Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan bolha irtó...

Tudnátok olyan bolha irtó nyakörvet mondani ami hatasos is?

Figyelt kérdés
Kertes ház udvarán tartot kutyákról lenne szó. Láttom a tv be is ilyen jó olyan jó, biztos de nem panel kutyára hanem udvari kutyára kéne amibe utána tényleg nem megy bele a bolha. Kérlek írjatok tapasztalatokat a válaszokat előre is köszönöm!!

2020. ápr. 21. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Kiltix nyakörv jó, és ritkán kell cserélni.
2020. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nincs olyan, hogy minden kutyának jó. Most hiaba mondom, hogy nekünk xy fajta nyakörv jött be, lehet a te kutyádnak meg nem jó...

Amúgy én inkább tablettát vagy spot ont használnék, a nyakörvek szart se érnek.

2020. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz panelban élünk, de napi 3x, van hogy 4x is leviszem őket, és ilyenkor találkoznak más kutyákkal, illetve sokszor járunk olyan területeken ahol simán összeszedhetnék a bolhától kezdve a kullancsig mindent. Szóval én mindkét kutyámnak Forestot veszek, mióta megvannak. Soha nem voltak bolhásak, kullancsot sem kellett kiszednem belőlük szerencsére. Nekünk bevált, és használ.
2020. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2# nálunk évek óta szart se érnek. Annyira, hogy sosincs bennük bolha vagy kullancs...


Kiltixet használunk

2020. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. Nálunk meg annyira szart se ért egyik nyakörv se, hogy tele volt a kutya kullanccsal mellettük...

Nagyon sok félét próbáltunk (kiltixet is) semmit nem érnek. Egyedül a bravecto tabletta vált be nekünk, de az nagyon, kullancsot még csak rajta sem láttam ez mellett.

2020. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Azért ez elég erős általánosítás, hogy "szart se érnek". Kiltixre és Forestora is rengetegen esküsznek, nem ok nélkül.
2020. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. Nézd, mindkettőt próbáltam meg még sok más fajtát is, az én eddigi kutyáimnak nem használt egyik sem.

Sőt olyan is volt pont a forestonál, hogy a nyakörv alatt volt a kullancs.

Lehet neked bevált, de számomra a tapasztalataim miatt szart se érnek.

Amúgy ez nagy hülyeség, hogy enyire promózod ezeket a nyakörveket, holott lehet a kérdező emiatt megveszi azt kiderül az ő kutyájának sem ér semmit, mert mint írtam már korábban nincs olyan termék, ami minden kutyának használ. Már ez is ezt mutattja, hogy a te kutyádnak jó az enyémnek meg nem...

2020. ápr. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szögezzük le, hogy 100%-os védekezés nincs.

A nyakörveknél figyelni kell arra, hogy a felületük megfelelően érintkezzen a kutya bőrével. Nagy, tömött szőrű kutyáknál ez probléma szokott lenni, mert ha nem érintkezik a kutya bőrével valóban nem hatásos.

Statisztikákat tekintve hatékonyságban a nyakörvek valóban hátul kullognak. Első a tablettás belső védekezés, utána jönnek a cseppek, és végül a nyakörvek.

Ha ragaszkodsz a nyakörvhöz akkor ezt a 3 fajtát tudom javasolni: Foresto, Kiltix, Scalibor.

2020. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!