Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fürdethetnék meg egy...

Hogyan fürdethetnék meg egy kb. 10 éves kutyát, amit még sosem fürdettek meg, és fél a víztől?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy veszek egy kutyafürdető kis medencét, és apránként betanítom (egy videóban láttam, hogy egy profi így csinálta). Ez így lehetséges? Mudi a fajtája, ha ez számít.

2020. jún. 27. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Miért pont most kéne megfürdetni, ha eddig nem volt rá szükség?

(Egyébként magyar pásztorkutyákat nem is igazán szokás fürdetgetni, arról nem beszélve, hogy elég nehéz is. Mi speciel egy komondorral küzdöttünk meg egyszer, és azt kell mondjam, soha többé ilyet.)

2020. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az elképzelés.
2020. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
37%
Slaggal
2020. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából ketten vannak. Már próbáltam slaggal, de nagyon félnek tőle.

Nagyon durván koszos a bundájuk, és büdös, ha megsimogatom őket barna lesz a kezem, ezért akarom megfürdetni. Ez biztos rossz érzés nekik is.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tényleg nehéz a pásztorkutyákat fürdetni? Ennek ellenére érdemes megpróbálni?

2020. jún. 27. 01:36
 5/11 anonim válasza:
46%
Egy vödörbe tegyél kutyasamponos langyos vizet, és óvatosan öntsd rá, aztán moshatod kézzel a bundáját. Szerintem még élvezni is fogják.
2020. jún. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Mi Pesten az ilyen eseteket visszuk kutyakozmetikushoz. Ott kikotozik a plafonra erositett kotelre a nyakanal fogva . Lattam ilyet. Beneztem kivancsisagbol.
2020. jún. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a mentettemet úgy szoktattam a fürdetéshez, hogy beletettem egy kis műanyag dobozba, amibe pont elfért, és abban volt kutyasamponos víz, majd végigtörölgettem szivaccsal, amit belemártottam a vízbe. Már nem lázadozik a tusolótól sem, de azért nem a kedvenc tevékenysége. Szerintem nem értik, minek kell fürdeni samponnal. A Balatont élvezte, mikor ott voltunk, az természetes víz.
2020. jún. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj arra, hogy azért fognod kell majd őket a fürdetés közben és után is :) főleg ha a kertben csinálod. Mert az én kutyám rendszerint mihelyst megérzi, hogy tiszta kitépi magát a kezeim közül és meghempereg a kiskertben és fűben. Gondolhatod milyen boldog szoktam lenni, főleg akkor amikor még habos és újra kell kezdenem a mosdatását, ráadásul jóval alaposabban.
2020. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben semmiképp nem locsolnám rá a vizet, vagy slagoznám, mert csak teljesen megijeszted és utálni fogja. Több mudit is ismerek és ők alapvetően imádják a vizet, úgyhogy én ugy kezdenék hozzá, hogy vesztek valamit amiben tud pancsolni (pl auchan, tesco stb helyeken is lehet kapni kagyló alakú gyerek homokozót 2-3 ezer forint környékén), megtölteném vízzel, megmutatnám neki és megvárnám amíg magától belemerészkedik, úgyis nagyon meleg van, úgyhogy biztosan jól fog esni neki egy kis víz, hogy lehűtse magát. Amikor már azt látod, hogy magabiztosan belemer menni, és pancsol akkor ha már koszos a víz tegyél bele tiszta vizet, vigyél ki hozzá egy kutyasampont és úgy fürdesd meg. Ez teljesen kutyafüggő mennyi időt vesz igénybe, de ha alapvetően nem volt az előéletében rossz tapasztalata a vízzel akkor akár pár óra alatt is megszeretheti a hűsölést a medencéjében.
2020. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálkozok a káddal.
2020. jún. 27. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!