összetétel alapján a különböző tápokat, interneten már elkezdtem de egyéni véleményekre is kíváncsi vagyok. Amúgy ez minden kutyatartónak szerintem hasznos volt ez a nézet különbség megtárgyalása, bár én nem tartozom már a kutyatartók közé tudom, de attól még én is tudhatok egy s mást attól függetlenül, hogy régen volt. Interneten láttam külföldi márkájú tápokat is, és a gyakori egy jó hely ahol különböző véleményeket olvashat az ember. Amúgy mi is nagy többségében száraz tápot adtunk a kutyámnak. Kölyökként kapott csonterősítő port is.

Szóval függ több mindentől is hogy milyen tápot ad az ember a kutyának. Elsősorban az emésztésétől is, mert vannak speciális igényű kutyák is. Na remélem sikerült tisztázni a nem hozzá értésem. És ne haragudj kérdező, hogy egyfajta vitát váltottam ki a kérdésednél, de tényleg csak kíváncsi voltam hogy ki milyen táppal eteti a kutyáját. Sok sikert a kutyatartáshoz.

2020. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!