Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám összebarátkozott egy...

A kutyám összebarátkozott egy kóbor cicával (a többi lent)?

Figyelt kérdés

Szerintem ez barátság. Amikor sétálni megyünk és a cica (fiatal jószág még) csatlakozik hozzánk, a kutyám addig nem mozdul, amíg a macska utol nem ér minket. Amikor a cica leül, a kutyám is leül és vár. Szaglásszák, nyalogatják egymást (igen, tudom, ezt próbálom akadályozni), de az is igaz, hogy a kutyám már elkezdte a meghágásos "ne feledd el azért, hogy ki a főnök" játékot. Ezt viszont csak akkor szokás, ha már befogadja a családba, vagy nem?


A nővérem szerint viszont nem ilyen egyszerű a dolog. Tény, hogy a kutyánkat könnyű "befenyíteni", bár én ennek a jeleit ebben az esetben még nem láttam. A tesóm viszont azt mondja, hogy amikor ő vitte sétálni a kutyánkat este (!), sötétben (!), és ő odadobbantott a cicának, hogy elijessze, akkor a mi kutyánk is rámordult. Én úgy gondolom, a kutya is megrémült a dobbantástól és azért morgott rá a macskára.


Ez az egész azért kényes, mert nemrég költöztünk a környékre, és az egyébként elég nyitott kutyusunk nem igazán szerzett még barátokat, és valamiért nem is igyekszik. Az első állat, akivel hajlandó hosszabb időt tölteni, az ez a cica.


Szerintetek helyes, ha hagyjuk a ház körül lődörögni a cicát a többi tíz-húsz kóbor macskával együtt, etetjük és időről időre összeeresztjük a kutyusunkkal, vagy hívjuk a menhelyet?


Bocsánat a szörnyű fogalmazásért, de korán reggel van még. Köszönöm a tanácsokat és a tippeket.



2020. júl. 6. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudjátok befogadni? Ha a kutyus el van vele akkor szereti és ha nincs más kutyus akivel játszana akkor jó hogy barátok. Elvihetitek menhelyre vagy kereshettek neki gazdát ti de az lenne a legjobb hogyhe be tudnátok fogadni
2020. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, a menhelyeknek van éppen elég bajuk így is. A nővéred amúgy miért akarja elijeszteni a macskát? Ti nem tudjátok befogadni a cicát és ivartalanítani?
2020. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

10-20 kóbor cica van? Ezeket mind etetnétek? Vagy csak ezt az egyet?

Nővéred azért zavarta el a cicát, hogy ne szokjon oda hozzátok a környék összes kóbor cicája.

Érdemes a menhelyet hívni, mivel hiába etetitek őket, attól még nem lesznek ivartalanítva és összevissza fognak szaporodni és hamarosan sokkal többen lesznek.

2020. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan sok kóbor macska van, akkor lépni kell! Azok tovább fognak szaporodni és terjednek köztük a betegségek. Menhelynek, állatmentőknek szólni kell, fényképpel. Ha mást nem, ivartalanítani, oltani segítenek. Nagyon szuper hogy ti etetitek őket! A kis barátot pedig befogadnám, a kutyád kiválasztotta magának 😊 legalább ha biztosan tudnád hogy egészséges akkor nyugodtan játszhatnának, nyalogathatják egymást. A cica megengedi hogy megsimogasd? A nővéreddel meg kellene beszélni hogy azt az egyet legalább na ijessze el és akkor be tudjátok fogni.
2020. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy háromból ketten allergiásak vagyunk a macskákra. Még a kutyánk is "hipoallergén". Teljesen kizárt, hogy "teljesen" befogadjuk. Az már elképzelhetőbb alternatíva, hogy etetjük naponta. Úgy etetem, hogy felette állok, addig sem tűnik fel másik macska.


Csak az a baj, hogy ha találkozunk vele az utcán, teljesen leköti a kutyánk figyelmét, és ez zavarta a nővéremet. Az esti séta csak egy-két pisi, de a kutyusunk még arra sem tud koncentrálni, ezért lett ideges a tesóm.

A délutáni séta pedig egy másfél-kétórás lemozgatás, de ha a cica feltűnik, csak két-három háztömböt tudunk megtenni.


Azt hiszem, tényleg marad a menhely. Végül is még fiatal, nagyobb az esélye, hogy örökbe fogadják.

2020. júl. 6. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az a kérdés, hogy barátkozzanak-e vagy nem. Hanem, hogy szeretnétek-e, hogy hamarosan a 10-20 macskából 20-40 legyen. Ténlyeg szólj mindenképpen állatvédőknek, alapítványoknak. Majd ők segítenek.
2020. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a menhelynél nincsen jobb dolog. Csak gondold bele magadat..
2020. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Menhely fixen nem fogja befogadni, egyrészt nincs hely, másrészt a menhelynek nem dolga kolóniákar befogni.

Ivartalanításban kérd állatmentő szervezetek segítségét.

2020. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!