Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyáját elvihetem orvoshoz?

Más kutyáját elvihetem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Egy rokonom ideiglenesen beköltözött hozzám és hozta a kutyáját is. Nekem nincs kutyám, nem is volt soha, de látom, hogy nincs minden rendben. Szobatiszta, csendes, nem kimondottan a kutyával van baj, hanem a gazdájával. Rendes kutyakaját nem kap, hanem házikoszton él. Azt eszi, amit a rokonom, pl. Ma is tojáslevest adott neki meg rántott csirkemellet és mellé még rakott neki valamilyen felvágottat. Krémlevest meg minden fenét ad neki, néha sütit is meg palacsintát. Szóval mindent, amit ő eszik, szinte megfelezi az ételét vele.Kérdeztem, hogy miért nem tápot kap? Az volt a válasza, hogy az ő kis tündérkéje azt nem eszi meg és inkább a jó házit adja neki nehogy éhezzen. A kutya szőre nem szép, olyan hiányos és pihés (látszik közte a bőre, pedig hosszú a szőre). Sokat alszik, most a meleg miatt főleg, játszani sem játszik, kb.csak ül. Hátul a nyakánál éreztem valami csomót, rákérdeztem. Hát ő nem tudja, majd megmutatja a dokinak, ha nagyobb lesz,lehet valami zsírcsomó. A nemiszervét nyalogatja mindennap, de elég rendesen. Nem értek hozzá, de szerintem ez így nem jó. Aranyos kutyus és rossz látni. 2 éves kutya, valami kis keverék. 1 évvel ezelőtt sokkal többet mozgott és játszott állandóan, de most semmit sem csinál.

Ha nem az enyém a kutya, akkor elvihetem orvoshoz? A nyakán azt a valamit mindenképpen szeretném, ha látná egy orvos. Illetve az a kérdésem, hogy az otthoni kaja mennyire árt neki? Gondoltam, hogy akkor főzök mindennap valami olyat, amit ehet, valami húsra gondoltam és akkor legalább nem kapna mindenféle krémlevest meg fene tudja mit. A tápot tényleg nem eszi meg, mondjuk miért is enné, ha tudja, hogy kap mást helyette. Beszéltem már a rokonnal, vagyis mutogattam neki ilyen alternatívákat, hogy mások táp helyett miket adnak, de ne szóljak bele, ő tudja mit akar a kutya és hogy mi jó neki...



2020. júl. 12. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Elviheted, mondd el a dokinak a sztorit. Oltási könyvet is vinni kéne ha meg tudod szerezni. Ha messze a doki viszont inkább hívd fel előre nehogy ne fogadjon emiatt.
2020. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem igen. Mondd el a dokinak röviden a sztorit, biztos megvizsgálja, hiszen nem lopott kutya, átíratni se akarod a saját nevedre.


Az a szomorú, hogy ezzel te nem nagyon tudsz mit tenni. Esetleg az állatvédőknek szólj. Fizikailag nincs bántalmazva, de a leírás alapján nem normálisak a körülmények, ezért talán kimennek hozzá, aztán később ránéznek, és ha nincs javulás, elveszik tőle.

2020. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Allitom a kutyak fele ilyen hazimoslekon van tartva...
2020. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

1.: Vidd, kell a lóvé a dokiknak.

2.: Baj a házi kaja? Jobb lenne a kutyának a menhelyen, vagy a földben?

2020. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
A kutya gazdájának engedélye nélkül nem viheted el. Nincs veszélyeztetve, kínozva, se rosszul tartva. A kis csomó a nyakán meg nem kimondottan sürgős, hogy rögtön dokinak kellene látnia. Mondjuk én kimondottan mérges lennék, ha más az én engedélyem nélkül vinné el orvoshoz a kutyámat.
2020. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
2 Te milyen álomvilágban élsz? Gondolom azt szeretnéd, ha így lenne, de nem így van. Nem megy ki senki hozzájuk, és nem veszik el a kutyát.
2020. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

4

Nem tudom, hogy ezt mennyire tanították neked, de a kutyának más étrend kell, mint nekünk.

Eleve a kutya ragadozó, (hús evő), az ember mindenevő

A legveszelyesebb pedig, ha egyszer avokádókrémet eszik, azt is megosztja a kutyával? Egy jó kis kakaós palacsinta?

Amúgy sem kerül többe, ha rendes,

k u t y á k

s z á m á r a kialakított kaját kap

Az állatorvoshoz mindenféleképpen kell menni oltani, féreghajtani, ivartalanítani, ha pedig valami gyanúsat találunk a kutyán, ajánlott meglátogatni, mert lehet most még 25 e-ért egy rutin beavatkozással kikapják, de már egy hónap múlva 50e, és még csak a pénzről beszéltem, de a kutya fájdalmairól nem

2020. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Nyugodtan elviheted.

Rengeteg talált, vagy sanyarú sorsú kutyát vittem már orvoshoz, soha senki nem kérdezte, hogy miért én viszem.

Ha alaposan akarsz eljárni, akkor kérj egy komplett labort és UH vizsgálatot. Kis tégelyben vigyél székletmintát és ha valami csoda folytán vizeletet is fel tudnál fogni, az lenne az igazi, mert ezek kellenek a teljes kivizsgáláshoz.

Én nem mezei állatorvoshoz vinném, hanem állatkórházba, mert azok jobban felszereltek és akár saját laborral is rendelkeznek.

A házi koszttal az elsődleges probléma, hogy só (vagy ételízesítő) is van benne, mindkettő a kutyának borzasztóan káros, elsősorban a veséjének, érrendszerének, szívének.

Ha még valami mesterséges édesítőt is tesz a rokon a kajájába, az a kutyának méreg, csoda hogy még él.

2020. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

a kutya mindenevő is .

a macska csak ragadozó

2020. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Hát figyelj, még ha sajnálod is, nem sok közöd van hozzá. Főleg mivel nem a te állítod. Legalább kap enni szerencsétlen. Sok kutyának még ez se nagyon igaz. Persze elviheted, meg etetheted a saját gondolatod szerint, ha vállalod hogy a rokonnal rosszban legyél. Az hogy ideiglenesen megszorult, és arra kényszerült hogy nálad lakjon, még nem jogosít fel téged arra, hogy azt tegyél az állatával amit szeretnél. Főleg, hogy kifejezetten megkért hogy ne szólj bele.
2020. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!