Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámat vinném külföldre...

Kiskutyámat vinném külföldre magammal, hány oltásának kell meglenni utazás előtt?

Figyelt kérdés

vagy hogy működik ez?

utlevele, csipje van, de az oltásokban nem vagyok biztos.

előre is köszi a válaszokat


2010. aug. 2. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Az oltásokat 2010-től az állatútlevélbe kellett volna bevezetni.

Veszettség elleni, kombinált stb. az útlevelet, ha kinyitod, lényegében az orvosnak mindenhová megjegyzést kell írnia.

Van ott egy rész, hogy az állatot megvizsgálta és egészségesnek találta, ezt is ki kell tölteni.

Az útlevéllel mindenképpen el kell menned az orvoshoz, ami hiányzik, azt ki kell vele töltetni.

2010. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
még csak most veszem meg a kiskutyust, aztán viszem az állatorvoshoz útlevél és oltás ügyben. :)
2010. aug. 2. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod, hogy egyes országokba (pl Anglia) csak úgy viheted, hogy karanténba járják fél évre? én itt élek és mivel itt egyáltalán nincsen veszettség, és nem is akarják beengedni, ezért fél évre bezárják az állatokat, és csak ez idő leteltével viheted haza magaddal.
2010. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt a karantént nem úgy kell érteni, hogy bezárják, hanem fél évig nem hagyhatja el az országot, és orvosi ellenőrzés alatt kell állnia! Így ennyi a karantén.
2010. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Én nem így tudom, sőt, ismerősöm hozott ide kutyát és bizony bezárták arra a fél évre. Látogatni persze lehetett, de nem vihették haza.


Utolsó előtti

2010. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom azért van a fél év karantén, mert az oltás után fél évre tudják vizsgálni, hogy mennyire erős az immunitása. És hogy ezt a karantént ki lehet játszani úgy, hogyha egy nemzetközileg is elismert állatklinikán adatod be az oltást, majd ugyanott fél év után vizsgálják az immunitást, és igazolják, hogy kellő immunitása alakult ki.


Egyébként pedig: minden oltásának meg kell lennie, illetve félévente a féreghajtásnak, illetve ha angliába mész, akkor 72 órával a határ átlépése előtti igazolás kell a féreghajtásról, és bolhaírtásról.


De mindent részletesen megtalálsz itt: [link]

2010. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom EU-n belül a karantént a saját oszságodban tölti le a kutya.

Ehhez az kell, hogy egy eu-s központba beküldje az orvos a vért.

2010. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jelen esetben Finnországról van szó.
2010. aug. 3. 16:08
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Finnországba útlevél kell és benne az érvényes veszettség elleni oltás. Ha kocsival mentek, akkor meg kell nézni, milyen országokon mentek át, hátha van valami szigorúbb előírás. A Magyarország-Ausztria-Németország- komppal Finnország útvonalra elég az útlevél.
2010. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!