Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser vagy csivava?

Törpe pincser vagy csivava?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kistemretü kutyát, és ez a kettö között vacilálok. Lakásba lenne, de nem tudok dönteni, melyik lenne ideálisabb. Tapasztalatok? Ti melyiket ajánljátok?

#kutya #Csivava vs törpe pincser
2020. jún. 26. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz tőle? Mit tudsz neki nyújtani?
2020. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretném öt rengeteget szeretgetni, és hogy ö is nagyon szeressen plusz az alapparancsok. Legyen közepesen aktív, tudjak vele játszani és kicsit dögönyözni ha értitek:-P
2020. jún. 26. 01:01
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Pincsi, nekünk volt, be is volt tanitva

A csivava nem túl masszív belepusztulna egy kis dögönyözésbe

2020. jún. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a pincsi nem azonos a pinscherrel.

A pinscher kifejezetten nem dögönyözni való kutyuska. Nagy mozgásigénye van, nagyon aktív, ugatós, karakán kutya, sok feladatot ad. Nekem van, imádom, de én túrázok és órákat labdázok vele :)

Én ilyen motivációkkal inkább valamilyen bichont választanék, habár a csivavákat nem ismerem. Pinschert semmiképp.

2020. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt pincserem és csivavám is.


A pincser energikus, temperamentumos. Jóval több mozgást igényel, mint a csivava. Önfejűbb is. Nem árt hozzájuk egy kis tapasztalat, le kellett néha vele meccselni, hogy ki a főnök.


A csivava nyugodtabb, közepes mozgásigényű. Sosem pörög fel annyira, mint a pincser. Szeret sétálni, de lustálkodni is.


Ami közös a 2 fajtában, hogy szeretnek ugatni és fázósak.


Előttem válaszolóval teljesen egyetértek. A pincser jó kutya, de keményebb dió. Nem ajánlom ilyen célok mellé.


Csivava, bichon, mopsz jó lehet.

2020. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!