Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kutyaugatás elleni...

Létezik kutyaugatás elleni riasztó?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés,de rettenetesen zavar itt kertvárosban az ugatásuk.Szomszédban van 2 és állandóan ugatnak.Éjjel-nappal.
2010. aug. 2. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
létezik ellenszer: ne figyelj görcsösen a kinti zajokra, akkor megszokod és nem "hallod"....addig is füldugó ;)
2010. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
nem hiszem, hogy van... ma már csinálnak olyat, hogy embertelen módon kivágják a kutya hangszalagját...állatkínzó kis izék :S Amúgy meg csendháborításért megkérheted a szomszédot, hogy csináljon valamit,vigye be a házba stb...
2010. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Költözz lakótelepre. Ott kutyaugatás tutira nem lesz, helyette viszont hallgathatod a szomszédok krákogását, üvöltözését, fúrását, csörömpölését, valamint a cseszegetésüket, hogy TE legyél csendben.


Őszintén szólva irigyellek.

2010. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

csendháborítás ilyen esetben nincsen, hiába hívod ki a rendőröket nem tudnak odamenni a kutyához hogy bémeg, ne ugass, mert megbírságollak.


Szokd meg, vagy állj be te is közéjük és ugass.


Ilyen ez a kertváros.

2010. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos nem hülye kérdés, mert sok ilyen van.Van akit ez szórakoztat, másokat zavar. Mindenkinek joga van a pihenéshez, főleg ha azt ilyen megoldható, mások érdektelenségéből, nem törődömségéből eredő dolog gátolja. Szerintem az ember, annak nyugalma, sokkal fontosabb, mint a felelőtlenül összezsúfolt állatok " szórakozása". Jó lenne, ha ezt végre valamilyen felső fórumon is kimondanák. Európa kulturált részein szinten alig lehet kutyát látni, kutyaugatást hallani, mig itt az a menő, akinek legalább 3 kutyája van, az átlagnak kető, a szegényebbeknek csak egy, és akinek nincs, az már nem is számit embernek. Magyarországon a kutya irányitja az embert,és nem forditva. El kellene végre gondolkodni a fontossági sorrenden.Ha mindenki nem csak a saját érdekeivel foglalkozna, hanem túl tudna lépni önzésén, figyelni másokra, mindenkinek sokkal könnyebb lenne. Sajnos ettől még nagyon messze vagyunk, emiatt keseritik meg az emberek egymás életét.

Fordulj az önkormányzathoz,az állattartással foglalkozó kollegákhoz. Ők tudnak hivatalosan segiteni.

2010. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj, kedves utolsó válaszoló, de nem értek veled egyet!

Három kutyám van, közülük egyik sem szokott állandó jelleggel ugatni, de azért, mert kutyák, valószínűleg néha vakkantanak egyet, hogy kifejezzék tetszésüket/nem tetszésüket.

Más az, amikor egy kutya éjt nappallá téve ugat, és más az, amikor néha rákezd. Veled is van olyan, hogy akkor szólalsz meg amikor nem kéne, esetleg emiatt és forduljanak az önkormányzathoz?


Az állandóan ugatnak is relatív, elvégre valamikor aludniuk is kell. Lehet beszélni a szomszédokkal, hogy próbáljanak rajta változtatni, de szerintem felesleges hivatalos úton intézni a dolgot, mert az is tipikus magyar hozzáállás, hogyha már nekem nem jó, legyen rossz a másiknak is.

2010. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

utolsonak adok igazat

ha zavar a kutyaugatás akkor sem tudsz mit tenni

AZÉRT KUTYA HOGY UGASSON!!!!!

a mi szomszédunkban egy boxer és egy németjuhász van szo szerint ugatnak ha meglátnak valakit

és ez állando

de azert az állatkinzás hogy kivágatni a hangszálát

télleg menj pestre lakni a betondzsungelbe ott nem fogod hallani

2010. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
a 9:24-esnek tuti nincs kutyája és kutyagyűlölő.
2010. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok kutyagyűlölő,de szeretnék éjjel pihenni.Nappal már megszoktam,pici babával vagyok itthon.Őt is zavarja,nyűgös az állandó ugatástól.De kivágni nyilván én sem szeretném a hangszálait,de valami hangra gondoltam ami zavarja őket és abbahagyják.Sajnos a gazdáikat is ugatják ha kint vannak,és ők egyszer sem szólnak a kutyára:(
2010. aug. 2. 17:19
 10/12 anonim válasza:
79%

Próbáld ki szerintem az ultrahangos kutyaugatás gátlót!


OFF:


Más az, ha egy kutya ugat valami ok miatt 5-10 percig és más az, amikor órák hosszán keresztül monotonon non-stop ugat. Nekem is hasonló a problémám mert beköltözött 2 hónapja egy szomszéd akinek be van zárva a kutyája és vasárnaponként amikor jó idő van, télen meg szinte minden nap órák hosszáig ugat, felteszem azért, mert fázik (ráadásul nem akkor amikor a többi kutya, mert valaki elmegy pl., hanem tök más időpontokban kezdi el, ezért feltételezem hogy ráadásul a kutya siket is.) Az ilyen primitív felfogás, mint ami a kedves utolsó hozzászólónak van, hogy "akutyaazé'vahogyugasson' keseríti meg a környék életét. Nem is beszélve arról, ha valaki felemeli a hangját azért, mert zavarja a szomszéd (aki nem tud bánni a kutyákkal) kutyája, az rögtön állatkínzó és azért az emberiség ellensége, meg hogy 'aki az állatokat bántani tudja az már az embereket is'! Elterjedt ez a görcsös felfogás a divatba jött állatvédelem. Még mielőtt állatkínzás miatt feljelent valaki engem, közlöm, hogy nekünk is van kutyánk és érdekes módon nem ugat órák hosszán keresztül ok nélkül.

2011. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!