Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túletetem a kutyát? Mi a...

Túletetem a kutyát? Mi a megfelelő etetés?

Figyelt kérdés
4 hónapos törzskönyves shiba kölyök. 3 kg tápot vettem neki a hónapra, de 2 hét múlva elfogyott. Szerintem ez marha sok kaja és egy ekkora kutyának kifejlett korában kellene ennyit ennie. 5 kiló körül van, tehát még javában kölyök és alapból kicsit elhízott volt.

2019. márc. 28. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki kevesebbet. Nincs rajta a csomagoláson az adagolás?
2019. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De, rajta van de én a tenyésztő adagolása szerint folytattam.

Egy 480 ml-es tele pohárral kap elosztva egy nap 3 adagban.

2019. márc. 28. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Etesd a csomagoláson található útmutató szerint. Ha már kicsi korban túlsúlyos a kutya, később biztosan ízületi gondokkal fok küzdeni.
2019. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlsúlyos a kutyád, akkor ne kövesd a tenyésztő utasítását. A saját kutyádra kell szabni az etetést, a kutyád érdekében is.
2019. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elsősorban az etetési útmutatót kövesd, de az se megszeghetetlen szabály, csak egy iránymutatás. Ha a te kutyád kövér, akkor adj kevesebbet, ha sovány többet. Amúgy le kéne mérned, hogy mennyi az a táp, amit adsz neki grammban. Amúgy nekem soknak tűnik. A Shiba egy kis-közép termetű kutya. Felnőtt mérete kb. max 10 kg. Kölyökkorban kicsit többet esznek, mert növésben vannak, de ha arra gondolok, hogy én a felnőtt 22 kg kutyámnak adok 200-220g tápot egy nap, a 16 kg-os szintén felnőttnek, meg 150 g körül, akkor a számításaim szerint kb. 215g naponta kicsit soknak tűnik. Ha meg kövér is, akkor tényleg sok.

Szóval mozgasd többet vagy csökkentsd az adagját. (Ne a 3x étkezést, hanem a mennyiséget)

Amúgy az, hogy mennyi elég függ a táptól, meg hogy mennyit mozog a kutya. (Én amúgy Brit Premium by Nature táppal etetek. Mivel TK-s kutya lehet te valami még jobb minőségit adsz neki, szóval elvileg nem kéne sok belőle.) Példaként megnéztem a Brit junior egyik etetési útmutatóját, ott egy 4 hónapos/felnőtt 10 kg kutyára 120 g az ajánlott mennyiség. (Amúgy a 16 kg-os kutyám kölyökként az etetési útmutatós szerint kapott és nem volt sovány, pedig először 100 g körül volt a napi adagja)

Ha esetleg arra vársz, hogy a kutya ne tudjon még többet enni, (vagy ne kéregessen még) akkor túlfogod etetni, mivel a kutyák addig esznek amíg van kaja előttük. Mire eljön az a pont, hogy már nem kell neki, addigra már rég túlette magát.

2019. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!