Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs stressz idős...

Szeparációs stressz idős kutyánál?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves máltai-westie keverék kutyám, valószínű évekig bántalmazva volt, kölyök korától nagyon félős, most lett egy kavarodás a családban így elég sokat van egyedül a lakásban. Eleinte csak akkor üvöltött ha hazaértem munkahelyemről és valahova még el kellett mennem. Azt még megpróbáltam úgy megoldani hogy vittem magammal ha tudtam. Most már ha munkahelyemre megyek is üvölt egész nap, ha nincs vele otthon senki. Valamilyen tanácsot kérek a helyzet megoldására, az elektromos nyakörv csak legvégső megoldásként jöhet szóba, elajándékozás egyáltalán.

2020. jún. 29. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy otthon végig üvölt? Esetleg rombol vagy bepisil? Ezek igazából a szorongás jelei. Meg lehet próbálkozni azzal, hogy minden alkalommal kao valami nasit mikor elmész, így inkább azzal köti le magát. Ez vált be egyik ismerősömnek. A másik módszer meg az, amit több helyen is ajánlanak, hogy,, játszodj vele,,. Menj ki az ajtón, s ha csendbe van azonnal gyere vissza. Lehet hosszú idő lesz, de meg fogja érteni, hogy bármit tesz, te úgyis minden alkalommal visszatérsz hozzá. Aztán növelni kell a kint töltött időt.



(ja, és elektromos nyakörvet ne. Csak ártasz szegénynek. Képzeld bele magad. Épp rettegsz valamitől, amikor a semmiből kapsz egy áramütést. Lenyugodsz? Én még izgatottabb állapotba kerülnék. Minek ilyen eszközökhöz folyamodni, ha türelemmel másként is elérheted a célodat?)

2020. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
11 éves kutyáról beszélünk, eleget tapasztalt már szerintem ahhoz hogy tudja visszajövünk. Hajlamos túlfalni magát, így reggel-este kap egy-egy adag kaját. Reggelente odaadom az adagját és lelépek. Eddig ez így működött is, csak most megritkult a család, és nem tudunk vele annyit lenni mint eddig. Amikor otthon vagyunk, annyiból áll a ragaszkodás hogy abban a helyiségben van amiben mi, ezen kívül teljesen passzív. Nemigazán van igénye játékra, a simogatást is megunja egy percen belül, csak ritkán bújik. De néha ahogy lelépünk otthonról, elkezd üvölteni. Ezen kívül ami még lehetséges okként eszembejutott, hogy nincs kasztrálva de a korából adódóan ezt megint problémás és rizikós megoldani, hiába egészséges.
2020. jún. 30. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!