Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túletetés miatt van hasmenése?

Túletetés miatt van hasmenése?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztunk egy kutyát. Mindenféle kivizsgáláson átesett, egészséges. Prémium minőségű tápot kap, rendesen kimérjük az adagot, nemcsak találomra. Viszont már többször volt híg széklete, ma reggelre pedig az egyébként szobatiszta kutya (kinti-benti) a garázsba kakilt.

A tápon kívül (napi adag kétfelé osztva, reggel és az esti séta, futás után eszik) kap tőlünk néha nyers tojást, főzve csirkemájat, szívet, szombaton kapott farhátat, nyakat, sárgarépát (főzve), valami mindig csurran cseppen neki is. A plusz házi kosztot (nem fűszerezett, sós) a kimért tápon felül azért is kapja, mert elég sovány még, sajnos nagyon rosszul tartották. Hozzáteszem, hogy a kutya jókedvű, boldog, játékos, minden rendben, csak napi 2-3 alkalommal híg, vagy túl híg a széklete. Arra gondoltam, hogy ez nem a túl sok étel miatt van? Nincs hozzászokva ekkora mennyiséghez és rendszeresen túletetem? Amúgy a napi sétáltatáskor sem eszik meg semmit a földről, erre nagyon odafigyelek. Tipp? Mit csinálok rosszul? Ilyenkor főzök neki rizst és 1 nap után helyrejön, ismét normális a széklete.



2020. júl. 6. 07:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az ossze-vissza etetestol is lehet hasmenese. Vegyes etetes nem tesz jot a kutyanak, vagy fozol neki, vagy tappal etesd, a ketto egyutt gyakran okoz hasmenest.

Elhiszem, hogy sovanyka szegeny, a kimert tap adag nekem is olyan kevesnek tunik, hogy multkor ket hetig tulleptem az eloirt adagot es hamar szedett is fel magara pluszt a kutyusom, ami nagyon nem tesz szinten jot, mert oreg is es az izuletei is tonkremennek a hirtelen hizastol, igy is vitamint kap ra.

2020. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Csekkoltam a táp nyersrost tartalmát, jó. Nem lépi túl a megengedettet, szóval ez nem okozhatja, az elképzelhető hogy erős a táp a kutyának. De inkább ami jobban elképzelhető, hogy a probléma, hogy össze vissza eteted mindennel. Nem kell, csak a tápot ad neki. Fokozatosság nagyon fontos ilyen kutyáknál. Tehát a súllya alapján már felnőtt kutyáról van szó, mert pl. kölyökkutyánál ott is fokozatosan kell az etetést de ugye mentet kutyus szóval nála is fontos a minél könnyebben emészthetőbb kaja, és ne vidd túlzásba, mert azzal terheled a gyomrát, ha ilyen vagy olyan kaját főzöl még. Csekkold ha csak a tápot adod neki továbbra is van-e hasmenése, mert ha van, akkor el kéne vinni állatorvoshoz újra, ha nem normalizálódik a széklete. Egyébként én a helyedben a hőmérsékletét is megmérném.
2020. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!