Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora baj,hogy nem...

Tényleg ekkora baj,hogy nem menhelyről fogadtunk örökbe?

Figyelt kérdés

A párom allergiás a kutyákra.

Úgy voltunk vele nem is lesz kutyánk, de egyszer csak úgy gondoltuk megnézzük őket. (menhelyre mentünk)

15perc nem telt el és elkezdett olyan szinten tüsszögni, hogy ki kellett jönni :/ majd eldöntöttük, hogy hypoallergén kutyákat megnézzük (törzskönyvesek. Elmehettünk megnézni,bár nem voltak elvihetőek a kölykök mert foglaltakat voltak).

Kellemes fél -1 órát töltöttünk ott és nem tüsszögött és nem folyt az orra! Nagyon örültünk neki. 2hét múlva ugyanez, és akkor sem tüsszögött. Így úgy döntöttünk veszünk egy hypoallergén kutyát. Most szeretnénk lefoglalni ott ahol néztük is. Fajta szerintem bichon frisé. (esetleg ha leírnátok a véleményeteket a fajtáról megköszönöm)


------------

Lényeg:


Mindenki ellenezte mondván: tudna gyógyszert szedni és akkor tudnánk örökbefogadni.


Mi tényleg megpróbáltuk! 5menhelyre is elmentünk. Nem ment. Gyógyszert nem akarom, hogy szedjen.

Mit gondoltok erről? Tényleg ilyen rossz,hogy az allergia miatt nem akarunk örökbefogadni menhelyről?


2020. júl. 15. 16:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Megértem a választásod
Szedhetne gyógyszert
90 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Semmi baj nincs vele. Azonban nekem most az jutott eszembe hogy így hogyan tud majd a kutyátok kutyatársaságba járni? Hisz a hipoallergén fajta nagyon kevés, egy kutyafutiban vagy kutyaoviban meg ismét tüsszögne a párod, vagy ilyen módon nem foglalkozna a kutyával?
2020. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Engem elkuldtek a sinterrol,h vegyek kutyat. Pedig volt sok amstaffjuk. Nem talaltam menhelyen,aztan vettem. Megertelek.


Annyi szivatast nyomnak le menhelyen,h konnyebb kifizetni inkabb azt a par szaz ezret.

2020. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Egy kicsit félresiklott szerintem a kommunikáció felétek.

Felelős kutyavállalás: mentés (menhelyi, gyepis, talált, stb.) vagy tenyésztőtől vett (tk-es, szerződéssel rendelkező) kutya.


A szaporítók, kutyagyárosok, felelőtlen agyon elletők támogatása az, ami nincs rendben!

2020. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Én más okok miatt bem vettem ne helyről a nő kb a bugyimba benézett volna és leszólta az udvarunkat ...

Atlagos falusi udvar kerítés rendben ...

Ilyen lenéző szövegelése miatt valaszotttam máshonnan

Meg lehet érteni.

2020. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondják, hogy ha menhelyről fogadsz örökbe, akkor kettőt mentesz meg, amelyiket kihozod és amelyiknek helyet csinálsz. Ti esetekben bocsánatos bűn, talán. Gyógyszert fölösleges ilyen miatt szedni, mert több a kár mint a haszon. Így a jó azt kész.
2020. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1# kutyaiskolába én vinném :). A séták és egyebek nem nagy dolgok. Leginkább azzal van baja, ha huzamosabb ideig egy zárt légtérben (kennel és társai) van bezárva vele.


3# pedig folyamatosan ezt haljuk. (hogy csakis menhelyről jó)

2020. júl. 15. 16:49
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nektek teljesen rendben van a hozzáállásotok, nem támogattok szapit, tenyésztőtől lesz kutyátok, ezzel nincs baj. Az allergia pedig elég alapos indok, hogy ha mindenképpen kutyázni akartok, akkor nem mindegy, hogy honnan, ráadásul nem csak a fajtát kell nézni, mert fajtán belül is lehet olyan, ami allergizál, és olyan, ami nem.

Egyébként gyerekkoromban nekem a pöttyözős allergiavizsgálaton, amit karon csinálnak, kimutattak állatszőr allergiát. Most fajtamentéstől van nem hypoallergén, félhosszú szőrű kutyám lakásban. Volt olyan ismerős, akinek a kutyájánál voltak allergiás tüneteim (szemviszketés, tüsszögés), és volt olyan ismerősöm, akinek a kutyájánál semmi. Illetve én gyerekkoromban sokáig voltam bronchitises, aztán amikor a szüleim felszedték a padlószőnyeget és laminált padló lett helyette, úgy eltűnt ez a problémám, mint hogyha sose lett volna. Dolgoztam poros munkahelyen, állandó tüsszögés. Szóval nálam mégsem a szőr jelentette a gondot, a saját kutyám tisztaságára figyelek, a saját lakásomban a padlószőnyeget egyből cseréltük, be sem költöztem úgy, van szőnyeg, de sokkal kisebb felületen, bármikor feltekerhető és sokkal könnyebb tisztán tartani (a padlószőnyeget lehetetlen), és így nincs problémám.

Vannak olyanok, akik annyira fanatikussá váltak mentett vonalon, hogy túlzásba esnek, de ne vegyétek magatokra az ilyen véleményeket, ez nem rólatok szól, inkább a szaporítók miatti bosszúságát tölti ki az ilyen azokon is, akik felelősen tenyésztőtől vásárolnak kutyát. Nagyon sok a gazdikereső kutya, és én is minden másodikat befogadnám, ha lehetne kb., de nem tartom jónak, ha valaki annyira belefeledkezik ebbe a világba, hogy egy kalap alá vesz tenyésztőt és szaporítót.

2020. júl. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
97%

Igen, tényleg nagyon jó dolog menhelyről befogadni egy kutyust, nekünk is onnan van kutyánk, DE a menhelyen keverék kutyák vannak, vagy fajta jellegű kutyák. A ti esetetekben pedig igazán fontos a fajtatiszta kutya, hiszen hypoallergén kell, hogy legyen. Viszont arra figyeljetek, hogy akkor tényleg olyan helyről hozzátok, és legyen törzskönyve, hiszen csakis így lehettek biztosak abban, hogy hypoallergén kutyát hoztok el.


Aki pedig azt mondja, hogy a férjed inkább szedjen gyógyszert az bolond. Hiszen van más megoldás (hypoallergén kutya vásárlása), és ilyenkor azt kell "alkalmazni", a gyógyszert csak végső esetben. Nem jó egy gyógyszertől függni.

2020. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem annyira egyértelmű, hogy ezért kérdést is felesleges kiírni.
2020. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy baj! Az egyetlen baj az lenne, hogy ha egy szaporítótól vennétek kutyát, mivel őket nem szabad támogatni. De rajtatok áll a döntés, hogy menhelyről fogadtok-e örökbe, vagy tenyésztőtől vesztek-e kutyát. Emiatt nem lesztek rossz emberek.
2020. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!