Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baj? 3 hónapos...

Timido kérdése:

Lehet valami baj? 3 hónapos kutyuska

Figyelt kérdés

az utóbbi két napban olyan kis lustaság. elég nagy sétákat szoktunk tenni estefelé 3 óra hosszáig is kint vagyunk a levegőn. Ennyire kifáradt volt, hogy még ma is csak fekszik? tegnap előtt 5-től 9 - ig voltunk kint, tegnap 7-9-ig.

Amugy nincs semmi baja, én úgy látom. Ha magamhoz hívom, akkor idejön, ha kaját lát elkezd ugrálni, behabzsolja, ahogy szokta, ma már voltunk is sétálni, mert elugrottunk kutyakajáért, és elkisért. Széklete rendben, vizelete rendben. csak olyan lustaság. csöndben van, és alszik.

Sokkal rosszabb szokott lenni, és aktívabb. Van okom aggódni? vagy csak pihenni szeretne.

Nagytestű kutya, ugye nem lehet diszpláziás? vagy csak túlreagálom?


2010. aug. 2. 11:26
 1/7 anonim válasza:
szia remélem nem írok neked butaságot, de szerintem ez az időjárás nem csak az emberi szervezetet terheli meg, hanem az összes élőlényét, így a kutyákét is. az én kutyusom is sokkal többet lustálkodik mostanában.
2010. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kicsi kutyával nem szabad 3 órát sétálni! Főleg ha nagytestű, tönkre mennek idősebb korára az ízületei. Egyszerre maximum fél órát sétáltasd, ez lehetne reggel és este fél-fél óra és ennyi bőven elég neki. A kölyökkutyák a nap nagy részét még átalusszák, emiatt nem kell aggódnod, hagyd békén, amikor alszik. A meleg miatt is többet pihennek, az én kutyám is egész nap fekszik.
2010. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előzővel egyetértek... Nem szabad három órát sétáltatni.. azért alszik mert kifárasztod... enyém is ilyen csak fél óra után
2010. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak elfáradt mert ha rendesen eszik akkor nem hiszem h van valami baja az én kutyám most 4hónapos labrador de mikor kissebb volt akk ő is mindig aludt
2010. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 hónaposan már 3-4 órás séták?

Nem korai még? Hiszen csak nem rég kaphatta meg az utolsó oltását, mások ilyenkor még csak szoktatják a sétához a kölyköt.

2010. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 LadyLoss ***** válasza:

Szia!


Egy 3 hónapos kiskutya, azaz kb 12 hetes kutya,még akár a nappalok felét is alvássalöltheti, hiszen így oldja a stresszt,és fejlődik is a szervezete egyben. 12 hetes kora körül kapja meg az utolsó oltását, ami kb 10 nap alatt fejti ki a teljes védettséget, utána lehet elkezdeni hozzászoktatni a sétákhoz, de csak apránként, hiszen kis szervezete még nem viseli el a nagy megterheléseket.

ha a te kutyád, már szépen követ téged pórázon, és szeret sétálni az dícséretes, de mindenképp vedd figyelembe, hogy nincs szüksége ekkora sétákra, sőt, megterheli fejlődő szervezetét. Inkább rövid sétát és sok otthoni játékot, vezényszó és trükk tanulást ajánlok!

ha mégsem vagy biztos a dolgodban, ugorj el vele, az állatorvoshoz, és kérd ki a véleményét!

remélem segíthettem!

üdv

2010. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi csak elfáradt de próbáld lerövíditeni a sétákat szerintem ! Milyen fajta kutyid van lécci írj vissza emailre!
2010. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!