Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad strandon este, ha már...

Szabad strandon este, ha már nincsenek fürdőzők, bevihetem a kutyám a Balatonba?

Figyelt kérdés
2 kutyával megyünk 1 hétre a Balcsira, kutyastrand nem lesz a közelben, de szeretném ha úsznának kicsit. Hajnali/esti órákra gondoltam, amikor biztosan nem zavarunk mást.
2020. júl. 2. 10:59
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat!
2020. júl. 2. 15:09
 12/37 anonim ***** válasza:

Előző vgyok, tessék, itt a hivatalos álláspont:

[link]


"A Balaton többi részén egyértelmű szabály, hogy tilos a kijelölt fürdőhelyekre állatot bevinni. A jogszabályban meghatározott kijelölt fürdőhelyek alatt nemcsak az elkerített strandokat kell érteni, hanem minden olyan partszakaszt, ahol megfelelő tábla jelzi, hogy az adott vízterületet fürdésre kijelölték. Ugyanakkor ez egyúttal azt is jelenti, hogy csak arra az időszakra vonatkozik a tiltás, amire a kijelölés. Ez általában május végétől, augusztus végéig, szeptember elejéig tart. Lehet olyan hely is, ahol valami régi táblát hagytak ott, de valójában az ÁNTSZ- nem jelölte ki fürdésre,


A fentiek alapján kutyát azokon a területeken lehet fürdetni, amelyek nem számítanak az adott időszakban kijelölt fürdőhelynek és(vagy) nincs külön helyi jogszabályi tiltás az állatok fürdetése ellen."

2020. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Köszi, bár ez nem hivatalos álláspont, hanem egy balatontipp nevű oldalon megjelent bejegyzés. Ettől persze még lehet igaz, csak szólok, hogy ezek nem minősülnek hivatalos közlésnek.
2020. júl. 2. 15:42
 14/37 anonim ***** válasza:
az ÁNTSZ honlapján is meg fogod találni...
2020. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Plusz itt van a vonatkozó kormányrendelet:

[link]


“7. Állatot a fürdőhely területére bevinni – a járási népegészségügyi intézet által engedélyezett őrkutyás biztonsági szolgálat, illetve a vakvezető kutya kivételével – tilos. A fürdőhely területén a fürdési szezonban horgászni nem szabad.” (7. melléklet 7. pontja)

2020. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Van jogszabály is:

[link]


"7. * Állatot a fürdőhely területére bevinni - a kormányhivatal által engedélyezett őrkutyás biztonsági szolgálat, illetve a vakvezető kutya kivételével - tilos. A fürdőhely területén a fürdési szezonban horgászni nem szabad."

2020. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Itt írnak mondjuk Balatonboglárról is, ahol hivatalosan kutyás strand nincs, de ez 2016-os cikk, nem tudom, most mi a helyzet:

[link]

2020. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Megtaláltam egy másik cikket is: [link]
2020. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%
Ha 1-2 ember van max akkor szerintem beviheted őket
2020. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Én eleve arra gondoltam, hogy akkor, amikor senki nincs. tavaly a párommal éjjel sokat fürödtünk, senki nem volt ott.


Mindegy, ha ennyire gáz, akkor hagyom, viszek nekik medencét :D

2020. júl. 2. 17:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!