Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abba fogja-e hagyni a kiskutyá...

Banánhintahercegnő24 kérdése:

Abba fogja-e hagyni a kiskutyák a harapdálást?

Figyelt kérdés
1 hete kaptunk egy labrador német vizsla keverék szuka kiskutyát (8 hetes) , eleggé játékos, sajnos túlságosan is. Egyfolytában harapdálja lábamat, a kezemet főleg és valamelyik harapás meglehetősen fáj. Az a kérdésem hogy abba fogja-e hagyni valamikor? Próbáltam megfegyelmezni 1-2 pofonnal vagy amit az orvosa javasolt nyuszítsek fel ha fáj, de egyik sem működött. Mit csináljak?

2020. júl. 2. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Egy kiskutya 1-2 év múlva növi csak ki a harapdálást.
2020. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nekünk Labrador, Golden keverékünk van, egy éves és még mindig harapdál, bár mivel már a fogai "átcserélődtek" nem fáj annyira. Ha úgy harap, hogy fáj akkor hagyd abba a játékot és menj el tőle távolabb, rá se nézz egy bő öt percig. Ekkor észreveszi magát és egy kicsit visszafogja a játékot.
2020. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=harap+a+k%C..


De beírod a gugliba, harap a kölyökkutya--ezer megoldást fogsz találni.

2020. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ne pofozd, mert akkor csak arra tanítod, hogy agresszió ellen agresszió a megoldás, ami komoly problémákat fog okozni a későbbiekben. a kölyökkutyák harapdálnak, erősítik a fogaikat és az állkapcsukat, idővel leszoknak róla. Vegyél neki olyan játékot/játékokat amit harapdálhat, amikor pedig téged harapdál, határozottan szólj rá és hagyd ott.
2020. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Februárban fogadtunk be egy akkor 11 hetes kutyát, úgyhogy nemrég estünk át ezen mi is. Nem fogja egyik napról a másikra megtanulni, legyél nagyon türelmes (ő még egy kisbaba). Amikor erősebbet harap kiálts fel ijedten, hogy auuu, próbálj meg más játékot a szájába adni mikor harapdál, ha nem akarja abbahagyni állj fel és hagyd ott, ha kell menj át a másik szobába és csukd rá az ajtót.
2020. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
4 hónapos korára már nem fog harapdálni, ezt garantálom. Nekem staffim van, és úgy szoktattam le, hogy amikor harapdált, lenyomtam a nyelvét az ujjammal, így kellemetlen volt számára is a harapdálás és befejezte. De van egy másik jól bevált módszerem is: megharaptam a fülét. Szép, lassan a fogaid közé veszed a fülének a végét és fokozatosan ráharapsz, ha Ő is harap. Nyüszíteni fog, és abbahagyja. :)
2020. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

7 hetesen tilos elhozni egy kölyköt! 8 hetes kor előtt elválasztani az alomból állatkínzásnak minősül! Sokat elmond rólad, hogy törvénysértéssel, állatkínzással kezdted a kutyatartást...

Nem szaporítótól kellene kutyát hozni!

Még a kutyatartás előtt kellett volna az alap nevelésnek utána nézni!

Ha nem megy a nevelése már most sem, még egy ennyire semmi problémában sem, rengeteg egyéb gond lesz még! Már most keress kutyaiskolát!

2020. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
A mienk kb pár hónapig harapdált aztán megunta vagy tudja a bánat de abbahagyta. Mondjuk kisebb fajta mint a tied, nem is fájt egyáltalán a harapása.
2020. júl. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad pofozni. Csak bepörgeted, ráadásul rontja a gazda-kutya kapcsolatot. A kutyához türelem kell. Szerintem a legjobb módszer, hogy rászólsz, hogy "nem" vagy magas hangon felvisítasz, "aú" ahogy a doki mondta, majd abbahagyod a játékot, felemeled a kezed és megvárod, amíg megnyugszik, ha nagyon élénk elmész. Ennyi. Pár perc múlva visszamehetsz játszani vele, de mielőtt harapna meg kell szakítani a játékot és rá kell szólni. Nagyon hamar megérti, hogy nem szereted, ha harapdál és nincs játék, ha harap. Ezzel az én kutyám, 2-3 nap alatt leszokott a harapdálásról, mondjuk ő elég okos kutya, de butácskább kamasz kutyát is szoktattam le a harapdálásról vele.
2020. júl. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hallgass a #4-esre és a #9-esre :D
2020. júl. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!