Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5000.-ik ilyen kérdés:...

Az 5000.-ik ilyen kérdés: milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, van napi min.3 órám kutyára. 6-7 néha 8 órát is egyedül lenne. Már van tapasztalatom kutya tanítással, szóval könnyen idomítható, okosabb fajtát szeretnék. A szőre nem számít, szívesen kefélem át a bundáját akár minden nap, de nem ragszkodom a hosszú szőrhöz. Termete lehetőleg kisebb, max 20-25 kg-os legyen. Ha szobatiszta lesz 100%-osan, csak akkor jöhet be a lakásba, (valószínűleg kinti lesz :'( )ezért, hogy minnél több időt töltsek vele, mint családtaggal, a verandán fogok tanulni

A mozgás igénye közepes legyen, napi 2 óra séta lefárssza

A menhelyekre is benézek, kérlek azt ne írjátok


Tehát:

-közepes mozgásigény

-20-25 kg (térd alá ér)

-bírja az egyedüllétet

-tanítható

-bírja a kintlétet

-jámbor(bár ez neveléstől is függ)

-100 ft allatt legyen árban (általánosan)


Amik kizárva:

-Pitbull jellegűek (én imádom őket, de az anyám nem szereti)

-puli, palotapincsi, westie, meg az ilyenek (alias agresszív szatyorebek)

-uszkár (valamiért nem jönnek be :/)

-olyan kutyák, amik csonkítás álltal lesznek fajtajellegűek (pl.:dobberman)

-nagyon nyáladzók, légzési problémával rendelkezők (pl.:mopsz)

Huh, jó sok kritérium, de remélem tudtok segíteni



2020. júl. 11. 22:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

4:

Hagyjuk már ezt. Én 17 éves voltam mikor örökbefovadtam a macskámat, 20 évesen elköltöztem és vittem magammal. Láss csodát, itt van a 11 éves macska boldog, egészséges. Sose fel se merült hogy eldobjam magamtól, mindig gondoskodtam róla, akkor is ha épp szarul ment, akkor is ha épp alig találtam állatbarát albérletet. Volt hogy szakítottam a párommal mert nem bírta a macskámat, pedig már az elején megmondtam neki hogy nem muszáj szeretni őt, de egy csomagban vagyunk. Azóta lett családom, gyerekeim, kutyám.


Sőt, tudok olyan 25-26 év körüli hölgyről, aki 16 évesen vette meg az első amerikai staffordshire terrierjét, ma meg már bejegyzett kennelt vezet. Igen, még nincs 20 éves tenyésztői múltja, ellenben olyan sokrétű tudással rendelkezik, amit sok más tenyésztő nem mondhat el magáról.


Ha valaki elmúlt már 25 éves, sem garancia arra hogy felelős állattartó válik belőle.


Kérdező:

Ajánlották itt a mudit és a pumit. Tényleg nagyon jó fajták viszont mindkettőnek nagy mozgásigénye van. A jó hír az, hogy nem pörögnek 0-24ben, ha jól választod meg a mozgásformát akkor le lehet őket fárasztani.


Hogy mi hatékony, az neked kell majd megtalálnod a kutyádnak, hisz minden kutya egyedi személyiség. A lényeg hogy legyél kreatív. Az én kutyámnál nagyon bevált az úsztatás, mezőn a magas fűben a labda megkeresése és focilabda kergetése szájkosárban. A szájkosár azért esszenciális kellék az utóbbinál, hogy ne kapja szét 10 másodperc alatt a labdát.


A fajtatiszta kutyák ára 150 ezer körül alakul hobbi szinten nagy átlagban, érdemes esetleg még gyűjteni valamennyit. De mint írták is, simán ki lehet fogni olcsón kölyköket, nyilván az ár sok mindentől függ. Fajtamentésektől is lehet fajtajellegű kutyákat vizonylag olcsón 5-15 ezerért kihozni.


Ami még jó lehet sheltie, skót juhász (írták is, bár ők nagyobbak), törpe/közép schnauzer (makacsabb fajták), springer és cocker spánielek, vadkacsavadász retriever


Persze ezek mind különböző fajták, mielőtt döntesz, olvass utána mindnek.

2020. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11

Köszönöm az értelmes választ!

A springer spánielen gondolkodtam, de idáig egy magyar hírdetést se láttam. A mudik viszont nagyon megtetszettek. A shetlandin is gondolkodtam, de a mudi jobb választás lenne a körülményeket tekintve. A fajtamentésnél fogok majd keresgélni, de a keneleket is keresem.

A keret egyébként több, mint 100e Ft, csak szeretném, ha maradna a kutyára is pénz, az oltásokra, orvosi számlákra.

2020. júl. 12. 18:05
 13/14 anonim ***** válasza:
17%
?Télen is verandán fogsz tanulni? meg 40 fokban?
2020. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A veranda, ha jól tudom a körbe vett teraszt jelenti, bár lehet én nem vagyok tisztában ennek fogalmával. Inkább egy olyan "terasz-szoba"
2020. júl. 12. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!