Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser gazdik, mi a...

Törpe pincser gazdik, mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, már rengeteg mindent olvastam a tartásáról, de tapasztalatok érdekelnek. Mennyire nehéz nevelni? Nem agresszív? Szereti ha dögönyözik stb.?

#kutya #törpe pincser #Milyen a kutyus?
2020. júl. 2. 20:54
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekünk ilyen kutyánk van, nagyon barátságos és könnyen tanul, még így 10 évesen is. Rengeteg mindent megért és figyeli a beszélgetésünket. :) Mindenkit szeret, a többi állatot se támadja meg, se kiscicát, se nyulat. Persze ez személyiségfüggő is, egyik barátnőmnek is ilyen kutyája van, az övé nem annyira barátkozós, de nem harap, csak megugatja a másik kutyát és menekül előle, ha az meg barátkozni akar.

A miénk imádja, ha dögönyözik! :)

Hamar szobatiszta lett és nagyon ragaszkodó. Az erdőben el is tudjuk engedni póráz nélkül, mert nem is mer tőlünk túlságosan messze menni. Én ajánlom ezt a fajtát, szerintem imádni valók! De persze sokat kell vele foglalkozni, épp úgy, mint bármilyen más állattal. De megtérül a belefektetett energia. :)

2020. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi néhai pincserünkre is sok olyan tulajdonság volt a jellemző, mint amit előttem írtak, de a macskákra, satöbbire kifejezetten allergiás volt.
2020. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Imádnék egy ilyen kiskutyát, de félek hogy túlságosan hullik a szöre. Ezzel kapcsolatban tapasztalatok?
2020. júl. 2. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
A miénk "szőrözött" kicsit, de jobban akkor amikor telt már rajta az idő, öregedett. Igényelte a gardírozást, főképpen egymaga nem maradt el. Azt én sem tudom, hogy jellemző-e rájuk, vagy csak a miénk volt ilyen. Fagyos, tehát benti kutya, a kabát sem árt, bár ez leszaggatta inkább.
2020. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leírom még egyszer. Minden rövidszőrű kutyának hullik a szőre. A pincsernek és a csivavának is.
2020. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is törpe pincserünk van, nagyon imádni való kis tündér:):)

Egyáltalán nem szőröz.

Amikor vedlik, akkor előfordul, hogy egy kicsit több szőr jut mindenhová, de amúgy nagyon keveset vedlik.

dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!