Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Darázs riasztó létezik?...

Darázs riasztó létezik? Bemásznak a redőnyömnél az eléggé nagy kecskedarazsak, őket szeretném elriasztani!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Kecskedarazsak, még ilyet nem is hallottam. Nekem is volt darázsfészkem én Cematoxal fújtam rá és elpusztultak.
2010. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vespa crabro crabro a nálunk honos lódarázs.

Ronda nagy állat, 3,5cm-t is elérheti.

Ha a redőnynél mászik be nagy valószínűséggel a tokban van a fészke, nem irigyellek.

Hideg hajnalon fújj a tokba 1 kis flakon Chemotoxot, vigyázz, hogy be ne tudjanak jutni a lakásba.

Az ablak elé kívül mézes-ecetes-rovarirtós vizet tegyél műanyag flakonba, kupak nélkül.Félig töltsd.Vigyázz, hogy gyerek ne érje el.

2010. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszi. Ez volt vagy négy cm-es dög, ezért ijedtem meg, hogy biztos nem az idén nőtt ekkorára, tehát most ébredeznek a közeli fészekben, de nem gondoltam, hogy ennyire közel lennének. Most zárva tartom a konyha ablakot, nehogy bemásszanak. A baj az, hogy férjem is én is, és így valszínű a kétéves fiam is allergiások vagyunk a csípésére, és én ráadásul terhes vagyok... Nagyon köszi a gyors választ, azt hiszem rovarírtót fogok hívni.
2010. ápr. 20. 12:01
 4/9 anonim válasza:
100%
A legjobb amit tehetsz a rovarirtó szakember,esetleg egy méhész segítsége.Ők biztosan kitudják irtani.Mivel érzékenyek vagytok a szúrásra ezt mihamarabb meg kell tenni.Erdőgazdaságban dolgoztunk,és egy tanárnőt a torkán szúrt meg egy jókora darázs.kiránduló gyerekeket kísért. Sajnos hiába rohantunk vele embert gépet nem kímélve,mire beértünk vele elvesztettük,pedig egyik kollégánk egy tollat használva még a torkát is szabadabbá tette,de sajnos a szíve nem bírta.Terhesként pedig leendő gyermeked is veszélyben van.
2010. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Férjem megnézte, nem fészkeltek a redőny tokjába. Fogalmunk sincs hol jött be. Lehet még előző este a ruhákkal behoztam??? Minden esetre hétvégén jön apukám, és átnézi a tető alját. Van valamilyen megoldás egyébként, ami távol tartja ezeket a rovarokat?? Akár a szagával elriasztja?
2010. ápr. 22. 12:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy elég sok erre felé az ilyen nagy darázs. Például a kék fadongó is minden áldott nap itt repked el az udvarunkon. Egyet behoztam egy pulcsival egy hónapja, megharapta a kisujjam, de szerencsére nem lett baj belőle. Szóval ezért kérdezem, hogy létezik-e valamilyen módszer, amivel távol lehetne tartani ezeket a rovarokat, akár az udvarról is, nem nagy, 120m2. Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 22. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Száradó ruhával lehet bevinni darazsat, méhet.A fadongóval ne törődj, nem árthat , esetleg harap, a katicabogár szintén.

Sajnos nincs módszer a tartós riasztásra.

2010. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nálunk is elég nagy darazsak repkednek. Kipróbáltam, hogy egy RAMA-s doboz alját félig felöntöttem 20%-os ecettel, néhány vattacsomót is dobtam mellé, hogy jobban párologjon. Ezt kitettem a párkányra. Azóta nem jött be még egy darázs se meg szúnyog se.(Bár az ecetszagot mi is érezzük kicsit...)
2010. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kiss Piroska 77 válasza:

Találtam egy új terméket, ami kimondottan darázsriasztónak lett kifejlesztve:

[link]

Imitálja egy darázsfészek alakját, így elkerüli a többi darázs. Mi most teszteljük, egyenlőre úgy néz ki, hogy működik. :-)

2011. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!