Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a "legjobb" mopsz kennel?

Szandy :) kérdése:

Melyik a "legjobb" mopsz kennel?

Figyelt kérdés

Erről az oldalról szemezgettem: [link]


A My Little Giant és a Black Jade tűnik a legszimpatikusabbnak, véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2020. júl. 11. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne vegyetek ilyen kutyát. A bulldoggal egyetemben egy életképtelen disznó.
2020. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Elhiszem, hogy aranyos, de neki baromira nem cuki, hogy alig kap levegőt, sem a hideget, sem a meleget nem bírja, kiugorhat a szeme a helyéről, úszni sem tud. Sőt, még szaporodni és elleni is csak orvosi segítséggel. Állatkínzás kategória a létezésük.
2020. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A My Little Gianttal egyelőre csak egyezkedek, de nagyon normális a vezető. Már többször vissza kellett mondanom, mert nem úgy alakultak a számításaim, ahogy terveztem, mégis türelmes, és ahogy beszéltünk, kiderült, hogy arra is odafigyel, hogy mi újság a kölykökkel, miután már elvitte őket a gazdajelölt. Ha kell segítség az összeszokásban, áll rendelkezésre.
2020. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a mopszok beteges állatok. Sajnos, a tenyésztésük nem fog (szerint soha) leállni, így úgy állok hozzá, hogy mint felelős és szerető gazdi, igyekszem boldoggá és élhetővé tenni az életét. A betegségük többsége gyógyítható és elkerülhető egy jó gazdi által.
2020. júl. 11. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem lenne rá igény, akkor nem tenyésztenék.
2020. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
39%
Igen, azért tenyésztik mert van rá igény sajnos....
2020. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Másrészről akkor betegesek, ha nem normális tenyésztőtől származnak, megfelelő vérvonalból. Attól lettek betegesek, hogy népszerűvé váltak, és minden sufniszaporító nekiállt tömegesen mopszokat gyártani.

Több mopszgazdi ismerősöm is van, akiknek nem az első ilyen kutyája van, és egyiket se kellett külön orvoshoz hurcolászni.

Egy normális vérvonalból származó kutyának az orrával sincs olyan baja, mint a rémtörténetekben. Rengeteg mopit versenyeztetnek különböző kutyasportokban, ami nem működne, ha fulladoznának.

2020. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7. :)


Köszönöm szépen, vééégre valaki!!! A légzése egyik mopszinak sem jó, de ha nem szaporítótól van, hanem tenyésztőtől, nem kell havonta orvoshoz vinni a kutyust. Épp ezért várok tenyésztői ajánlásokat.


Egyébként meg nem a tenyésztőkkel van baj, hanem az igényt kihasználó sunyi szaporítókkal...

2020. júl. 11. 21:09
 9/9 A kérdező kommentje:
A szemével vigyázni kell, az igaz, de én a palotapincsi szemét is elég ijesztőnek tartom.
2020. júl. 11. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!